Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Sedan

jaszczur_thx, 10 lat temu
Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 1997
Audi A4 B5 Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Jest to auto które mam od 2011 roku i ani razu się na nim nie zawiodłem. Obawiałem się że będę musiał często wymieniać wahacze , ale nie jest tak źle no i trzeba pamiętać aby nie kupować tanich zamienników tylko niestety wydać trochę więcej na oryginalne albo jakieś z górnej półki to wtedy naprawdę nie ma z nimi problemów przez długi czas. Co do największych zalet to zaliczam przede wszystkim silnik, który ma słuszną opinię niezniszczalnego i do tego jest bardzo ekonomiczny (zero problemów z silnikiem). Następnie naprawdę pięknie działa w tej audicy klimatronik, latem wystarczy minuta i już się robi bardzo przyjemnie chłodno, zimą zaś bardzo szybko na nawiewie szyby odparowują. Jazda tym samochodem na sprawnych wahaczach sprawia naprawdę tyle radości, samochód po prostu płynie i jeździ się nim bardzo pewnie i bezpiecznie. Bagażnik jest bardzo pojemny, po złożeniu siedzeń zmieszczą się paczki z meblami z IKEA o długości 180cm. i do tego zamknie się bagażnik :) Podgrzewane siedzenia to największy luxus w każdym samochodzie a w tym naprawdę super to działa, może być zimno w aucie ale jak się włączy grzanie "dup" to od razu robi się lepiej. A co do wad to wiadomo każdy samochód ma jakieś wady. Oto kilka które wg mnie są najistotniejsze: 1. Jak ktoś ma dzieci tak jak w moim przypadku to może być problem. Jak się zamontuje fotelik z tyłu to przednie siedzenie trzeba dać do przodu, co za tym idzie, bardzo ogranicza się miejsce dla pasażera lub kierowcy. Albo 4 dorosłe osoby o wadze powyżej 90 kg. nie będą podróżować wygodnie, ale wszystko się da. 2. Oświetlenie przednie nie jest tak dobre, może mam już stare reflektory ale na światłach mijania nie widać za dużo, powiedziałbym że tyle ile trzeba. Na długich jest o niebo lepiej. 3. Wahacze, wiadomo od 2011 roku kupiłem już 8 wahaczy, i jak się kupi oryginalne to będzie z nimi problemów, ale też wymieniałem kilka razy drążki kierownicy a co za tym idzie 2 razy już byłem na geometrii bo po każdej wymianie takich części auto nie jechało prosto jak się puściło kierownicę. To by było tyle moich zauważonych wad tego auta. Dużo jest też opinie o układzie hamulcowym, ale ja już kilka razy przetestowałem to i hamulce zadziałały wzorowo, raz uderzyłem czołowo w dzika i gdyby nie dobre hamulce to miałbym pewnie cały przód rozwalony a tak skończyło się na 1 reflektorze i zadrapanym zderzaku. Podsumowując, jest to idealne auto dla mnie i mojej rodzinki, jak widzę że moja żonka sobie radzi takim dużym autem bez problemów (obojętnie jaki bieg włączy to nie gaśnie), to każdy kto raz przejedzie się audi a4 będzie go chciał kupić.
Zawieszenie : wahacze
Silnik : osłona silnika