Ocena kierowcy - Audi A4 B7 Avant

Silnik : Jest MOC
Zawieszenie : Wymiana przednich wahaczy
Silnik : Wariator
Układ elektryczny : Oświetlenie tylnej klapy
Dokładnie takie auto ma się na myśli mówiąc "zadziorne kombi". Jest moc, przestrzeń, komfort i oczywiście wygląd
Przy tym przebiegu już nie jest bajkowo, jednak nadal pod maską 200 kucy.Jest moc. Irytuje "fabryczne" spalanie oleju. U mnie ok 1 L na 2000 km. Poza tym wszystko ok.
ładnie zestrojona, 6-stopniowa przekładnia manualna. Biegi wchodzą spokojnie, bez szarpania. Dźwignia zmiany biegów nie drga przy ruchu pedałem gazu.
No to jest dopiero coś. Auto na oponach 18x245x40 idzie jak po szynach. Moja wersja jest usztywniona, więc na kocie łby się nie nadaje, ale na autostradę jak znalazł.
Nie wiem co napisać - wszystko wydaje się być elegancko. Może trochę przymałe lusterka, ale mam już swoje lata i oczy nie te
Wszystko pod ręką, mi brakuje wielofunkcyjnej kierownicy. Przydał by się też dodatkowy uchwyt na napój. Schowek na rękawiczki bardzo pojemny. Czytelna, intuicyjna konsola
Latem zimno, zimą ciepło - czyli tak, jak być powinno
Z przodu rewelacja - wygodne fotele nie męczą nawet w długiej podróży. Rewelacyjnie trzymają w zakrętach. Kanapa nie daje już tyle wygody - mało miejsca na nogi
Jeśli chodzi o auta z tej generacji, to bardzo dobrze. Ciszej bywało tylko w autach nowszych. Silnik benzynowy bzyczy cichutko jak pszczółka
No, niestety - mój rekord to 7,3 na trasie - 9,7 miasto Dodatkowo 1L oleju co 2 tys. kilometrów. Części zamienne dostępne i stosunkowo niedrogie.
Za 10 letnie auto dałem tyle, co dałbym za nowego Logana. Jednak wolę Audi :)
silniczek wycieraczek, przekaźnik nr 219, oświetlenie tylnej klapy
Wielowahaczowe zawieszenie - może zaboleć. Mi udało się zamknąć w kwocie 1500 zł Regulator zmiennych faz rozrządu (wariator). Występuje tylko oryginał. Mnie ta nieprzyjemność kosztowała 3 tys z wymianą

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TFSI quattro 200KM 147kW [l/100km]

8,8