Ocena kierowcy - Audi A6 C4 Avant

kulfon78, 12 lat temu
Silnik 2.5 TDI 140KM 103kW
Rok produkcji 1996
Audi A6 C4 Avant 2.5 TDI 140KM 103kW 1994-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : Ten silnik to fenomen na skalę światową, niektórzy śmieją się że z dostawczego LT-ka ale mina im rzednie gdy patrzą jakie przebiegi potrafią robić.
Ubolewam że takich aut się już nie produkuje, oraz że na rynku wtórnym zadbanych egzemplarzy jest jak na lekarstwo. Zapłaciłem za ten samochód 4 lata temu sporo jak na takiego staruszka ale to była super inwestycja. Śmiać mi się chce jak słucham o awaryjnych nowoczesnych dieslach sypiących się po przebiegach 100.000km, o rdzewiejejących mercedesach anomaliach elektroniki, tandetnych wnętrzach popsikanych srebrnym sprajem imitujących aluminium. Ja w swoim mam wszystko co potrzeba grzane siedzenia, klima, oszczędny nieśmiertelny silnik, nawigację sobie dokupiłem, radio mp3, czego chcieć więcej. Może nie jest to zbyt urodziwy samochód ale potrafi się odwdzięczyć. Silnik szczególnie AEL 140KM z 6 biegową skrzynią biegów czyni mistrzem osiągów, spalania i mocy. Ocynkowana buda sprawia że mnie rdza nie dotyczy. Zamierzam jeździć tym samochodem jeszcze wiele, wiele kilometrów i podziwiać niektóre nowoczesne samochody mknące na lawetach do serwisu.
Trochę głośny jak zimny, ale mi to nie przeszkadza. Elastyczny silniczek, turbodziura wymaga przyzwyczajenia, za to dźwięk pięciocylindrowego, przyspieszenie rekompensuje wszystko.
Doskonała sześciobiegowa, precyzyjna, oszczędna
To wygodna limuzyna o pancernym prostym zawieszeniu
Jak na tak długie auto wystarczająca
Wszystko jest tam gdzie trzeba, wygodny podłokietnik
Wydajna klimatyzacja, ogrzewanie również
Przestrzeni nie powinno brakować nikomu
Zimny silnik pracuje dość głośno później za to pięknie mruczy
To jest przykład samochodu któremu niewiele brakuje do doskonałości. Większość napraw wykonuję we własnym zakresie, ceny części na akceptowalnym poziomie. Relacja spalanie, moc, trwałość jednostki napędowej to wynik na skalę światową
Zadbane bezwypadkowe egzemplarze wciąż są drogie szczególnie z AEL 140km, niestety bardzo ich mało na rynku wtórnym, szczególnie w quattro ale jak ktoś znajdzie to warto kupić.
To auto ma już 15 lat więc zdarzają się małe naprawy. Awaria silnika dmuchawy, sprzęgło wiskotyczne, naprawa panelu klimatronika. Nigdy auto nie stanęło w trasie.
Brak poważnych usterek.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TDI 140KM 103kW [l/100km]