Ocena kierowcy - Audi A6 C4 Sedan

posiadacz c4, 8 lat temu
Silnik 2.5 TDI 140KM 103kW
Rok produkcji 1995
Audi A6 C4 Sedan 2.5 TDI 140KM 103kW 1994-1997 - Oceń swoje auto
spodziewałem się czegoś niej awaryjnego, a to co 3 mies jakąś pierdułkę trzeba było robićnie liczę takich drobnych typu spalona żarówka w zegarach ale takie też się zdarzały niesnaski. tak sobie było trochę tych usterek w ciągu 3 lat padło koło pasowe na wale korbowym guma była lekko pęknięta koszt 600zł + nowy rozrzad razem 1150 za sam przód wentylator od klimy wyrobił się wisko też padło i bylo spięte non stop co powodowało ze wóz chodził jak kombajn przy ostrym butowaniu, pompa od wspomagania wyła czasami przy kręceniu kierownicą, klapki nawiewów ciężko chodziły co doprowadziło do urwania dzwigienki centralnej klapki i wiało tylko ze srodkowych klapek, maglownica zaczeła się sypać stuki i ciężkie kręcenie uzywka z założeniem 600zł. A i ogólnie rdza . uszczelnienie chłodniczki oleju itp tarcze hamulcowe lubią się wichrować przednie oleju to tak mi ubywało 0,7l -1l na 10tys km w 2016r za zadbany egzemplarz nie dałbym więcej jak 8.5 tys zł w każdej a6 c4 będzie się coś psuło bo przebiegi są już duże blok silnika dość wytrzymały ale osprzęt wokoło siada z wiekiem i z przebytym dużym przebiegiem
silnika na całe szczęście nie robiłem jedynie co to przewody paliwowe miękkie silnik taki był dość mocno ocieknięty olejem pewnie ze starości
na skrzynie biegów nie narzekałem biegi wchodziły gładko jak miała mało oleju skrzynia to było słychać przy zmianie biegów takie zazębianie się (typowe takie czykniecie) po wymianie oleju i zatankowaniu nowego a wchodzi tam 2.8l wszystko ustało i ucichło skrzynie 6cio biegową ciężko jest dostać i jest dość droga tak więć zwracać na nią szczególną uwagę
układ jezdny jest dość prosty no i taki dość niezbyt komfortowy w porównaniu do innych aut, tak więc zwracać uwagę na różne stuki w zawieszeniu przy kupnie takowej audi złe osadzenie sworznia wahacza w gnieździe, nie dokręcenie go powoduje rozbicie gniazda i wieczne stuki wymieniać trzeba póżniej całą kolumnę MP
przeciętne np mercedes 124 ma dużo dużo lepszy komfort niż takowa audi
może być nie jest źle
mógłby się szybciej nagrzewać ale ujdzie, ale jak temperatura spadnie do 1stopnia to te 2.5 wolno się nagrzewa. szyby w miarę dobrze odparowują klimatronik się zacinał i to nie tylko u mnie zaobserwowałem taką awarię uważać na to sprawdzać na zimnym i po rozgrzaniu jak te przyciski chodzą
jest dość miejsca
silnik jak zimny to głośna rutynda ciepły przyjemnie klekocze ogólnie może być jak na tamte lata i na diesla
nawet w roku 2015 części nie są do tych aut aż takie tanie tak w miarę średnio cenowo niektóre częsci drogie takie jak pompa vaccum podpora do wiskozy ale na tle nowych aut nie jest tak żle
przeciętny
oj dużo tego było te auta są już wiekowe także drobne usterki nagminnie się zdarzają można z tym jezdzić ale wkurzają czasami np. przycinający się klimatronik czy nie otwieranie się klapek wlotowych nawiewów bo albo silniczek pagipł albo dzwigienka ułamała. Wadliwe tylne zaciski z wiekiem ręczny może nie odpuszczać do końca
poważnych usterek nie miałem raz pękła pompka sprzęgła to była laweta i do mechaniora a tak to taczało się auto serwisowałem i na bieżąco wymieniałem to co trzeba było

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TDI 140KM 103kW [l/100km]

8,2