Audi A4 B8 - Oceń swoje auto

lista nadwozi Audi A4 B8

lista silników Audi A4 B8

Oceny Audi A4 B8

2% lepiej niż w segmencie Klasa średnia (4,18)

dodano 01.05.2014 11:43:22 przez

Wczesniej jezdzilem Honda Accord z 2006 roku. Przed zakupem przetestowlem nowa Mazde 6 i Honde Accord. Mazda ma piekna sylwetke...ale cala reszta pozostawia wiele do zyczenia, zwlaszcza poziom halasu w srodku. Honde prowadzi sie najlepiej, bezkonkurencyjna skrzynia, rewelacyjny silnik i uklad kierowniczy. Niestety ciasno z tylu i pare wpadek jakosciowych jesli chodzi o materialy w srodku. Audi kupilem "oczami". Ma piekna sylwetke, sporo miejsca w srodku, swietny design i jakosc wnetrza, jest dobrze wyciszone. Wielowahaczowe zawieszenie z przodu wplywa pozytywnie na komfort kierowcy i pasazera z przodu. Z tylu nieco twardawo. Silnik bardzo ekonomiczny przy niskich obrotach, dynamiczny, ale niestety auto ma bardzo krotkie biegi. Halas znaczacy przy wyzszych obrotach. Mala turbbo dziura. To tyle plusow, teraz minusy. Skrzynia jest TRAGICZNA. Nie jezdzilem nigdy autem z bardziej toporna, nieprecyzyjna i ogolnie nieprzyjemna skrzynia. Corsa mojej zony z 2004 roku ma o niebo wygodniejsza i precyzyjniejsza skrzynie. Seriously Audi - WTF? Wspomaganie kierownicy to kolejna porazka. Kierownica chodzi po prostu ciezko i nie jest to wina zadnej usterki. Ten typ tak po prostu ma. Nieporozumienie w aucie klasy premium. Ogolnie wrazenie z uzytkowania tego auta jest takie, ze wszystko dosc ciezko chodzi, poczynajac od klapy bagaznika, na kierownicy konczac. Kobiety na pewno nie beda sie czuc komfortowo. Kolejna rzecz, ktora mi sie nie podoba to obsluga dwustrefowej klimatyzacji. uwazam, ze rozwiazanie, ktore znam z Hondy jest po prostu lepsze (kierowca kontroluje swoim pokretlem obie strefy, strefa pasazera zmienia ustawienia, jedynie kiedy pasazer zacznie manipulowac ustawieniami po swojej stronie, w Audi jest kompletna separacja). W skrocie - na plus temu autu nalezy zaliczyc swietny srodek, materialy, spasowanie, silnik i zawieszenie. Bardzo intuicyjny i wygodny projekt deski rozdzielczej, wszystkie przyciski swietnie rozmieszczone. Na minus skrzynia (dramat, naprawde), wspomaganie i ogolna topornosc obslugi.

dodano 28.03.2012 06:07:39 przez

cóz dałbym 4,5 ale nie ma takiej opcji niestety, moim osobistym zdaniem samochód jest rewelacyjny, jedynie cena zakupu jest kosmiczna dla zwykłych ludzi, ja kupiłem uzywke bo nie stać mnie na nowy i jestem zadowolony z zakupu. Szukałem słabych stron i tak naprawde ciezko jest je znaleść, ktoś kto naprawde ma porównanie w B7 I B8 zobaczy ze róznica jest bardzo duza, przede wszystkim komfort jaki oferuje samochód, zdecydowanie urósł w porównaniu do poprzednika jeśli ktoś nie wierzy to niech usiądzie do jednego i drugiego i przekona sie sam ze nie rzucam słów na wiatr. Dla mnie oceny niektórych osób na poziomie 3 i nizej są poprostu śmieszne, bo takie same oceny dają swoim astrom 1 więc totalne nieporozumienie, długo sie zastanwaiałem nad zakupem, spory wydatek ale dziś wiem ze warto, stojąc w korku czujesz ze jesteś w aucie klasy premium i przyciągające spojrzenie sexowna sylwetka pojazdu z pięknymi łezkami z przodu i led tył jest poprostu oszałamiająca. jeśli chodzi o baganik to jest spory, dość niski się wydaje ale spokojnie da się zapakować na dłuzszy wyjazd przez jego długość, oczywiście ktoś pisze ze jest mały ale to nie samochód do wożenia pustaków na budowe o czym chyba niktórzy zapominają, co przez takie opinie odstrasza ludzi czytających ten portal, a czyta to sporo osób bo mam rozpoznanie wśród zanjomych, podsumowując jeśli dysponujesz takimi pieniędzmi aby kupić ten pojazd to go kup a nie bedziesz żałował, moim zdaniem idealny na dojazdy do pracy, szkoły, wczasy i na kazdą inną okazję, jedynym zmartwieniem jakie bedziesz miał uzytkując ten samochód to to czy Ci go nie ukradną... niestety, polecam wszystkim i mam nadzieje ze opinia pomogła, i taka rada nie czytajcie steku bzdur gdzie ktoś tylko narzeka bo kazdy samochód ma swoje plusy i poprostu te osoby nigdy nie maiały tego samochodziku. pozdrawiam

dodano 27.06.2009 13:23:43 przez

Miał być "detronizator" jak sugerowały pisma a wyszła kontynuacja b7 z bardziej komfortowym zawieszeniem i mniejszymi wibracjami silnika. Niestety - wykończenie wnętrza sprawia wrażenie tańszego niż w b7. Podłokietnik skrzypi niemiłosiernie. To samo - uchwyty zamykania drzwi. Może zacznę je smarować tylko nie wiem jeszcze gdzie. Kuriozum to ten plastik malowany na srebrno wokół liczników - zamówiłem jasne wnątrze, żeby tak się nie odcinał ale to kiepskie jest, po prostu. I ten sam materiał wokół skrzyni biegów. Puknąć w niego paznokciem to słychać jakby miał 0,1 mm grubości. Mam wrażenie, że oprę się kolanem to wgniotę. No i też skrzypi. Fotele bez lędźwiowej regulacji - kolejny brak. Siedzisko trochę gniecie w tyłek ale może się podda z czasem. Volvo w standarcie dawało reg. lędźwi i podparcia ud - w audi trzeba by zamówić sportowe fotele. Poza wyższą ceną mają ten feler, że jak się troche powiercić - wydają stuki z tego wysuwanego elementu. Dobry patent ale wykonanie średnie więc zrezygnowałem.

dodano 11.06.2014 18:42:02 przez

Mam to autko od dwoch lat. Caloksztalt jest dobry. Po pierwsze wyglad to naprawde durzy plus szczegulnie przod auta wyglada swietnie. Narazie nie mialem zadnych usterek, nawet drobnych ale autko jest glaskane i serwisowane w Audi. Nie polecam serwisu u pana "czesia" w garazu, mlotkiem i srubokretem niewiele sie zrobi. Ma dobre wyposarzenie, System MMA jest super mimo ze trzeba sie na poczatku troche przyzwyczaic, jest troszke skaplikowany. Zato glosniki sa do ****. W zadnym innym aucie nie mialem takich kiepskich. I trzeba przyznac ze w aucie przy predkosciach autostradowych jest niestety glosno. Jak na ta klase to mizernie. Osiagi moga byc. Na niskich obrotach turbodziura nieraz denerwuje. Turbo dopiero daje naprawde rade od 60km/h i wtedy jest przyjemnosc. Auto fajne jednak dla mnie troszke za malo miejsca w srodku. Ale to jest narzekanie na wysokim poziomie. B.dobre spalanie, przy 170KM i jezdzie miasto/autostrada srednia nie przekracza 6,7l.Jak bede zmienial to na wieksze i automat.

dodano 18.06.2009 19:58:42 przez

Witam was wszystkich i musze rzec ze to auto pozostawia jeszcze wiele do zyczenia jakosc wykonania jest kiepska i mnie wcale nie zadowala mialem przyjemnosc jechac tym autem ponad 1000km i byla to moja najgorsza podroz jaka w zyciu odbylem . Fotele sa bardzo ale to bardzo nie wygodne brakuje im komfortu Mercedesa i Saaba!!!. Co do silnika to tez nie najlepszy 2.0TDI 143km 6 man. elastycznosc nie za dobra (5 os.+ bagaz). Trzy dorosle osoby z tylu mecza sie zero miejsca nad glowa i na nogi. Trudne wsiadanie do tylu przez waskie tylne drzwi. Boczna linia samochodu od slupka A do slupka C jest taka sama jak w modelach od 95 roku.Bagaznik pomimo 480 Litrow jest trudny w zaladunku poprzez maly otwor klapy bagaznika.Podsumowujac Audi A4 nie jest godzien bycia nazwanym najlepszym w swojej klasie gdyz sa lepsze auta jak w/w .

dodano 24.06.2009 15:02:34 przez

Mam przeczucie że kolega co wystawił tą negatywną opinie przedemną to chyba naprawde to nawet nie siedział w tym aucie . Bo takich bzdur to ja jeszcze nie czytałem i po przeczytaniu jego opini wynika że jest fanem merca , chyba każdy kto jezdził nowym a4 oraz nową c-klasa( samochody w tej samej klasie) stwierdzi że to Audi jakościowo( i nie tylko) jest o wiele lepszym autem.Gosc przejechał sie kawałek tym autem i wystwaił mu opinie - powinni zkazać wypowiadania się tu osobom które nie sa wąlscicielami lub nie użytkują danego auta na codzień - bo poźniej rózni dziwni ludzie piszą tu swoje kretynskie opinie na temat auta którym tak naprawde nie jedzili.

dodano 23.03.2010 17:07:24 przez

Dla porównania przejrzyjcie moją wcześniejszą opinię pod pseudonimem "Maryjan", którą zamieściłem 12/08/2008. Gdyby podejście ludzi pracujących w audi byłoby właściwe, moja ocena zapewne byłaby wyższa, ale to przez kontakt z pracownikami danej marki, klient ocenia jakość marki (a o jakości marki świadczy również obsługa posprzedażna, jakość sewisu itp.). W audi klient jest ważny na etapie zakupu auta, później robi się wszystko, by firma audi nie wydała ani złotówki na błędy, które popełniła.

dodano 19.10.2009 13:55:51 przez

Fajny samochód chociaż jak dla mnie zawieszenie trochę za twarde ale za to w zakrętach jedzie jak po szynach coś za coś. Super xenony skrętne fajny gadżet i co najważniejsze genialne hamulce po prostu samochód staje jak wryty. Z minusów to jak dla mnie za dużo jest elektroniki np: nie ma bagnetu oleju stan sprawdza się w komputerze! poza tym samochód jest nisko zawieszony i trzeba uważać na przedni zderzak który jest bardzo ładny ale łatwo porysowaćjego jego wystającą dolną część.

dodano 03.01.2010 00:37:53 przez

Czytam tu komentarze "beefa" i "Andrzeja", którzy wystawiają A4 noty poniżej 4 a nawet 3 punktów. To jakaś bzdura. Nie wiem czym oni jeździli. Poza tym jak się kupuje auto klasy premium, to trzeba dopłacić za parę drobiazgów typu automat, światła biksenonowe z rozszerzonym zakresem, lepszą tapicerkę czy dobry system nagłośnienia, nie mówiąc już o adaptacyjnym układzie jezdnym. Do szybkiej jazdy i warczenia można kupić używaną imprezę. Audi jest autem z klasą.

dodano 14.08.2014 20:41:38 przez

Moja opinia może się Państwu przydać - przejechałem już ponad 200.000 km - często w długich trasach. Uważam że to zacne auto, prawie niezawodne, wygodne w długich trasach i do tego prestiżowe (mimo że to nie BMW czy Mercedes). Dopracowane w prawie każdym szczególe. Polecam to auto pod warunkiem zakupu z pewnego źródła (często widać na portalach używane auta z nierealnym przebiegiem - trzymajcie się od tego daleko).

Demonstracyjny Infiniti Q50 DIESEL RWD

Demonstracyjny Infiniti Q50 DIESEL RWD

Rocznik: 2014. Przebieg: 12 000 km. Silnik: 2.1 170KM, diesel.

Demonstracyjny Infiniti Q50 Q50 S Hybrid AWD

Demonstracyjny Infiniti Q50 Q50 S Hybrid AWD

Rocznik: 2014. Przebieg: 7 000 km. Silnik: 3.5 364KM, .

Auta taniej niż w salonie

Kierowcy, którzy oglądali Audi A4, oglądali także

Dowiedz się więcej o Audi A4

Przeczytaj o Audi A4

Audi A4 B8 - urzeka, czy odpycha?
Audi A4 B8 - urzeka, czy odpycha? Po drogach poruszają się dwa typy kierowców. Pierwszy typ uwielbia, gdy przechodnie pokazują na niego palcami. Dlatego jeżeli ma pieniądze, to kupuje Pagani Zondę, a jeżeli ich nie ma, to zadowala się jaskrawo-zielonymi alufelgami do swojego leciwego auta. I kilkoma spoilerami. Drugi typ jest z kolei dużo spokojniejszy, dlatego wystarczy mu estetyczne auto, które ma klasę i szyk. Ot - choćby takie z półki Premium rodem z Niemiec. Jakie jest Audi A4 B8?

Audi A4 B8 81