Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Avant

Paweł Hohol, 16 lat temu
Silnik 1.9 TDI 110KM 81kW
Rok produkcji 1997
Audi A4 B5 Avant 1.9 TDI 110KM 81kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Wahacze, delikatne jak...
Układ hamulcowy : ABS ma tendencję do "nadopiekuńczości", co może się źle skończyć na śliskeij drodze. Ja raz już w rowie przez to leżałem (50 km/h)
Doskonały silnik, dobre wykończenie, upierdliwe drobiazgi. Ogólnie samochód do jazdy, ale nie daje takiej radości jak beema. Nie ma duszy, charakteru. Z drugiej strony, jeśli musisz wsiąść i dojechać z puntu A do B bez martwienia się o nic- to jest auto dla Ciebie
Cudo. Zasadniczo nie czuć, że to diesel. Żadnych problemów z odpalaniem, nic się nie dzieje. 1,9 TDi to najlepszy chyba silnik diesla jaki jest.
Pełna precyzja, jedynka i dwójka troche za krótka, co sprawia, że w mieście się trochę wachluje drążkiem, ale i tak lepsza niż w beemce
te cztery niezależne wahacze... zawieszenie dobre, sprężyste, ale za delikatne jak na nasze drogi. No i ceny części mogły by być niższe trochę.
Wszystko git, zarówno do przodu tyłu jak i na boki, przedni słupek trochę przeszkadza, ale lepiej niż w beemce
Tu już trochę gorzej. Dobrze, poprawnie, ale np. podłokietnik uderza w drążek hamulca ręcznego. Niby bzdura, a upierdliwa.
Problemy z nagrzewnica raz wieje zimnym, raz ciepłym, przełącza się samo bez powodu... Zatykają się rurki od nagrzewnicy.
mało miejsca, jak na tę wielkość auta. Fotele niby wygodne, ale przy dłuższej jeździe cierpnie prawa noga, mam 180 cm i było mi średnio. z tyłu jeszcze mniej miejsca niż z przodu, a fotela nie odsuwałem na maxa (patrz: mój wzrost)
Silnika nie słychać wcale, przy szybszej jeździe tylko wiatr
Zużycie paliwa- bajka, najmniej udał mis ie spalić 4,8 litra, najwięcej (autostrada, załadowana przyczepa, pięć osób) 10 l. Ceny części- nawet nawet, komplet tarcze plus klocki 450 zł, sprzęgło wiskozowe (padło) 900 zł z wymianą.
Ciągle coś. A to immobilizer, a to szyby elektryczne, a to jakaś żaróweczka, czujnik paliwa, czujnik klocków, pilot do immo- ogólnie małe, ale upierdliwe rzeczy.
Najdroższa naprawa (zaraz po zakupie) to 900 zł- końcówki drążka i wiskoza. Poza tym tylko eksploatacyjne.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 110KM 81kW [l/100km]

6,9