Konkurs gokartowy - tydzień 4

Ocena Audi A6 C5 Sedan 2.0 130KM 2001-2004

Audi A6 C5 Sedan 2.0 130KM 2001-2004

z przebiegiem 247 000 km, wyprodukowany w 2001 roku
~Piotr.
dodał ocenę 27.11.2010 15:19:15, jeździ tym autem 5 lat, poprzednie auto Audi A6 C4

Jeśli wybierzecie zadbany egzemplarz to naprawdę będziecie zadowoleni i nie sugerujcie się przebiegiem , bo raczej większość aut ma nie prawdziwy licznik. Ja mam w tej chwili prawie 250 tyś. i dosłownie delikatnie ruszoną kierownicę , a widziałem A6 przy przebiegu 90-120 tyś. ,a kierownica wytarta do białości ( tłumaczenie sprzedających to ,że każdy ma inne ręce i jedni wycierają kierownicę a inni nie. ŚCIEMA !!! Poszukajcie zadbanego egzemplarza, lepiej zapłacić zamiast 26 tyś.-30 tyś. i nic w nim nie robić i się nie wstydzić ,że to auto to jakiś wycieruch !!! Ja swój licznik mogłbym cofnąć do 90 tyś. i każdy w przebieg by uwieżył (mam już prawie 250 tyś.)IDEALNY SAMOCHODZIK ZA ROZSĄDNE PIENIĄDZE !!! Bez żadnych wkładów finansowych (zadbana sztuka).

Silnik super, nic dodać nic ująć. Jedynie co zmieniałem to rozrząd 2 razy oraz cewki, ale trzeba wziąć pod uwagę iż zrobiłem tym autem ponad 150 tyś. Naprawdę super !!! Ma skłonność do brania oleju, ale to jest jedyny minus ,trzeba po prostu pilnować miarki. Ale jak zakupiłem auto przy ponad (90 tyś.) to brał olej tak samo jak teraz ( nic więcej nic mniej). Mam kolegę w serwisie i mówił że te silniki tak mają, na początku uważałem że to jest wada i myślałem nawet o wymianie uszczelniaczy i pierścieni, ale już teraz wiem że popełniłbym bład.

Nic do zarzucenia !!! IDEALNA !!!

Też wypowiem się pozytywnie, należę do ludzi tzw. pedancików i naprawdę pilnuję aby nic nie stukało-nic nie pukało. Tylko raz przy 150 tyś. zmieniałem wahacze (koszt wahaczy 1350 zł. za oryginalne). Nie należy na tym oszczędzać-żadnych zamienników za 600 zł. !!! Czasem ludzie piszą ,że aluminiowe wahacze , że to lipa. Śmiało powiem,że kierowcy jak tak piszą to nie umieją jeździć, nie raz widzę śmiałków , którzy jadą po dziurach tak jak na autostradzie, hamują na dziurach , na przejeździe kolejowym itp. Nie oszukujmy się. żadne zawieszenie takiej jazdy nie przeżyje.

Auto jest duże, więc trzeba po zakupie je wyczuć (szczególnie przy cofaniu). Ale jak się przyzwyczaimy to nie sprawia to żadnego problemu.

Dla mnie wszytko na swoim miejscu, jak to w Audi.

Latem chłodzi idealnie , zaś zimą bardzo szybko się nagrzewa.

Miejsca , jak w prawdziwej limuzynie zarówno z przodu jak i z tyłu. Jestem wysoki , siedzenie mam prawie odsunięte do tyłu, a z tyłu miejsca w brut.

Benzynka jak to benzynka cichutko , nawet przy 190 km. można sobie normalnie rozmawiać. Zaś na postoju trzeba się przysłuchać czy auto ma włączony silnik. REWELACJA, nie to co klekoty diesla.

Uważam ,że przy takich gabarytach i ciężarze to auto jest naprawdę ekonomiczne. Jak ktoś chce żeby oszczędzać na paliwie to niech sobie kupi VW LUPO 1,2 Diesel (wyrzekając się w ten sposób wygody i komfortu).

Cena jest na pewno wyższa niż aut typu Fiesta, 306 czy Vectry. Ale te auta też szybko tracą na wartości. Zaś audi twardo trzyma cenę, bo wiadomo co tu porównywać Audi do Fiesty czy Vectry. Warto wydać te pieniądze !!! w zamian otrzymasz komfort i prestiż.

Uważam ,że naprawdę nie ma się do czego przyczepić.

BRAK, typowe sprawy eksploatacyjne.

Spalanie 2.0 130KM 2001-2004

Pb [l/100km]
8,7

8,2

10,4

7,5

Co najbardziej zaskoczyło pozytywnie oceniającego?

Bardzo elastyczne , na 5 biegu poradzi sobie kuz przy 40 km/h.

Sugeruję usunięcie, bo:

poprzednia ocena

powrót do listy
sortowanie według długości komentarza (zmień sortowanie)

Oblicz koszty własnej jazdy 2.0 130KM 2001-2004

Kierowcy, którzy oglądali Audi A6, oglądali także

Dowiedz się więcej o Audi A6

Przeczytaj o Audi A6

Audi RS6 Avant - praktyczny potwór
Audi RS6 Avant - praktyczny potwór 802 770 złotych. Tyle kosztowało testowe Audi RS6 Avant. Kwota robi wrażenie, a samochód? Wydaje się, że właśnie do tego został stworzony.

Audi A6 - zobacz filmy

Audi RS6 Avant 4.0 TFSI 560 KM - acceleration 0-100 km/h
Audi RS6 Avant 4.0 TFSI 560 KM - acceleration 0-100 km/h Dokładny pomiar przyspieszenia Audi RS6 Avant z silnikiem 4.0 TFSI 560 KM wykonany za pomocą DriftBoxa.
Audi RS6 Avant - działanie systemu Sign Assist
Audi RS6 Avant - działanie systemu Sign Assist Nasze testowe Audi RS6 Avant zostało wyposażone w wiele ciekawych systemów, między innymi Sign Assist, czyli system rozpoznający znaki drogowe. Oczywiście postanowiliśmy to przetestować!
Audi RS6 Avant 4.0 V8 560 KM - pomiar spalania
Audi RS6 Avant 4.0 V8 560 KM - pomiar spalania Audi RS6 Avant z silnikiem 4.0 V8 o mocy 560 KM charakteryzuje się piorunującymi osiągami, ale jak w tym aucie wygląda zużycie paliwa? Postanowiliśmy to sprawdzić. Zapraszamy do oglądania!

Liczba wpisów 189 648