Ocena kierowcy - Audi A6 C4 Avant

alpacino@amorki.pl, 13 lat temu
Silnik 2.5 TDI 140KM 103kW
Rok produkcji 1997
Audi A6 C4 Avant 2.5 TDI 140KM 103kW 1994-1997 - Oceń swoje auto
już takich nie robią i robić nie będą. obecnie powoli trzeba tylko pomysleć być moze o wtryskach i musze uszczelnić pompe paliwową bo się poci.
tutaj absolutnie bajkowo, biegi nadal idealnie wchodza, nie ma luzów na lewarku nawet dziecko da sobie radę krótko i idealnie każdy bieg wchodzi. oczywiście polecam 6 biegową skrzynię w moim takową posiadam.porównując np. ze skrzynią z renault espace mojego kolegi to nie ma słów to jak pięść do oka.
nie ma co się czepiać, oczywiście gdy jadę BMW 7 (E 38) z kolegą to komfort i reakcja na nierówności zdecydowanie na korzyść BMW ale to jednak inna klasa aut. Natomiast obiektywnie trzymanie się drogi naprawdę ok i proste w serwisowaniu dolny wachacz np. to jak kość udowa dużej krowy a nie jakies aluminiowe wynalazki jak w nowszej generacji.
właściwie co chcieć wiecej , no moze mniej doświadczonym środkowy słupek nieco przeszkadzac dlatego ocena 4 wystawiona.
tutaj jedyny minus to głośnosć nadmuchu ale kto jechał ten wie że skutecznosć jest więcej niż bardzo dobra czy to klimy czy ogrzewania a znajomy który ze mną jechał skwitował to tak \"super czuje sie jakbym leciał boeningiem\". nie jest to warkot a zwyczajny \"dmuch\" powietrza słychać.
jeszcze nikt nie narzekał (no jedynie ci co jechali S klasa merca lub long wersjami bmw7) ogólnie bez zarzutu
silnik ok wyciszony jedynie dałem niżej ocene nieco bo moje opony 205/55/16 przenosza z poprzecznych nierówności hałas do wnętrza
tutaj to prosze mi wybaczyć ale śmiem twierdzić że konkurencji raczej brak. Moja rzędowa jednostka przypominam dla mniej zorientowanych 5 cylindrów 140KM.z 6 stopniową skrzynią 5,4 w trasie 7,5-8 w mieście. naprawy i części spokojnie (części kupuje jak musze raczej ze sredniej lub wyższej półki. ostatnio tarcze i klocki na tył wszystko firmy ATE cena wraz z wymianą około 330 PlN, przegub przedni 150 pln.
nic z dupereli nie nawala, jedynie podświetlenie tablicy nie wszystkie działają ale nie zlecałęm jeszcze wymiany.
zdecydowanie u mnie to przeguby na 4 lata jazdy wymieniałem je trzykrotnie. nie wiem czy to duzo czy mało ale przyjałem że nieco za często. i teraz w zimę strzelił mi coś silniczek od klapy nawiewu bo tak test klimy mi pokazał wiec trzeba to zrobić. Tak naprawdę kłopot miałem przy przepaleniu ksenonów bo miałem jak się okazało starej generacji i zakłądanie nowych przetwornic i przeróbka były kosztem rzędu 600 pln (ale nie made in china tylko porządne zamontowałem łacznie z żarnikami philipsa)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TDI 140KM 103kW [l/100km]

6,8