Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Avant

by.Pape, 17 lat temu
Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 1996
Audi A4 B5 Avant 1.9 TDI 90KM 66kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
A4 Avant jest ogólnie dobrym samochodem. Właściwości trakcyjne mojej niuni już parę razy uratowaly mnie w extremalnych sytuacjach. Przy odrobinie wprawy łatwo wywołać w tym samochodzie nadsterowność (bez użycia ham. ręcznego), bardzo łatwo kontroluje sie taki poślizg8) Rdza jest zjawiskiem które nie dotyczy właścicieli Audi wiec możemy być spokojni. BEZPIECZEŃSTWO: zadziwiająco wytrzymała konstrukcja, ABS, poduszki... POLECAM TEN SAMOCHOD WSZYSTKIM, szczególnie ludziom krorzy (tak jak ja) dużo czasu spędzaja w samochodzie i robią przebiegi rzędu 10 000 miesięcznie.
Silniczek nie grzeszy mocą (90KM) ale dużo nadrabia momentem obrotowym. Co do niezawodności to silnik ten jest nie do zajeżdżenia. Właściwie eksploatowany jest praktycznie bezawaryjny nawet przy takim przebiegu jak mój (235000km). Co do jakości paliwa to... moja siostrzyczka zatankowala kiedyś Pb 95 do prawie pustego zbiornika i przyjechała na tym do domu ok.30 km. i nawet nie poczuła różnicy... odrazu po jej przyjeżdzie wlalem do pelna ropy i nie bylo problemu. przepalil bezołowiową i nic sie nie stało.
Biegi nie są tak precyzyjne jak w japońcach, ale nie jest najgorzej. Skrzynia wytrzymuje szybkie zmiany, chodzi cicho i nie sprawia problemów
Aluminiowe wielowachaczowe zawieszenie z przodu jest bardzo komfortowe i dobrze radzi sobie w zakretach, ale ma jedna ZASADNICZA WADE :´( Nie zostało zaprojektowane z myślą o polskich dziurawych drogach i zużywa sie bezlitośnie szybko. Ja osobiście wymieniałem przednie wachacze już 3 razy (cena samych wachaczy dobrej jakości to ok. 1500zl), a zrobilem 60000 tys km... :´(( Co do tyłu nie mam zastrzeżeń: belka skrętna jest dobrym rozwiązaniem
Widoczność do przodu bardo dobra, jednak przy cofaniu (w Avancie) przydaje sie czujnik parkowania :)
nie mam zastrzeżeń z wyjątkiem beznadziejnie umieszczonej popielniczki z przodu. Palący pasażer może nam utrudnić zmianę biegu, a to bywa czasami bardzo denerwujące
Klimatronik nie sprawil mi jeszcze żadnych problemow. Wygodny i prosty w obsłudze
Jak na tą wielkość pojazdu spodziewalem się troche więcej miejsca w środku, ale nie jest źle. W Avancie wynagradza to bagażnik. Mam 185cm wzrostu i po zlożeniu tylnych siedzeń wygodnie przespałem sie w bagażniku8)
Nie wiem czy każda niunia jest tak cicha, ale moja jest doskonale wyciszona (mialem montowana prof. instalacje audio i samochod został dodatkowo wytłumiony). Przy 120 km/h w środku panuje cisza i delikatny szum wiatru... silnik słychać tylko na najwyższych obrotach, a jest to Diesel!
Zużycie paliwa jak na tak duży i cieżki samochod jest zaskakująco niskie. przy spokojnej jeździe na trasie 4,5l/100km. w mieście potrafi wciągnąć góra 6,5l/100km. Najwiekszą zmorą dla portwela jest... ...PRZEDNIE ZAWIESZENIE!!!
Audi A4 z początku produkcji można dziś dostać za śmiesznie małe pieniądze, jest to bardzo dobry samochod. Bedziecie ZADOWOLENI !
Raz tylko zawiodl przerywacz kierunkowskazu, ale po konfrontacji deski rozdzielczej z moją pieścią (oczywiście subtelnej i delikatnej:) odzyskały dawną sprawność. Inne drobiazgi dzialaja bez zarzutu
Bardzo częste usterki przedniego zawieszenia, szczegolnie wachacz prosty (ten do ktorego zamontowany jest amortyzator) i łącznik stabilizatora zużywają się BEZCZELNIE SZYBKO!! reszta bez zastrzeżeń

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 90KM 66kW [l/100km]

5,3