Ocena kierowcy - Audi A6 C5 Sedan

Silnik 1.9 TDI 110KM 81kW
Rok produkcji 1998
Okres użytkowania: 5 lat
Audi A6 C5 Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW 1997-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Przesiadająć się 2,4 v6 myślałem że 1.9 TDI nie da rady sobie z taka masywną karoserią a jednak miłe zaskoczenie moment obrotowy jest nawet wiekszy niż w 2,4 tak więc auto ochoczo przyspiesza i nie jest ospałe na trasie
To moje 7 Audi zaczynałem od 80tki B3 przez B4 następnie A4 B5 i B6 miałem i benzyniaki i diesle ostatnie przygody zakończyłem na a6 model przed ostatni to A6 c5 2,4 v6 benzyna nie sprzedał bym tego auta gdyby nie koszty tankowania więc odsprzedałem je tacie bo ma lżejsza nogę ode mnie i robi mniej kilometrów przesiadłem się na a6 C5 1.9 TDI i nie zamienię tego auta na żadne inne jest wygodne oszczędne tanie w eksploatacji, nie zawodne takie powinny być samochody nie chce już nowszego bo te auta były już ostatnimi wiecznymi modelami modele po 2000 roku to już nie to samo zmieniła się polityka firm produkujących auta
Silnik bardzo elastyczny kultura pracy jak to w TDI ale jak na Audi przystało w środku jest bardzo cichutko
nie mam nic do zarzucenia, biegi wchodzą precyzyjnie mimo tylu lat i przebiegu bo jest nie mały auto kupiłem z książka serwisową u Niemca a nie handlarza z przebiegiem 180tys. A6 ma teraz prawie 600tyś. i nadal jest jak nowe wymieniam na bieżąco tylko olej(co 8tyś 10W40)(płyn chłodniczy hamulcowy co 2 lata) filtry wszystko na czas i rękę bym dał sobie uciąć za ten samochód nigdy mnie nie zawiódł mam dopiero 25 lat ale zamierzam mieć te auto do końca
auto jak na swoje gabaryty prowadzi się doskonale wręcz się nim płynie wiadomo taka limuzyna nie służy do pokonywania szybko ciasnych zakrętów. Dobra opona felga 17\'\' i prowadzi się w zakrętach jak po torach. :)
do przodu i na boki doskonała wersja z prawym lusterkiem dużym jest o wiele lepsza. Miałem wcześniej taką sama A6 tylko 2.4 benzyna miała właśnie pełne duże lusterko z lewej strony o wiele wygodniejsze brakuje mi tego w obecnej 1.9TDI ale zawsze można założyć od anglika samą obudowę bez podstawy i będzie super.
Wszystko pod ręką każdy przycisk jest w intuicyjnym miejscu ergonomia jak na Niemca przystało
Klimatronik dwustrefowy pierwsza klasa i w każdej A6 to standard. Bardzo fajną opcją są grzane fotele polecam do skórzanej tapicerki a jak jest i grzana tylna kanapa to już całkiem odlot :)
Z tyłu można się po prostu ganiać więcej miejsca to już jest tylko w A8L i autobusie :) z przodu tak jak być powinno. np. w A4 przeszkadzał mi środkowy tunel podczas długich tras miałem oparta o niego prawą nogę w a6 jest już szerzej i nie mam tego problemu :)
Podobno \"Audi\"-z łaciny znaczy \"słuchaj\" tylko jak się nim jedzie to nic nie słychać prócz szumu opon, wiadomo w wersji z dieslem nie oszukujmy się słychać troszkę tego pracusia ale np. w benzynie miałem wcześniej 2.4 v6 żeby nie obrotomierze nie wiedziałbym że w ogóle pracuje silnik tak czy siak dla wszystkich wersji silnikowych 6+
Audi a6 1.9TDI 110KM trasa prędkość 100-130km/h 5-5,5 litra- opony 225/45 R18 więc lekki opór toczenia jest a i tak rewelacja.Miasto 5,5-6 litrów zimą do 6,5l maksymalna prędkość 190km/h Audi a6 2.4 V6 165KM lato trasa prędkość do 120km/h 7,5-8,5litra miasto od 10-13litrów. Maksymalne w mieście obrotomierz cały czas w czerwonym polu 20l ale frajda niesłychana i naprawdę czasem warto. maksymalna prędkość 260km/h odcina na piątym biegu Koszty utrzymania Audi a6 C5 1.9 Tdi są nie wielkie w porównaniu do prestiżu jaki sobą reprezentuje te auto. Silnik taki sam jest w VW seacie i skodzie tak więc cześć do silnika są tanie mnóstwo zmieników ale polecam oryginalne dwa albo nawet i trzy razy trwalsze niż podjeby ja zazwyczaj kupuje części producentów którzy produkują dla audi np. Lemfordera ale bez znaczka audi o wiele taniej a to samo :). Naprawić te auta może prawie każdy kto ma trochę pojęcia technicznego są proste w budowie i solidne tak więc żaden warsztat nie powinien mieć z nimi trudności.
Jakość warta swojej ceny czasem warto odżałować zapłacić 2-3 tysiące więcej za egzemplarz starszy ale lepiej utrzymany to się nam zwróci w czasie używania.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 110KM 81kW [l/100km]

5,3