Ocena kierowcy - Audi A4 B6 Sedan

Sławek j-ow, 10 lat temu
Silnik 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Rok produkcji 2000
Audi A4 B6 Sedan 1.9 TDI PD 131KM 96kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : padnięta turbina, (nagły spadek mocy na wyższych obrotach)
Auto rewelacyjne z naprawdę mocnym silnikiem 130km. Moja wersja miała dodatkowo silnik chipowany i gdy go sprzedawałem kupiec który oglądał i jeździł pięcioma takimi autami powiedział, że to jest to czego szukał :) Spalanie to wielki plus dla tego auta, dla naprawdę oszczędnych poniżej 6 litrów można zejść bez trudu. Auto miało dwie wady, 1 to turbina, która mi padła 2 razy, 2 to światła soczewkowe na zwykłych żarówkach porażka po deszczu więc polecam xenon do tego auta. Gdybym miał je kupić ponownie, kupił bym na pewno bo pomimo czasu nadal to auto ma świetny wygląd.
Wbrew panującym opinią na temat awaryjności zawieszeń w tych autach muszę napisać, że wymieniłem tylko dwa krótkie wahacze (koszt 1 ok 80zł) i na tym skończyła naprawa zawieszenia. Na pewno trzeba dbać o zawieszenie ale to jak w każdym aucie.
Po roku jazdy tym autem, przód wyczuty na milimetry tył, po 4 latach potrafiłem zostawić metr miejsca z tyłu więc troszkę słabo wyczuwalny.
Jednak to diesel i jak ktoś przesiada się z benzyny musi się spodziewać odgłosów silnika...
I tu ogromny plus dla tego auta. Rekord trasa na Węgry i z powrotem (4 osoby, średnia prędkość 130km/h) na jednym baku ponad 1200 km. Spalanie/moc i rozmiar auta to naprawdę doskonałe osiągi. Co do osiągów muszę też nadmienić że auto było chipowane co wpłynęło na pewno na jego kulturę pracy silnika i lepsze osiągi zarówno w przyspieszeniu (auto bardziej żwawe) jak i w spalaniu (oczywiście mniejsze spalanie!) także polecam w dobrym warsztacie...
Myślę, że w tych pieniądzach w jakich można je dziś kupić to naprawdę godne polecenia auto.
wytarty przełącznik świateł,
Niestety turbo było robione 2 razy w ciągu 4 lat. Może też i moja wina gdyż chciałem zaoszczędzić i zregenerowałem za 600 zł. po 2 latach padło i zrobiłem za 1200 zł. w renomowanej firmie... jeździ do tej pory po tej naprawie :)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI PD 131KM 96kW [l/100km]

5,7