Ocena kierowcy - Audi A4 B6 Sedan

Silnik 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Rok produkcji 2002
Okres użytkowania: 5 lat
Audi A4 B6 Sedan 1.9 TDI PD 131KM 96kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : uuu... ciągnie rewelacyjnie.
Układ hamulcowy : raz kupiłem nieoryginalne tarcze hamulcowe. Mój błąd!
Świetny komfort, dobra moc przy małym spalaniu. Dobra linia nadwozia, pomimo swojego wieku nadal dobrze wygląda. Dramatem jest dla mnie tylko brak możliwości składania tylnej kanapy oraz system naprawczy zamiast koła zapasowego. Zjeździłem tym samochodem Polskę i pół Europy bez problemów. Aż boję się zmienić samochód na nowszy bo widzę że koledzy nie wystawiają zbyt dobrych opinii modelom powyżej 2007r :) Aha, niech was ręka boska broni, żeby lać do tego samochodu olej silnikowy Castrola. Lałem takiego long life\'a i samochód brał prawie 1,5litra na 25tys km. Zmieniłem potem na Shella też LL i samochód przestał brać olej w ogóle (aż się martwię czy to dobrze :) Polecam na śląsku serwis Audi \"Magro\" - Rybnik. Dobrzy fachowcy i rozsądne ceny (nie to co Wojtanowicz we Wrocławiu).
Całkiem ok. Turbo dziura ogromna ale można się do niej przyzwyczaić. Ja ją w sumie lubię, fajnie ciągnie jak załapie (taki prywatny odrzutowiec :) ) Silnik bezobsługowy, tylko wymiana oleju i filtrów i jazda :)
ja chyba trafiłem felerny egzemplarz. Od zawsze skrzynia chodzi ciężko. Dwójka i trójka wchodzą z oporem bez względu czy to zima czy lato (oczywiście w zimie problem się nasila). Moi mechanicy mówią, żeby nie ruszać :)
Dobrze jak wszystko nowe. Trzeba uważać bo jak amortyzatory ulegają zużyciu to można się zabić. Samochód skacze, nie trzyma się drogi a przy ostrym hamowaniu na nierównej drodze i ABS leci się jak na lodzie.
a co ma być źle. Samochód w sumie mały więc i widoczność dobra.
i tak powinno być w każdym samochodzie gdyby nie to, że... ... UWAGA... mój sedan nie ma rozkładanej tylnej kanapy! Masakra!
tylko trzeba pamiętać o częstej wymianie filtra przeciwpyłowego. Łatwo poznać kiedy trzeba wymienić bo szyba przednia tak paruje, że nic nie widać :)
Z przodu ekstra a z tyłu nie wiem bo nie jeżdżę.
oryginalny zestaw audio daje naprawdę radę więc odgłosy silnika nie bardzo przeszkadzają.
na pełnym baku zrobiłem kiedyś 1280km ale była to autostrada i dojazdówka :)
Co tu dużo mówić. Są drogie w zakupie ale też nie tracą szybko na wartości. Warte swojej ceny.
Przejechałem tym samochodem prawie 100tys km bez żadnej poważnej awarii. Co do drobnych usterek to: żarówki świateł mijania przepalają się co 4 miesiące a ich wymiana to wyższa szkoła jazdy, klawisze sterowania szybami straciły czułość na drugim stopniu (przestało działać całkowite otwarcie i całkowite zamknięcie), raz w roku pada któraś z żarówek z tylnych lamp + coś na podświetlaniu deski rozdzielczej. Czasami tapicerka skrzypi potem sama się naprawia, potem znowu...
luz. Z tego co mnie spotkało to: ukręcony prawy przegub (to pewnie efekt turbodziury i mojego natręctwa w jej wykorzystywaniu - 100% poprawiacz humoru), jakieś tam paski z ładowania akumulatora, ostatnio zawiesza się turbo, jadę i nagle brak mocy :). Do zrobienia przez serwis ale jak na razie zdarza się to sporadycznie (należy pamiętać że auto ma przebieg powyżej 200tys).

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI PD 131KM 96kW [l/100km]

5,6