Ocena kierowcy - Audi A4 B7 Sedan

Marceli, 11 lat temu
Silnik 2.0 TDI PD 170KM 125kW
Rok produkcji 2007
Audi A4 B7 Sedan 2.0 TDI PD 170KM 125kW 2006-2008 - Oceń swoje auto
To służbowy samochód więc nie płacę za nic ale mogę powiedzieć ,że jest to wyrób marnej jakości.O ile wygląd budzi zaufanie to jakość mechaniki jest po prostu marna. Nie wiem czy wynika to z oszczędności na częściach czy może patenty nie są za bardzo dopracowane ale efekt jest dosyć słaby. Pierwszy raz w życiu wzywałem pomoc drogową do miesięcznego auta. Poza tym branie oleju ok 0.5 litra na 1000km jest ciężkie do zaakceptowania. Lata świetlne temu miałem skodę 100 ale nawet ona nie brała takich ilości oleju. Ogólnie ten samochodzik nie jest wart zakupu ,nie dałbym za niego złamanej złotówki. Dodatkowo 2.0 TDI jest kochane przez mechaników zawsze coś się sypnie to norma.
Dopracowana w każdym szczególe. DUŻY plus.
ZAWIESZENIE, ZAWIESZENIE i jeszcze raz ZAWIESZENIE! To główna bolączka. Samochód jest twardy co wydawać by się mogło ma pozytywny wpływ na jazdę w dalekie trasy, jednak tak nie jest. jadąc z dużą szybkością po krętych drogach samochód zaczyna pływać. Im szybciej tym bardziej go nosi. Nie podoba mi się to. Układ kierowniczy jest dobry, jednak zawieszenie psuje cały pozytywny stosunek do niego. Na dziury za twardy, na trasę za miękki.
tył to tragedia małe ciasne okropne auto
LIPA na całej linii. W dłuższej trasie głośność silnika jest bardzo męcząca!
Za tą cenę zdecydowanie wolałbym kupić coś innego.
Mój samochód po przejechaniu ok 110tys kilometrów serwis odwiedził z powodów usterek 9 razy. Naprawy między innymi wymagało: sprzęgło (wada w produkcji), układ elektryczny (2 razy), centralny zamek(!), tylne zawieszenie (drobna, lecz czasochłonna naprawa), klimatyzacja oraz cała chłodnica. TERAZ sypnie się silnk czuc że go telepie podczas jazdy ale to norma dla 2.0 TDI

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI PD 170KM 125kW [l/100km]

8,7