Ocena kierowcy - Audi A6 C5 Avant

Silnik 1.9 TDI 130KM 96kW
Rok produkcji 2004
Audi A6 C5 Avant 1.9 TDI 130KM 96kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : 130 konikow ale daje rade i nadaje sie na trase
Ocenilem na 5. Auto duze, wygodne, elastyczne, bezawaryjne (przynajmniej na dzien dzisiejszy). Do tego dobre materialy, wyglad zewnetrzny nadal cieszy oko. Bezapelecyjnie bardzo oszczedne! Mysle ze warto wydac te 40 tys na zadbany egzemplarz z 2004 roku niz kupic tanszy zaniedbany. Koszty utrzymania na poziomie A4 i Passata B5 czyli wg mnie relatywnie niskie a juz na pewno bardzo niskie jesli porownamy je do Merca klasy E lub BMW 5. Szczerze mowiac wachalem sie pomiedzy A6 a Passatem B5FL i kurde jestem szczesliwy ze wybralem Audi. To jest jednak cos innego od VW :) Szczerze polecam.
Kultura pracy nie jest odpowiednia do klasy auta, ale w koncu to tylko poczciwy 1.9 i ma prawo sobie poprykać. Jednak w porownaniu z 90 i 110 konnymi i tak jest odczuwalna poprawa. Moze to tylko kwestia lepszego wyciszenia auta, ale jednak. Oceniam na 4
U mnie akurat jest 6 biegowa i pracuje perfekcyjnie! Swietnie tez wycisza auto na trasie, czego brakowalo mi w skrzyni 5 biegowej. Oceniam na piatke z plusem
Pracuje dobrze, ale wg mnie odstaje od odpowiednikow tego modelu ze stajni BMW i Merca. 4
Nie jest idealnie, ale w koncu to wersja kombi i trzeba sie troszke przyzwyczaic. 4
Bez oporu dam 5. Wszystko na swoim miejscu, nawigacja RNS-E tez prosta w obsludze pomimo angielskiego menu (u mnie) Nic dodac nic ujac
Dobrym pomyslem bylo umieszczenie dodatkowych malych wylotow powietrza tylko na boczne przednie szyby. Duzo poziomow regulacji mocy nawiewu. Nie wiem jak inne, ale moje Audi w srodku nie paruje, grzeje i chlodzi bardzo dobrze :) 5
Rewelacja. Z przodu mozna nawet tanczyc ;) 5
5 z minusem.
Szkoda ze nie mozna oceniac na 6 bo tak bym wlasnie zrobil. Prawie 1600kg masy samego auta, tylko 130 koni a spalanie? 5 na trasie do 130km/h a po Szczecinie pali mi wg komputera 6,7 do 7 litrow ale bez wiekszych szalenstw za kolkiem. 5!
Dalem 4. Troche odstaje np od Mercedesa klasy E.
Jesli chodzi o drobiazgi to popsul mi sie silowniczek wlewu paliwa (nie zamykal sie razem z centralnym) i mozna bylo ciagnac wache przez rurke ;) Popielniczka w prawych tylnych drzwiach nie zawsze sie otwiera. I to by bylo na tyle :) Na dzien dzisiejszy daje 5
Jak na razie przebieg 214 tysiecy bez problemu. Nadal jezdze na oleju 5W40 i nic nie bierze. Wymienione tylko tarcze i klocki ale to normalka. Aha no i 2 tuleje wahaczy przednich ale to tez normalka na polskich drogach. Na dzien dzisiejszy daje 5

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 130KM 96kW [l/100km]

5,7