Konkurs - Poznaj Leona Cuprę

Niecodzienna moc na co dzień

Audi A4 B5 1.9 TDI 90KM 1995-2000 - Oceń swoje auto

Oceny Audi A4 B5 1.9 TDI 90KM 1995-2000

Podobnie jak w segmencie Klasa średnia (4,18)

dodano 03.03.2014 20:45:33 przez

Audi A4 b5 he marzenie nie jednego przeciętnego Polaka, mnie udało mi się spełnić 6 lat temu po wizycie w de. kiedy to właśnie błąkałem się w myślach jakie auto zakupić dla mnie i dla rodziny które będzie fajne, wygodne i w miarę tanie w eksploatacji, i udało się co prawda te ostatnie niestety się nie sprawdziło się ale jakoś daję radę utrzymać te autko na b.dobrym poziomie stanu technicznego. pierwszą wielką bolączką tego auta są słynne Wahacze aluminiowe które się szybko zużywają pisze to dla osób które nie mają pojęcia co to znaczy pakowanie kasy w auto, także części są dość kosztowne najtańsze wahacze firmy KRAFT to szajs próbowałem nie zrobicie na nich nawet 10tyś, a coś lepszego np TRW to wydatek około 1600zł Uwaga są nawet tańsze po 1300, 1200, ale to są podróbki i nie wystarczą na długo, to takie naciąganie klienta, oryginały jakie montuje fabryka Audi kosztują ponad 2200zł ciężko dostępne w PL wystarczają na 150tyś km, także jakoś zacisnąłem pasa odżałowałem, naginałem nadgodziny i zachapałem na takowe i jak na razie jestem Rad, auto z wiekiem wymaga dopieszczania ręki osoby która zna się na mechanice (nie musi być to zaraz mechanik) tylko człowiek który ogarnie to i owo jeżeli nie masz nawet dobrego kumpla i kilku kluczy nie kupuj to nie dla Ciebie w tym b5 trzeba coś tam od czasu do czasu pogrzebać, co do silnika to powiem jedno Cud techniki przez 6 lat nie miałem najmniejszej awarii nawet z turbo a zrobiłem nią od zakupu 163tyś(nie myślcie że nic się nie psuje) jakaś uszczelka oring lub coś podobnego wymaga wymiany ale to już wtedy są sprawy raczej groszowe, blacha jest świetna Audiczka cały czas pod chmurką spalanie w granicach 5.1 na pełnym zbiorniku zrobię około 1160kilometrów to taka moja średnia jest oszczędne i za to nie chcę jej zamienić na cokolwiek innego bo nowsze auto wymagają o niebo większych nakładów finansowych którym ciężko podołać nawet osobą które kasy mają pod dostatkiem, teraz w ogłoszeniach internetowych widać takowe a4 b5 za 5 6 czy 7 tyś ale uwierzcie 5 ludzie 5 minut radochy i bolączki tego auta zaczną wychodzić, za tę cenę nasi rodacy sprzedają trupy które nie maiły odpowiednich rąk które o nie dbały więc są mocno wyeksploatowane i na dzień dobry wydatek może wynieść 3-4 tyś zł a to dla szarego polaczka spory wydatek wiem jak jest w tym kraju sam mam rodzinę która muszę utrzymać i jakoś iść przez życie ciesze się niezmiernie że znam się bardzo dobrze na mechanice i robię wszytko sam to znacznie zmiesza mi koszty opłacania warsztatów które naliczają sobie godziny za coś co tak naprawdę można zrobić w 1 lub 2h.

dodano 31.03.2013 20:21:06 przez

Ludzie co wy sądzicie że niby się ciagle psuja te audi, jak kupujecie trupy powypadkowe i z kręconym przebiegiem to się nie dziwcie, auto, 15letnie pownno mieć przebieg ponad 300tyś km, a nie jak te złodzieje Handlarze wypisują 180tyś, pierwsi własciciele z Niemiec nie kupują Aut w Dieslu by sobie stały w garażu mają rozbudowaną sieć autostrad wieć jeżdzą ze hej, Auto musi tam na siebie zarobić, bajki z rzededu od dziadka to masakra, albo bajka dla dzieci, Ja swoje audi kupiłem od Niemca ponad 5 lat temu mało wówczas 350tyś km już za sobą, smiać mi się chce gdy widzę TDI z przebiegiem poniżej 300tyś, i te igły od sprzedawców każdy to stan idelany, no naprawdę idelalny świat, a po zakupie do naprawy jest wszystko co się tylko da, a wtedy znów na aukcji nowy własciciel wystawia ogłoszenie że sprowadzony,igła z niemiec, kupił copa na które nie ma kasy na naprawę to sprzedaje dalej, tak nasze społeczeństo daję się nabierać, nie ma takich aut z takim przebiegiem, silniki są nie do zajechania więć nie patrzeć na przebieg tylko na stan i orginalny serwis, a nie wypisany przez handlarza na kolanie w dordze do PL, itp bajery na forach 100% bezwypadek i nie kręcony przebieg, no ludzie ładnie wierzą w słonie w tramkach. Prawda jest brutalna sam sobie nie pojedziesz do niemiec i nie przywieźież auta to nie wiesz jakie padło ci się od polaka trafi, Ja tak zrobiłem i nie narzekam, coś niekiedy sie popsuje i wymaga naprawy, szwagier poskapił kasy i twardo uparł się na audi od handlarza i tafił na niedojechane padło, Dlatego przestrzegam nad sprowadzonymi autami ładnie opisanymi aukcjami bo to nie jest tak kolorowo jak nam się wydaję, A tak na marginesie wasza kasa wasz problem,

dodano 29.03.2011 20:26:58 przez

Moje a4 1.9 tdi 90 KM 98r.kombi to auto które polubiłem nie od razu.Kupiłem je w zasadzie z rozsądku, szukałem auta które nie będzie drogie w eksploatacji o klasycznym nie krzykliwym wyglądzie i podstawowym wyposażeniu(klima,el szyby itd.).Od zakupu (przypadek)mój audik zaskakuje mnie z dnia na dzień,doskonałe zawieszenie, prosty i długowieczny silnik,dobra blacha, precyzyjny układ jezdny i kierowniczy, środek siermiężny ale ergonomiczny troszeczkę ciasno z tyłu ale dla rodzinki 2+1 idealny.Troszeczkę brakuje mu mocy ale do sprawnego poruszania się po "polskich" drogach chyba wystarcczy, przy tym śmiesznie mało pali i mimo przbiegu 280000 odpalałem bez problemu w największe mrozy a miny kierowców nowoczesnych diesli na lawetach do serwisu... BEZCENNE. Nie jest to plastikowy badziew naszpikowany elektroniką która co chwilę zawodzi. W tym aucie jeszcze duch mechaniki ma przewagę nad wszechobecną elektroniką. Nie zamienię mojej audiczki na nic innego chyba że ukradną. Oczywiście jest to moja subiektywna opinia i nie wszyscy muszą się z nią zgadzać. jęśli będziecie dbać o swoją audiczkę to posłużą wam długie lata. Pozdrawiam

dodano 12.03.2013 20:45:24 przez

Audi uchodzi za trwałe i niezniszczalne jeżeli mamy motor 1.9TDI dużo jeżdżę w Niemczech i nie mam większych problemów z zawieszeniem, które w PL rzeczywiście nie radzi sobie na tych dziurach, przebieg auta to moja zasługa jestem dumny z mojej A4 bo uzyskać taki przebieg w jakimś Dieslu to naprawdę wyczyn, starsze auta to się rozpadną z korozji, a nowsze silniki wymiękają przy 200tyś km,i kaplica, zastanawiałem się 5 lat temu jakie auto kupić by było najmniej awaryjne z dobrym silnikiem i wybrałem A4 b5, nie żałuje żadnych wydanych pieniędzy na te auto, na te auto, na autostradach niemieckich można jeździć bez obaw o zawieszenie, spalanie jest bardzo małe motor nie do zdarcia, a w tych ciężkich czasach to właśnie powinno się produkować tak wytrzymałe auta jak Audi A4 B5 1.9TDI 90km,

dodano 30.03.2008 19:10:16 przez

Wszyscy doskonale wiedzą że A4 ma delikatne zawieszenie mimo tego decydują sie na zakup. Samochód zakupiłem w lipcu 2007 (sprowadzone) po czym wymieniłem rozrząd, usczelniłem silnik na wale i misce( uwaga dla kupujących-trzeba wyciągnąć motor aby go uszczelnić, ja nie wiedziałem o tym, dosyć duży koszt niby banalnej naprawy, kolega mechanik zrobił mi to taniej,dlatego radzę patrzeć pod auto przy kupnie) no i oczywiście wymieniłem cały komplet przedniego zawieszenia kupiony na allegro za 670zł (8 wahaczy al.). Jak bardzo jestem wkurzony po 8 miesiacach kiedy zawieszenie zaczęło znowu napieprzać tak samo jak w momencie kiedy ją kupowałem, tego nie da się opisać. Ogólnie auto bardzo chwale, jest doskonałe w prowadzeniu i komforcie, lecz drugi raz bym go nie kupił.

dodano 21.05.2011 12:59:13 przez

Dobre auto. Nigdy nie zawiodło mnie w długiej trasie, jak już padało, to zazwyczaj pod domem, w sytuacjach, w których mogłem spokojnie je naprawić. Dzięki miękkiemu zawieszeniu i wielowahaczowości przodu, prowadzi się bardzo komfortowo, jednak trzeba uważać, bo na naszych dziurostradach można trochę pieniędzy zgubić ;) Ostrożna jazda i nie katowanie silnika (również poprzez tankowanie dobrego paliwa) zwracają się w postaci setek tysięcy kilometrów, które silnik 1.9TDi może przejechać. Miejsca jest dosyć, bagażnik sedana jest całkiem pojemny, auto nie pali dużo i moim zdaniem idealnie sprawdza się w długich trasach. Wybrałbym spokojnie Audi A4 raz jeszcze, ale już w nowszym roczniku i obowiązkowo z klimą!

dodano 08.06.2010 15:33:11 przez

Podsumowując - na dzień dzisiejszy jest to już leciwa konstrukcja ale w porównaniu z nowszymi autami ma bardzo wiele zalet. Auto jest ładne(kwestia gustu) tanie w eksploatacji jak na takie auto. Auto jest praktycznie bezawaryjne bardzo komfortowe i oszczędne. Czego chcieć więcej? Po 5 latach eksploatacji złego słowa na to auto nie powiem. Ostatnio chciałem kupić nowsze wybór padł na e46 z ostatnich lat produkcji z 2 litrowym dieslem na CR.(trafił się dobry dość pewny egzemplarz a to jest chyba najważniejsze przy kupnie używanego auta aby później nie mieć z nim wielkich problemów). B5 zostaje w rodzinie i długo pozostanie.

dodano 22.12.2008 17:58:15 przez

Ogólnie powiem tak, wnętrze ładnie starannie wykończone, siedzenia wygodne zwłaszcza na dłuższe trasy, pojemny bagażnik i przede wszystkim bezpieczne i komfortowe a co chyba najważniejsze drobne usterki nie można nawet nazwać awarią - jeśli się zastanawiasz na AUDI to przemyśl to bo to naprawdę godne polecenia auto. Poza tym to auto nie tarci na wartości jak inne nawet niemieckie wystarczy zobaczyć na ceny, ale coś za coś :) Ps. ja jak kupowałem to myślałem na Mercedesem C220 czy PEUGEOT 406 2.0 HDI i nie żałuję bo to auto naprawdę potrafi się odwdzięczyć. Moje następne to także będzie AUDI A4 tylko odświeżę rocznik :)

dodano 27.11.2006 19:12:47 przez

A4 Avant jest ogólnie dobrym samochodem. Właściwości trakcyjne mojej niuni już parę razy uratowaly mnie w extremalnych sytuacjach. Przy odrobinie wprawy łatwo wywołać w tym samochodzie nadsterowność (bez użycia ham. ręcznego), bardzo łatwo kontroluje sie taki poślizg8) Rdza jest zjawiskiem które nie dotyczy właścicieli Audi wiec możemy być spokojni. BEZPIECZEŃSTWO: zadziwiająco wytrzymała konstrukcja, ABS, poduszki... POLECAM TEN SAMOCHOD WSZYSTKIM, szczególnie ludziom krorzy (tak jak ja) dużo czasu spędzaja w samochodzie i robią przebiegi rzędu 10 000 miesięcznie.

dodano 19.10.2014 22:14:06 przez

Ocynk, niezawodna jednostka napędowa, bardzo niskie spalanie i Niemiecka Solidność (starszych aut) kształtuje te auto jako jedyny słuszny wybór jeżeli ktoś szuka auta z tego rocznika w kwocie do 10tyś, Moje Audi nigdy mnie nie zawiodło nawet w srogie zimy, jeździ bezproblemowo po podpięciem pod komputer nie pokazują się Żadne błędy, auto nigdy nie zamienię na jakiekolwiek inne no chyba że kiedyś zaliczę dzwona lub części do tego auta będą trudno dostępne.

Auta taniej niż w salonie

Dowiedz się więcej o Audi A4

Przeczytaj o Audi A4

Audi A4 B8 - urzeka, czy odpycha?
Audi A4 B8 - urzeka, czy odpycha? Po drogach poruszają się dwa typy kierowców. Pierwszy typ uwielbia, gdy przechodnie pokazują na niego palcami. Dlatego jeżeli ma pieniądze, to kupuje Pagani Zondę, a jeżeli ich nie ma, to zadowala się jaskrawo-zielonymi alufelgami do swojego leciwego auta. I kilkoma spoilerami. Drugi typ jest z kolei dużo spokojniejszy, dlatego wystarczy mu estetyczne auto, które ma klasę i szyk. Ot - choćby takie z półki Premium rodem z Niemiec. Jakie jest Audi A4 B8?

Audi A4 B5 1.9 TDI 90KM 1995-2000 159