Ocena kierowcy - Audi A6 C5 Sedan

Silnik 1.9 TDI 110KM 81kW
Rok produkcji 1998
Audi A6 C5 Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW 1997-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Mało pali i jest w miarę dynamiczny
Od dawna marzyłem o A6C5. Mogłem kupić dużo taniej i młodsze A4 jednak przy podobnych kosztach eksploatacji wolałem A6. Większy rozstaw kół, większa kabina, większy komfort a spalanie to samo ;) Za auto 2 lata temu wywaliłem prawie 22tys jednak zadbany egzemplarz musi kosztować. Nie żałuję wydanych pieniędzy bo auto jest klasą sama w sobie-wysoka jakoś wykonania, spasowanie elementów, komfort. Przy silniku 1.9tdi niskie koszty eksploatacji, dużo części zamiennych. Mogłem za te pieniądze kupić dużo młodszą skodę lub fiata jednak Audi to prestiż za który warto zapłacić.
Silnik jak na wielkość karoserii może wydawać się mały, lecz na moje potrzeby w zupełności wystarczy. Jeżdżę raczej spokojnie, sprint spod świateł mnie nie bawi więc te 110km wystarczy. Silnik elastyczny, przyśpiesza praktycznie od samego ,,zera\" i jak to diesel-klekocze :)
Jak to w Audi-bez zarzutów. Biegi wchodzą bez zgrzytów,zresztą w swojej poprzedniej Audi było tak samo :)
Bardzo wygodny wózek :) Czy to przy kołach 15 cali czy 16 bardzo dobrze wybiera nierówności-w końcu limuzyna :) Do sportowej jazdy nie za bardzo się nadaje-trzeba by było mieć zawieszenie sportowe co niestety na naszych drogach mało możliwe lub tylko dla wytrwałych :)
Do przodu jak najbardziej OK do tyłu gorzej-sedan i wysoko umieszczona tylna szyba utrudnia cofanie jednak nie ma tragedii jak to np w Cordobie :) Dziwne rozwiązanie z mniejszym prawym lusterkiem-dla mnie porażka.
Po zakupie A6 i przesiadce z 80 od razu wiedziałem gdzie co jest-po prostu wszystko na miejscu, pod ręką. Ciężko było na początku przyzwyczaić się dol włącznika świateł ale teraz bez problemu. Mnóstwo schowków, pod kierownicą z przodu po dwa w drzwiach, w podkłokietniku (dokupiłem bo nie było ;p ) w fotelach przednich szuflady. No i oczywiście wzorowe oświetlenie kabiny-od głównego oświetlenia po nawet podświetlane klamki w drzwiach.
Mimo, że to diesel w zimę dość szybko nagrzewa się-nie jest to w prawdzie mercedes 190 czy 124, że po dosłownie 5 minutach grzeje, ale tragedii nie ma. Klimatronik 2-strefowy, nawiew na tył-luksus :) Klimatyzacja również bardzo dobrze daje sobie radę-trzeba tylko dbać o filtr kabinowy bo zabrudzony powoduje parowanie szyb. Podgrzewane lusterka, szyby przednia i tylna. Przydałby się szyberdach na temp. około 15-20\'C :)
Z przodu mnóstwo miejsca z tyłu chyba jeszcze więcej :) w 80 B4 gdy wsiadała 3 osoba to musiała robić to bardzo szybko i na wydechu :) Tu 3 osoby z tyłu maja bardzo wygodnie-sprawdzone podczas dojazdu do pracy z różnymi osobami ;)
Czy to w 80 czy w a6-wyciszenie bardzo dobre. Mimo, że mam diesla to jest cichutko. Wiadomo, że to nie benzyna i silnik troszkę bardziej słychać ale nie ma tragedii :) To co dzieje się na zewnątrz też nie jest uciążliwe dla ucha.
Dojazd do pracy to 80km w dwie strony. Po przejechaniu 40 kilometrów składających się z ,,polnej\" drogi, remontowanych odcinków, miasta i próbie wydostania się z zatłoczonego parkingu wynik spalania 5,3-5,7 uważam za bardzo dobry :) Nie mam komputera wskazującego chwilowe spalanie jednak po wyliczeniach pełen bak wystarcza mi na około 1250-1300km do momentu odezwania się ,,żyda\" Oczywiście jazda przepisowa, poza miastem około 100km/h (jakby jeździł szybciej pewnie około 6-7 by spalił).
Droższy od innych jednak jakość kosztuje :)
Przerwane przewody przy klapie bagażnika-ale to standard w audi. W 80 miałem to samo. Czasem zaświeci się czujnik zużycia klocków hamulcowych ale to raczej wina kupna klocków za 100zł :)
Standardowo-pękły mi osłony przegubów. Najpierw prawa po czym trzeba było wymienić przegub, następnie lewa. Ale to raczej od jakości naszych dróg-do domu mam dojazd drogą szutrową poza domem remonty dróg, kanalizy itp. Od 2 lat posiadania auta wymieniałem 3 wahacze-nie jest źle jednak zawieszenie nie na nasze drogi ;/

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 110KM 81kW [l/100km]

5,6