Ocena kierowcy - Audi A6 C4 Avant

Przemek83, 14 lat temu
Silnik 2.0 16V 140KM 103kW
Rok produkcji 1995
Audi A6 C4 Avant 2.0 16V 140KM 103kW 1994-1997 - Oceń swoje auto
Karoseria : Jak na 15 letnie auto to wszystko jest w porządku. Nie ma oznak rdzy i zużycie elementów też nie jest najgorsze. Wskaźniki są widoczne a wszystkie przełączniki podręczne.
Wydaje mi się, że silnik 2.6 V6 + LPG zużywa podobne ilości gazu a przyspieszenie jest nieporównywalne. Chętnie bym kupił lub się zamienił na auto z większym silnikiem.
Silnik ma 140 koni, ale wcale ich nie czuć. Auto przyspiesza płynnie, ale nie \"wgniata\" w siedzenie.
Nigdy nie miałem problemu ze skrzynią biegów, zgrzytami, czy coś w tym stylu. Biegi płynnie wchodzą i jest OK.
Samochód jest długi i szeroki. Doskonale trzyma się drogi na zakrętach.
Jak na kombi dość dobrze widać zarówno z przodu jak i z tyłu. Po prostu trzeba wyczuć samochód.
Na nierównościach jest trochę sztywny. Ale jak jedziemy w komplecie osób jest w porządku.
Zarówno ciepłe jak i zimne powietrze jest dobrze rozprowadzane po kabinie. Jedną z usterek jakie mnie spotkały, to uszkodzony silniczek przestawiania powietrza zimnego na ciepłe. Początkowo myślałem, że to klimatronik więc wymieniłem na inny. Po oględzinach, elektryk stwierdził, że to silniczek i nakazał mi wymianę na nowy. Ja natomiast przeczyściłem szczoteczki i wszystko jest OK
Regulacja kierownicy w dwóch płaszczyznach pozwala na dostosowanie się zarówno małej kobiecie jak i obszernemu mężczyźnie. Sporo miejsca na nogi i po bokach.
Trochę głośny przy dużych prędkościach. Ale do 100km/h jest cicho.
Gazu pali nie mniej jak 11l/100km, ale też nie więcej jak 15l/100km. Nie udało mi się zejść poniżej 11l, nawet w trasie. Dojeżdżam do pracy 6 km i wychodzi mi jakieś 14 l bez szaleństw. Samochód jest ciągle niedogrzany. Części są tanie, np łożyska tylnych kół to koszt 40 zł za komplet.
Jak na 140KM auto nie ma zbyt dobrego przyspieszenia i ma zbyt duże zużycie gazu. Planuję założyć \"blos\" do gazu, okaże się jak wówczas będzie się zachowywał silnik.
Mam auto ok kwietnia i w zasadzie nic nie wymieniłem oprócz wspomnianych łożysk i naprawy silniczka do otwierania ciepłego nawiewu. Dodatkowym kosztem był czujnik temperatury wody- koszt 80 zł z wymianą Uważam, że przełączniki otwierania szyb od strony kierowcy powinny być umieszczone w innym miejscu, ponieważ nie można otworzyć szyby jak pada deszcz i nie dlatego, że woda dostaje się do środka przez otwartą szybę, ale cieknie na przyciski otwierania szyb.
Jak na razie zawsze dojechałem do celu i wróciłem. Na tablicy rozdzielczej pali mi się kontrolka (nie zawsze) czerwona, ale prawdopodobnie jest to wina czujnika klocków hamulcowych. ABS i inne systemy działają bez zarzutów.
Audi A6 C4 Avant