Audi A4 B5 - Oceń swoje auto

lista nadwozi Audi A4 B5

lista silników Audi A4 B5

Oceny Audi A4 B5

1% gorzej niż w segmencie Klasa średnia (4,18)

dodano 09.01.2013 12:23:31 przez

Powiem tak, byłem napalony na A4 jak szczerbaty na suchary, straszliwie podobał mi się ten samochód wizualnie, no bajka,. Miałem do wydania 10tys zł, no i wwidomo szuka się czegoś żeby było warto. Ogólnie wiadome zalety to, silnik 1.9 TDI zrywny, ekonmiczny, i w trase i na miasto, rewelka, jednak TURBINA jest moim zdaniem naprawde sredniej jakosci, kwestia jej niezawodnosci to jakies bajki, zanojmoy ma mondeo 1,8 td TAM JEST DOPIERO TURBINA NIE DO ZAJECHANIA a w Audi lipa, zapiekające sie łopatki, smarowanie, masa ustere, no i zawieszenie , gdyby nie zawieszenie KUPIŁBYM TO AUTO PONOWNIE , ale wydawać 1500zł na wahacze LEMFORDERA co ok 15-20 tys km to dziękuje, LUDZIE NIE DAJCIE SOBIE WMAWIAC ZE ONE WYTRZYMUJĄ 50 TYS CZY WIECEJ MOZE NA AUTOBHANIE TO OWSZEM, w polsce nawet jesli jestes wyczulony na punkcie dbania o to zawieszenie to nie ma opcji zeby w dziure nie wleciec i wtedy masz wahacz górny do wymiany, potem dolny poleci potem ustaw zbierznosc itp itd KOSZMAR OGÓLNIE AUTO ELEGANCKIE NA PIERWSZY RZUT OKA PORZĄDNA NIEMIECKA ROBOTA, ALE TO BZDURY, NIEPRAWDA! Na rynku mamy mase tych aut wiec handlarze zarabiają, CHCESZ KUPIC AUDI A4 B5- NIGDY NIGDY NIGDY Z KOMISU, dlaczego? bo to jest biznes, sprowadza sie a4 z przebigiem 450tys, BO AUTO 12 LETNIE Z SILNIKIEM DIESLA TO AUTO UZYTKOWE NIE MA PRZEBIGÓW 220 TYS JESLI JEST TO KRECONY ALBO MUSI KOSZTOWAC MIN 16-17 TYS NIE MNIEJ ZA 10 TYS NIE KUPISZ A5 1.9 TDI Z PRZEBIGIEM 230TYS!!!!! LUDZIE OGARNIJCIE SIE, wystarczy zmienic kierownice za 100zł , cofnać licznik za 100zł wyplakowac wyszycsic i mamy eleganckie 19tdi z 220tys przbiegu za 10 tys zloty a w niemczech kosztowalo 1000 euro!!!!! BIZNES! Ponadto jeśli jesteś młodym kierowcą i myslisz ze za 10 tys kupisz AUDI i "coś tam dolozysz na ekspolatacje" TO NIE KUPUJ TEGO SAMOCHODU , TO NIE JEST MOIM ZDANIEM AUTO TYPOWO UZYTKOWE bo za duzo wymaga inwestycji, typowa skarbonka!!! Mowie, moze sie powatrzam ale zeby kupic normalne, nie jakies mega zadbane to trzeba wydac min 14 tys zl w zwyz za 10 tys i ponizej to szroty albo jeszcze wieksze lipy szykowane na handel, GDYBY Z PRZODU BYL MCPHERSON TO OWSZEM auto calkiem inaczej sie wtedy ocenia, WIEC JESLI CHCESZ KUPIC COS Z 1,9 TDI TO polecam naprawde, : bore, golfa iv, ZADNYCH PASAATOW to to samo, polatasz i sprzedasz i straciszkase , NIECH MI NIKT NIE MOWI ZA A4 TO JEGO PASJA, HOBBY CZY COS W TYM STULU bo to zwykla buda nie dajca frajdy z jazdy, owszem 2.8 tak ale to inna bajka , pozdrawiam NIE JESTEM NEGATYWNIE NASTAWIONY DO MODELU CZY COS tez kedys bylem zauroczony tym autem , ale zdrowy rozsadek ma zanczenie

dodano 03.03.2014 20:45:33 przez

Audi A4 b5 he marzenie nie jednego przeciętnego Polaka, mnie udało mi się spełnić 6 lat temu po wizycie w de. kiedy to właśnie błąkałem się w myślach jakie auto zakupić dla mnie i dla rodziny które będzie fajne, wygodne i w miarę tanie w eksploatacji, i udało się co prawda te ostatnie niestety się nie sprawdziło się ale jakoś daję radę utrzymać te autko na b.dobrym poziomie stanu technicznego. pierwszą wielką bolączką tego auta są słynne Wahacze aluminiowe które się szybko zużywają pisze to dla osób które nie mają pojęcia co to znaczy pakowanie kasy w auto, także części są dość kosztowne najtańsze wahacze firmy KRAFT to szajs próbowałem nie zrobicie na nich nawet 10tyś, a coś lepszego np TRW to wydatek około 1600zł Uwaga są nawet tańsze po 1300, 1200, ale to są podróbki i nie wystarczą na długo, to takie naciąganie klienta, oryginały jakie montuje fabryka Audi kosztują ponad 2200zł ciężko dostępne w PL wystarczają na 150tyś km, także jakoś zacisnąłem pasa odżałowałem, naginałem nadgodziny i zachapałem na takowe i jak na razie jestem Rad, auto z wiekiem wymaga dopieszczania ręki osoby która zna się na mechanice (nie musi być to zaraz mechanik) tylko człowiek który ogarnie to i owo jeżeli nie masz nawet dobrego kumpla i kilku kluczy nie kupuj to nie dla Ciebie w tym b5 trzeba coś tam od czasu do czasu pogrzebać, co do silnika to powiem jedno Cud techniki przez 6 lat nie miałem najmniejszej awarii nawet z turbo a zrobiłem nią od zakupu 163tyś(nie myślcie że nic się nie psuje) jakaś uszczelka oring lub coś podobnego wymaga wymiany ale to już wtedy są sprawy raczej groszowe, blacha jest świetna Audiczka cały czas pod chmurką spalanie w granicach 5.1 na pełnym zbiorniku zrobię około 1160kilometrów to taka moja średnia jest oszczędne i za to nie chcę jej zamienić na cokolwiek innego bo nowsze auto wymagają o niebo większych nakładów finansowych którym ciężko podołać nawet osobą które kasy mają pod dostatkiem, teraz w ogłoszeniach internetowych widać takowe a4 b5 za 5 6 czy 7 tyś ale uwierzcie 5 ludzie 5 minut radochy i bolączki tego auta zaczną wychodzić, za tę cenę nasi rodacy sprzedają trupy które nie maiły odpowiednich rąk które o nie dbały więc są mocno wyeksploatowane i na dzień dobry wydatek może wynieść 3-4 tyś zł a to dla szarego polaczka spory wydatek wiem jak jest w tym kraju sam mam rodzinę która muszę utrzymać i jakoś iść przez życie ciesze się niezmiernie że znam się bardzo dobrze na mechanice i robię wszytko sam to znacznie zmiesza mi koszty opłacania warsztatów które naliczają sobie godziny za coś co tak naprawdę można zrobić w 1 lub 2h.

dodano 31.03.2013 20:21:06 przez

Ludzie co wy sądzicie że niby się ciagle psuja te audi, jak kupujecie trupy powypadkowe i z kręconym przebiegiem to się nie dziwcie, auto, 15letnie pownno mieć przebieg ponad 300tyś km, a nie jak te złodzieje Handlarze wypisują 180tyś, pierwsi własciciele z Niemiec nie kupują Aut w Dieslu by sobie stały w garażu mają rozbudowaną sieć autostrad wieć jeżdzą ze hej, Auto musi tam na siebie zarobić, bajki z rzededu od dziadka to masakra, albo bajka dla dzieci, Ja swoje audi kupiłem od Niemca ponad 5 lat temu mało wówczas 350tyś km już za sobą, smiać mi się chce gdy widzę TDI z przebiegiem poniżej 300tyś, i te igły od sprzedawców każdy to stan idelany, no naprawdę idelalny świat, a po zakupie do naprawy jest wszystko co się tylko da, a wtedy znów na aukcji nowy własciciel wystawia ogłoszenie że sprowadzony,igła z niemiec, kupił copa na które nie ma kasy na naprawę to sprzedaje dalej, tak nasze społeczeństo daję się nabierać, nie ma takich aut z takim przebiegiem, silniki są nie do zajechania więć nie patrzeć na przebieg tylko na stan i orginalny serwis, a nie wypisany przez handlarza na kolanie w dordze do PL, itp bajery na forach 100% bezwypadek i nie kręcony przebieg, no ludzie ładnie wierzą w słonie w tramkach. Prawda jest brutalna sam sobie nie pojedziesz do niemiec i nie przywieźież auta to nie wiesz jakie padło ci się od polaka trafi, Ja tak zrobiłem i nie narzekam, coś niekiedy sie popsuje i wymaga naprawy, szwagier poskapił kasy i twardo uparł się na audi od handlarza i tafił na niedojechane padło, Dlatego przestrzegam nad sprowadzonymi autami ładnie opisanymi aukcjami bo to nie jest tak kolorowo jak nam się wydaję, A tak na marginesie wasza kasa wasz problem,

dodano 16.11.2008 10:20:36 przez

Posiadam to autko od pół roku. Zostało kupione od pierwszego właściciela po lekkiej stłuczce, znalazłem anglika na części, dlatego remont wyszedł mnie taniutko. W zawieszeniu z przodu coś pukało zaraz po przyprowadzeniu, byłem w stacji diagnostyki pojazdów ale nic nie znaleźli. Kazali jeździć dopóki nie będzie się nasilać. I cały czas jest tak samo, może nawet umilkło, bo mnie już nie denerwuje. Poza tym autko mam w gazie na sekwencji i latem bez klimy spala mi troszke przeszło 8l gazu na 100km, spokojnej jazdy. Samochó jak na tak mały silniczek ma zaskakująco dobre osiągi przy tej masie. Myślałem ze będzie bardziej mułowaty. Sama ergonomia jest w porządku, wszystko tam gdzie powinno być, według niemieckiej dokładności. Widoczność z przodu jest super, natomiast przez tylną szybę marna. Szybka jest mała, bardzo pochylona i w nocy nic prze nią nie widać, ale za to super wygląda z zewnątrz. Na razie zmieniłem mu cały rozrząd zaraz po przyprowadzeniu, bo jeździł na oryginalnym pasku. Do tego napinacz i rolkę ale nie pamiętam którą. Oraz wszystkie paski, wieloklinowy, od klimy, ponieważ zeby zmienić rozrząd trzeba odsunąć cały przedni pas. Koszt takiej operacji to prawie 500zł u mechanika, a w ASO wole nie myśleć. Wcześniej miałem Sunny 2.0D i tam wystarczyło jedynie dziąć osłonę i już mozna było zakłądać nowy pasek. Koszt około 150zł z robocizną. Ogólnie polecam autko. Bardzo dobrze wykonane, ciche i efektowne ;], za nie zbyt wielkie pieniądze. w swojej wersji posiadam jedynie centralny na kluczyk, poduszki, przeciwmgielne i klimatronik. I nic mi więcej do szczęscia nie potrzeba, tylko lać i jeździć ;] Pozdrawiam.

dodano 21.06.2014 12:41:32 przez

Kupiłem to autko pod koneic czerwca 2013. z przebiegiem 332000 km. Przez rok nakręciłęm nim 36 000 km i ani razu nie zawiódł mnie. Trasy które robiłęm były od 10 km do 1000 km jednorazowo. Bałem się o przebieg i turbinę ale w zasadzie nie było o co się bać. Kupiłem od handlarza w niemczech za 1250 euro. Silnik był jak by spod myjni wyjechał i byłem na 100% pewien, ze był myty. Po przejechaniu 36 000 km silnik nadal wygląda jak by był po myciu. Jeszcze w nim ani grama oleju nie wlałem bo jest oki. Teraz dolałem pół litra wody do chłodnicy. Wymieniłem tylne łożyska na kołach i z jednej strony klocki hamulcowe bo były zblokowane i wytarły się a z drugiej strony jak nowe. Teraz nawaliła mi stacyjka ale to drobiazg oraz akumulator . W sumie w ciągu roku włożyłęm w to auto 270 euro. Nie wymieniałem nawet paska rozrządu i oleju bo nie ma takiej potzreby. Spalanie w Polsce sprawdziłem i na 240 km spalił 11 litrów ropy. Jeśli ktoś kupi z niemiec auto w podobnym wieku z przebiegeim ok 200 000 km to jestem na 100% pewien, ze przebieg jest fikcyjny. Od roku nie znalazłem auta takiego jak mam ja z przebiegiem mniejszym jak 300 000 km. Handlarz nawet nie wiedział czy ksiażka jest i wiem, ze nie kręcił bo przypadkiem znalazłęm ksiażkę z badaniami i przebieg jest OKI. Te auta mogą przejechać ok 700 000 km bez awarii silnika. Są to jedne z najlepszych silników jakie są w samochodach. Gdybym miał kupić jeszcze raz takie auto to nie zastanawiał bym się ani chwili. Jedyna wada to że auto jest bardzo czułe na nierówności na drodze ale to może wina nieodpowiedniego ogumienia.

dodano 06.11.2010 12:38:37 przez

Zawiodłem się na tym aucie , nie brałem pod uwage pogłosek jakie krązyły o tym aucie , chodzi o pękające głowice , miałem ta awarie po ok roku użytkowania a zlikwidowania tego problemu kosztował mnie ok.2800 zł i to po znajomości, komputer lubi czasem wariować i to też jest dość uciążliwe , pozatym korozja tylnej klapy bagażnika a auto nigdy nie było bite , dodatkową wadą jest cena zawieszenia wielowachaczowego fakt jest ono wygodne ale szybko się zużywa a cena nowego zawieszenia to 1900 zł. Wypisuje same wady ale niestety taka jest moja opinia , jedyna zaletą jest niskie spalanie tzn. gdy ciśniemy na maxa auto spali nawet 9 l . Nie nadaję się do jakiejś sportowej jazdy , jest to poprostu samochód do zwykłego poruszania się od punktu a do b. jednostka dość słaba jak na 110KM dla przykładu silnik benzynowy 1.6 105 KM bezproblemu wypżedzi to audi. Mimo że auto jest tanie w zakupie to dalsza eksploatacja niejest tania i niemówie tu o spalaniu tylko o normalnych wymianach częśći eksploatacyjnych typu filtry i płyny i niestety cena zawieszenia która jest kosmiczna a niewspomne o elementach silnika bo to już zabójstwo dla portfela . Moją opinią tego niby fajnego i taniego auta chciałem przestrzec tych którzy planują zakup tego auta , zastanówcie się 10 razy nim zdecydujecie się na zakup. Ja kupiłem i szczerze żałuje.

dodano 14.10.2012 11:54:01 przez

to byl moj najwiekszy blad jaki w zyciu popelnilem,marka audi zawsze slynela z niezawodnosci,solidnosci i komfortu i ja poszlem za ta opinia wybierajac jako kolejne autko audi z 98r od 1wl w idealnym stanie,wyglad i wnetrze sa o niebo lepsze od np hondy czy toyoty bo tam troche sredniowiecze wiec kupilam audi.i zaczely sie moje problemy na dzien dobry po 5 tys km zawieszenie sie rozsypalo a koszty nowego to 1500zl !!!szok. oczywiscie drazki tez trzeba bylo wymienic+zbieznosc i tu nastepny wydatek,czesto sonda lamda sie psuje mi padly dwie z boscha.musialem wymienic przeplywomiez bo auto jezdzilo jak syrenka zero mocy,wkoncu wtryskiwacze sie sypnely i 550 zl poszlo.czesta usterka sa opadajace drzwi przednie.kupilem to autko za 11tys zl a w ciagu 3 lat musialem dolozyc ponad 5000tys zl bo niebylo miesiaca zeby nie wyskoczyla jakas usterka,teraz mam seat toledo 1.9 150km i powiem wam ze autka wnetrzem podobne do siebie ale dzieli je ogromna przepasc.nokomu nie polecam audi bo te auta nie sa warte swojej ceny malo wygodne.duzo pala a koszty utrzymania moga was przerosnac tak jak mnie.teraz wkoncu spie spokojnie.pozdrawiam ,to jest tylko moja opinia mozecie sie zgodzic z nia lub nie.

dodano 29.03.2011 20:26:58 przez

Moje a4 1.9 tdi 90 KM 98r.kombi to auto które polubiłem nie od razu.Kupiłem je w zasadzie z rozsądku, szukałem auta które nie będzie drogie w eksploatacji o klasycznym nie krzykliwym wyglądzie i podstawowym wyposażeniu(klima,el szyby itd.).Od zakupu (przypadek)mój audik zaskakuje mnie z dnia na dzień,doskonałe zawieszenie, prosty i długowieczny silnik,dobra blacha, precyzyjny układ jezdny i kierowniczy, środek siermiężny ale ergonomiczny troszeczkę ciasno z tyłu ale dla rodzinki 2+1 idealny.Troszeczkę brakuje mu mocy ale do sprawnego poruszania się po "polskich" drogach chyba wystarcczy, przy tym śmiesznie mało pali i mimo przbiegu 280000 odpalałem bez problemu w największe mrozy a miny kierowców nowoczesnych diesli na lawetach do serwisu... BEZCENNE. Nie jest to plastikowy badziew naszpikowany elektroniką która co chwilę zawodzi. W tym aucie jeszcze duch mechaniki ma przewagę nad wszechobecną elektroniką. Nie zamienię mojej audiczki na nic innego chyba że ukradną. Oczywiście jest to moja subiektywna opinia i nie wszyscy muszą się z nią zgadzać. jęśli będziecie dbać o swoją audiczkę to posłużą wam długie lata. Pozdrawiam

dodano 13.05.2012 10:08:47 przez

jesli ktos chce kupic ten samochod niech powaznie to przemysli wiele razy,auto jak na 10tys zl moze wydawac sie ladne i solidne,ale nic bardziej mylnego!!!po trzech latach powiedzialem sobie dosyc i sprzedalem to niemieckie przereklamowane gowno! wole wydawac pieniadze na inne cele i przyjemnosci jak tylko auto.wymiana zawieszenia na nowe sredniej jakosci to ok 1200-1500zl+robota,+zbieznosc.regenerowanych niewarto kupowac bo jak zejdzie snieg i zaliczymy kilka dziur to juz lipa,poza tym nienadaje sie na dlugie trasy z powodu wielkiego halasu,przy ok 100km/h silnik ma 3000 obr i glowa peka!wszystko szumi i wogole radio mozna wylaczyc bo i tak nic nie slychac,a spalanie no coz na tym tez nie zaoszczedzicie bo ten silniczek 1.6 pali wiecej niz np 1.8T 150km wiem bo brat ma taki.ciagle usterki drobiazgow sa denerwujace i niestety czeste w tych autkach.niepolecam auta osoba ktore duza podrozuja glownie na trasach bo jazda to droga przez meke,a plecy i dupa ledwo zyja.autko fajne dla 18latkow ktorzy mieszkaja z mamusia i cala wyplate moga zostawiac u mechanika,lubia jezdzic po warsztatach i spedzac cale popoludnia przy aucie.

dodano 22.08.2008 17:42:10 przez

Uzytkuje audika od 4 lat. Sprowadzilem z Niemiec. Przejechalem 60000km o dziwo przednia zawiecha mi jeszcze nie padla - choc spodziewalem sie wydatkow. Auto spisuje sie nadal dobrze choc stracilo troche na mocy i duuzo pali 10-11 litra benzyny. Popsulo mi sie przez ten okres: przelotka wydechu, silniczek do cieplego ogrzewania, klimatronic, czujnik oleju w Niemczech - wylecial caly olej naszczescie zorientowalem sie na czas zanim auto by na dobre stanelo. Na szczesice wymiana z nalaniem nowego oleju to koszt 80Euro. W srodku materialy sie troche powycieraly, tylna kanapa na dziurach piszczy (cos z mocowanie sie poluzowalo), maly schowek sie nie otwiera, uszczelki sa nadal ok. ale pow. 170km/h szum staje sienie do zniesienia jak by ci mialo wszystko zaraz odleciec. I tak jest z tym lepiej niz w dajewo. V max 223kmh wiec dziadzia daje rade. Zdaza mu sie nie zapalic za 1 razem i pomiar wlanego paliwa lekko nawala. Poza tym sama eksploatacja. W sumie to polecam to auto. W tym roczniku nie ma nic lepszego.

Auta taniej niż w salonie

Dowiedz się więcej o Audi A4

Przeczytaj o Audi A4

Audi A4 B8 - urzeka, czy odpycha?
Audi A4 B8 - urzeka, czy odpycha? Po drogach poruszają się dwa typy kierowców. Pierwszy typ uwielbia, gdy przechodnie pokazują na niego palcami. Dlatego jeżeli ma pieniądze, to kupuje Pagani Zondę, a jeżeli ich nie ma, to zadowala się jaskrawo-zielonymi alufelgami do swojego leciwego auta. I kilkoma spoilerami. Drugi typ jest z kolei dużo spokojniejszy, dlatego wystarczy mu estetyczne auto, które ma klasę i szyk. Ot - choćby takie z półki Premium rodem z Niemiec. Jakie jest Audi A4 B8?

Audi A4 B5 1 235