Ocena kierowcy - Audi A4 B7 Avant

rt87@o2.pl, 13 lat temu
Silnik 1.9 TDI PD 116KM 85kW
Rok produkcji 2005
Audi A4 B7 Avant 1.9 TDI PD 116KM 85kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Mam kilka słów na podsumowanie. Kupiłem 1.9 bo to sprawdzony silnik, kupiłbym 2.7 l gdyby opłaty sprowadzonego samochodu nie były tak koszmarne dla silników powyżej 2 l. Więc 1.9 to za mały silnik do tego auta, zawieszenie do jazdy jest idealne natomiast wahacze kosztują... nie miałem przyjemności wymieniać ale dużo znajomych to przechodziło. No i te polskie paliwa... już raz się przejechałem na dziadostwie to mi przez to głośniej silnik teraz pracuje, trzeba uważać kto ma pompowtryski i common rail.
1.9 zdecydowanie za słaby do tego auta, mimo to zdecydowałem się na niego gdyż jest to pewna jednostka, 2.0 napewno są bardziej wadliwe. W swoim założę chip gdy sprawdzę auto dokładniej bo mam go dopiero ponad miesiąc
Ładnie pracuje, troszke 2 czasem haczy, może wina synchronizatora, u brata w A3 biegi wchodzą napewno lepiej
Tu czysta perfekcja, niczym lepszym pod tym względem nie jeździłem. Zacznę się martwić jak wahacze będą do wymiany
Z tym troche gorzej, auto z zewnątrz w porównaniu do passata o niebo lepiej wygląda, szyby są mniejsze w audi, wszystko bardziej zaokrąglone i przez to gorsza widoczność kosztem wyglądu aniżeli w passacie. Ale tragedii nie ma. Bez czujników parkowania troszke ciężko ale daje rade narazie
co tu dużo mówić, Audi rządzi!!!
W porównaniu do mojego starszego modelu A3 i do innych którymi jeździłem nagrzewa się szybciej niż niejeden benzyniak, po kilku km już auto łapie temperaturkę, klimatyzacja bardzo dobra, całokształt zasługuje na najwyższą ocenę
Mam 183 cm wzrostu, z przodu jest dość dużo miejsca, z tyłu nieco gorzej ale ta opinia ludzi że z tyłu w A4 nie ma wcale miejsca to przesada, nie jest aż tak strasznie. Siedziałem u siebie z tyłu i dobrze się czułem. W starszym modelu A4 wydaje mi się że było mniej miejsca lecz w tym jest już w miare dobrze. Szczerze spodziewałem się że będzie gorzej ale jestem przyjemnie zaskoczony, najelpiej nie słuchać innych i sprawdzić samemu. W porównaniu do A6 to wiadomo A4 wymięka...
Mogłoby być lepiej, japończyki jakoś lepiej to mają zrobione.
Gdy kupiłem troche narzekałem na spalanie gdyż przy mieszanej jeździe wychodziło mi ponad 7 l, a mając ten sam silnik we wcześniejszym A3 nie przekraczało mi 6 l przy oszczędniej jeździe. Ale teraz gdy wyczułem mniej więcej auto spalanie spadło prawie o litrę więc już jest dobrze.
Niestety za audi trzeba sporo dopłacić, ale coś za coś, jak ktoś kupi już audi z pewnego źródła napewno nie będzie żałował. Ja wiem za co zapłaciłem bo to już w sumie trzecie audi w moim domu, wszystkie się sprawdziły jak do tej pory.
Jak narazie wszystko śmiga bez zarzutów
Tu narazie również nic, za rok dodam kolejną opinię to może napiszę coś więcej
Dziennik kosztów dla Audi A4 B7 Avant 1.9 TDI PD 116KM 85kW
6,9