Ocena kierowcy - Audi A4 B6 Avant

Krakus, 12 lat temu
Silnik 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Rok produkcji 2004
Audi A4 B6 Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW 2001-2004 - Oceń swoje auto
Inne : Zawieszenie i silnik, wysoki komfort jazdy.
Mimo upływu lat, piękne, stylowe nadwozie, silnik dynamiczny i bardzo oszczędny, drogi trzyma się znakomicie i jest przy tym bardzo, bardzo komfortowo. W środku bardzo przytulnie, materiały wykończeniowe dobrej jakości i wyglądają bardzo ładnie. Auto jest świetnie wyciszone. Wszystko na swoim miejscu, solidnie wykonane, nic nie trzeszczy lub skrzypi a także nie psuje się. No i zwykły fabryczny zestaw nagłośnieniowy (8 głośników i woofer) a jak pięknie gra. Rocznik 2004 a ma już dużo fajnych funkcji np. telefon łączy przez bluetooth, synchronizacja z zegarem DCF czy podgrzewane siedzenia. Robiłem tylko przeglądy ale z tego co się dowiedziałem części jest pełno no i nie są drogie. Dobrych serwisów WAG też dużo (tych tanich, nieautoryzowanych). Miałem wcześniej różne inne auta (Fiat, Renault, VW, Toyota) ale zdecydowanie to jest najlepszy samochód jakim jeździłem, choć może różnica ta wynika z różnych klas tych aut. Myślę że w przyszłości wymienię też na AUDI. Moja opinia jest już drugą, po roku jazdy i 30 tyś. km. Powiem tyle - ja uwielbiam to auto za to że ma charakter i naprawdę chce się nim jeździć. Dodam tylko że najnudniejsza była Toyota i wcale nie niezawodna.
Super motorek,dynamiczny, oszczędny, elastyczny no i patrząc na całość, chyba jeden z najbardziej udanych w grupie VAG.
Świetnie zestopniowana, biegi ładnie wchodzą no i jest 6-ka - dobra na długie, szybkie trasy. Dzięki temu jest to auto oszczędne, np. na trasie Kraków-Zakopane średnie zużycie wyszło 4,5l/100km.
Zawieszenie sprężyste i komfortowe. Pewnie trzyma się drogi, prowadzi się jak po szynach. Jazda daje dużo radości. Jak trzeba można jechać dynamicznie, ale można też komfortowo.
Bardzo dobra, przy cofaniu pomaga czujnik parkowania. Nie mam zastrzeżeń.
Mimo że auto konstruowane było kilkanaście lat temu wszystko jest tu wzorowo i na swoim miejscu. Wszystkie przełączniki i dźwignie pod ręką. Wnętrze auta jest bardzo przytulne i przyjemne.
Bardzo skuteczna dwustrefowa klimatyzacja i ogrzewanie. Ogrzewane siedzenia w zimne dni są super. Nie mam żadnych uwag krytycznych.
Z przodu jest bardzo wygodnie. Z tyłu nie jest już tak dobrze - za wysokim kierowcą nie ma już za dużo miejsca dla pasażera z tyłu. Ale jak potrzebujesz więcej miejsca, kupujesz większe auto. Dlatego uważam że i tu jest bardzo dobrze.
Samochód znakomicie wyciszony. Zupełnie nie słychać że jest napędzanym nie najnowszym już dieslem. Opływającego powietrza i opon też nie słychać. Moim zdaniem wzór dla innych, również tych najnowszych.
Zużycie paliwa to najczęściej 4,5 do 6,5 litra na 100km, zależnie od rodzaju trasy i dynamiki. Według mnie jest bardzo oszczędnie. Napraw nie robiłem żadnych a ceny przeglądów przeciętne, oczywiście nie w autoryzowanym serwisie. Ale dobrych serwisów aut VAG jest dużo a i części do tych aut jest na rynku zatrzęsienie, i są w przystępnych cenach.
Te auta są drogie, ale uważam że warte swojej ceny.
Nic się nie zepsuło.
Nic się nie zepsuło.