Audi A6 C5 Avant 2.5 TDI 155KM 2001-2002 - Oceń swoje auto

Ocena Audi A6 C5 Avant 2.5 TDI 155KM 2001-2002

Audi A6 C5 Avant 2.5 TDI 155KM 2001-2002

z przebiegiem 239 000 km, wyprodukowany w 2002 roku
~Slawek
dodał ocenę 13.10.2008 22:24:05, jeździ tym autem 3 lata, poprzednie auto Mondeo

Ladna zabawka dla facetów w wieku srednim. Niezle rozwiazanie dla rodziny 2+2 z portfelem klasy sredniej minimum.

Wspaniale, w trasie znakomite przyspieszenie potrzebne do bezpiecznego manewru wyprzedzania. Zal nieco na miasto, potrzebuje nieco czasu aby sie rozbujac chyba, ze nie zal Wam silnika i skrzyni.

No cóz, multitronic nie jest wieczny.

DOSKONALY. Auto klei sie do drogi. Jedzie jak po torach. Przyjemnosc z jazdy. Jezdzilem nim pare tygodni w Pirenejach, bez strachu.

Duze szyby ale duze auto wiec parktronic sie przydaje.

Nie mam sie do czego przyczepic.

Dziala znakomicie. Jak sobie jeszcze dokupicie webasto to zyc nie umierac.

Wiecej niz doskonale.

Rozmawiamy szeptem do 150km/h

Jak na taki silnik naprawde niezle. Z tego co widze to automat pali mniej. To nie jest samochod do jazdy miejskiej ale nie ze wzgledu na spalanie ale po prostu zal go, jak rumak potrzebuje przestrzeni. Przydalby sie tempomat. Co do maksymalnego sredniego spalania, tylko w miescie (zakorkowanej Wawie) to u mnie dochodzi do 9.4l ale to naprawde max. W mieszanym cyklu 9l/100km. Bylem mile zaskoczony w trasie przy 90-130km/h.

Kupujac uzywane stare A6 trzeba albo dobrze uwazac albo dodac jakies 10-15tys zl do ceny zakupu na pozniejsze powazne naprawy (u mnie pierwszy rok tylko). Za ta cene (+ extra 15tys zl) nie dostaniecie tak komfortowego samochodu. Niestety juz wiecej nie kupie Audi, kiedy zarabialem 10k netto i nie mialem dzieci to bylo mnie stac na to autko, teraz musze inwestowac w dzieci i wieksze mieszkanie wiec nie stac mnie na takie wydatki jak klocki z czujnikami za 170zl para. Zajezdze go, bede plakal ale kupie Cee'da lub Astre. Powiedzmy szczerze, jesli jezdzisz A6 to musisz niezle zarabiac chyba, ze jezdzisz nim tylko do kosciola aby zaszpanowac sasiadom.

Zadnych drobnych usterek. Troche skrzypi uchwyt pasa bezpieczenstwa ocierajacy o siedzenie kierowcy gdy jest ono w najwyzszym polozeniu.

Niestety skrzynia (u mnie wliczone w cene przy zakupie). Czekam na problemy z silnikiem.

Spalanie 2.5 TDI 155KM 2001-2002

Diesel [l/100km]
8,3

8,0

9,4

7,5

Co najbardziej zaskoczyło pozytywnie oceniającego?

Inne

Komfort, komfort i jeszcze raz komfort. No i jeszcze to przyspieszenie tak bardzo potrzebne na polskich drogach.

Uciążliwe usterki zgłoszone przez oceniającego

Wahacze nie na polskie drogi

Multitronic raczej zacznie sie psuc po 200tys km.

Sugeruję usunięcie, bo:

Kierowcy, którzy oglądali Audi A6, oglądali także

Dowiedz się więcej o Audi A6

Przeczytaj o Audi A6

Audi RS6 Avant - król Autobahny
Audi RS6 Avant - król Autobahny 4.0 V8, biturbo, 560 KM, 700 Nm i 3,9 sekundy do "setki". Takie liczby opisują nowy supersamochód spod znaku czterech pierścieni. Nie mówimy jednak o kolejnej generacji sportowego R8, tylko praktycznym i komfortowym RS6 Avant!

Liczba wpisów 188 388