Ocena kierowcy - Audi A3 8P Sportback

Andrzej 34, Bydgoszcz, 13 lat temu
Silnik 2.0 TDI PD 140KM 103kW
Rok produkcji 2009
Audi A3 8P Sportback 2.0 TDI PD 140KM 103kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Karoseria : Po 3 latach nie widać większych śladów \"zużycia\"
Układ elektryczny : klima
Największą zaletą tego samochodu jest wygląd wnętrza - bardzo poukładane i eleganckie. Niestety jego rozmiary jak i właściwości jezdne nieco rozczarowują jak na auto które celuje w klasę wyższą i kosztowało ponad 100tys. zł
Słychać że to diesel - wprawdzie ejst o niebo lepszy od 1.9 TDI który pracuje jak traktor, ale znam lepsze, cichsze diesle.
Nie mam żadnych zastrzeżeń, podobnie jak w Golfie pracuje dobrze, jest precyzyjna.
O ile nie doprowadzamy go do granic możliwości jest bardzo fajnie - ciężko wyprowadzić autko z równowagi, daje całkiem przyzwoite wyczucie drogi. Jednak gdy jeździmy nieco ostrzej, czuć szarpanie na kierownicy w zakrętach przy mocnym dodaniu gazu, auto szybko traci przyczepność przednich kół.
Nieco lepiej mogłoby być do tyłu, ale złego słowa nie powiem - to hatchback więc parkowanie jest łatwiejsze niż w sedanie.
Jak we wszystkich autach grupy VAG - wszystko jest tam, gdzie powinno. Nieco lepiej można by rozwiązać sterowanie automatyczną klimą (albo ja po prostu jestem zwolennikiem klimy manualnej)
Zimą grzeje, latem chłodzi - chyba o to chodzi:)
W porównaniu do Golfa i Octavii (które są zbudowane na tej samej płycie co A3 więc teoretycznie powinno być tyle samo miejsca) jest bardzo marnie. Z przodu jest ok, ale na tylnej kanapie jest ciaaasno.
Gdyby nie terkoczący diesel dałbym 4 albo 5 - do 120km/h szum powietrza, odgłos toczących się kół nie przeszkadza.
W trasie super jak na 140KM, w mieście nieco gorzej.
Golf z takim samym silnikiem i wyposażeniem jest znacznie tańszy, jeździ tak samo i ma więcej miejsca na tylnej kanapie.
Były pewne problemy z klimatyzacją - po odebraniu samochodu od dealera nie działała, ale wróciłem i poprawili, niemniej niesmak pozostał.
Mi się nic nie stało, ale ogarnia mnie niepweność gdy czytam o pękających głowicach w tym silniku.
Dziennik kosztów dla Audi A3 8P Sportback 2.0 TDI PD 140KM 103kW
8,3