Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Sedan

Tomek Łęgowski, 9 lat temu
Silnik 1.8 20V Turbo 150KM 110kW
Rok produkcji 1996
Audi A4 B5 Sedan 1.8 20V Turbo 150KM 110kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : 1,8T zachwyca elastycznością, 8,5sek do setki przy rozsądnym spalaniu. Najlepszy wybór do tego auta.
Zawieszenie : Przednie wahacze
Super Auto, niezawodne, Super jakość. Dziwią mnie opinie niektórych. Jak nie stać ich na wydatek 500zł/rok na zawieszenie to jedynie pozostaje tico na gaz(bedzie tanio). Warto kupić nawet starszy egzemplarz i nie martwić się korozją(ocynk).
Przez 3 lata wymieniłem tylko termostat(80zł), przeczyściłem przepustnicę powietrza(50zł), wymieniłem jeden element wydechu(150zł). Przypomnę, że to auto ma już 18 lat.
Jest dobrze, biegi wskakują precyzyjnie i twardo(czuć na dźwigni, czy wskoczył czy nie). Czasami na parkingu ciężko wbić wsteczny.
Duża precyzja, pewne prowadzenie. Temat Zawieszenia jest kontrowersyjny, ja kupuje najtańszy zamiennik wahaczy(komplet 540zł) i powiem jedno, 2500-540zł zł ile wydasz, nie ma znaczenia, można jeździć autostradami bez końca a starczy jedna poważna dziura i element do wymiany, ten typ tak niestety ma. Nie warto wydawać kasy na oryginalne zawieszenie. A do tych co ciągle na to narzekają polecam octavie, będzie ciasto i plastikowo, no ale tańsze zawieszenie. Coś za coś.
Przód idealnie, słupki są dość wąskie co znacznie widoczność poprawia, z tyłu mogło by być lepiej.
Wszystko na swoim miejscu.
Klima wydajna, na przednich fotelach bardzo szybko robi się chłodno, na tylnych po czasie.
Kierowca podróżuje komfortowo, pasażerowie z tyłu jeśli mają 1,8m też, ale w dwójkę, w trójkę wygodnie na tylnej kanapie jest tylko dzieciom.
Jest bardzo dobrze, samochód jest aerodynamiczny, silnik chodzi cicho. Powyżej prędkości 160km/h opory powietrza są dość nieznośne, ale rzadko jeżdżę tak szybko.
Pali sporo w mieście 10,5, na trasie jest ekonomiczny 6,5l benzyny to super wynik. Awarie w moim egzemplarzu praktycznie nie występują. Ocenę obniża przednie zawieszenie(wielowahacze), tył jest bezdotykowy.
Bardzo dobre materiały wykończeniowe, znacznie lepsze niż u następców. Auto niezawodne. Wg mnie lepiej kupić o 1996r audi niż 2003 Renault, a cena podobna.
Tylko przednie zawieszenie wymaga doglądania co roku.
Brak. Nigdy auto nie pozostawiło mnie na drodze z problemem.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 20V Turbo 150KM 110kW [l/100km]

8,2