Ocena kierowcy - Audi A3 8V Sportback 5d

jan2000, 10 lat temu
Silnik 1.4 TFSI 122KM 90kW
Rok produkcji 2013
Audi A3 8V Sportback 5d 1.4 TFSI 122KM 90kW 2013-2014 - Oceń swoje auto
Inne : Jakość wykonania wnętrza najlepsza w klasie!
Na Audi zdecydowałem się przez przypadek skuszony obowiązującą w momencie zakupu promocją. Cena ok 7 tys wyższa niż bratni Golf VII z podobnym wyposażeniem. Wykonanie samochodu jest perfekcyjne, bardzo dobrze się prowadzi, jest ekonomiczny oraz mam nadzieje na bezproblemową eksploatację. Radzę dokładnie studiować wyposażenie ze sprzedawcą. Katalog zawiera błedy i czasami można podjąć błędne decyzje przy wyborze. Dla firmy która mianuję się marką premium to trochę śmieszne. Generalnie polecam!
Bardzo cichy, przyspiesza równomiernie od 1500 obrótow. Do jeżdzenia po mieście mocy az nadto zadyszkę łapie dopiero po przekroczeniu maksymalnych dozwolonych prędkości na polskich autostradach. Silnik tfsi po modernizacji (m.in. pasek zamiast łańcucha rozrządu) wiec mam nadzieje ze będzie sprawował się dobrze.
Skrzynia super, biegi wskakują z delikatnym kliknięciem. Obrotomierz wskazuje 3 tys obrotów przy ok 140 km/h.
Moim zdaniem jeden z najlepszych w klasie kompakt. Lepiej jeżdzi tylko BMW 1. Chociaż porównując sam układ kierowniczy Focusa i Audi przepaści nie ma. Generalnie nastawy zawieszenia bardziej sportowe niż komfortowe ale mi to akurat odpowiada.
Małe lusterka, mała tylnia szyba utrudniają manewrowanie. Warto zainwestować w czujniki.
Generalnie Ok. Widać ze to kierowca jest najwazniejszy w samochodzie. Wszystko jest tam gdzie się tego spodziewasz. Minus za to że przy otwartych drzwiach woda kapie na siedzenia, siedziska standardowych foteli są za krótkie oraz wskażniki temp. silnika i poziomu paliwa są mało czytelne.
klimatronik działa baaaardzo sprawnie.
Dużo więcej niż w poprzednim modelu a3. 4 osoby mogą podróżować w komfortowych warunkach. Golf którego brałem pod uwagę jest widocznie szerszy co przekłada się na ilośc miejsca szczególnie z tyłu. Bagażnik ma 380 litrów ale optycznie wygląda na mniejszy.
W warunkach miejskich cisza natomiast przy większych prędkościach spodziewałem się po Audi lepszego wygłuszenia. Oczywiście porównujac inne modele z tego segmentu to i tak A3 wypada bardzo dobrze.
Przeglądy wg wskazań komputera. Jeszcze nie robiłem ale cena nie odbiega od średniej w tej klasie. W Toyocie jest drożej. Jak ktos chce spać spokojnie można przed zakupem dobrać dłuższą gwarancje fabryczną np na 5 lat. Spalanie jak na taką moc super!
Cena katalogowa moim zdaniem nieadekwatna do wartości ale dzięki promocji konkurencyjna. W tej cenie dostaniemy inny dobrze wyposażony kompakt z mocniejszym silnikiem albo coś z klasy średniej ale podstawowym wyposażeniem i słabym motorem. Oczywiście za dodatki trzeba słono placić ktore w innych samochodach sa standardem. Z drugiej strony mogę skonfigurować auto "pod siebie".
nowe auto
nowe auto