Audi A6 C6 - Oceń swoje auto

lista nadwozi Audi A6 C6
lista silników Audi A6 C6
Mniej

Oceny Audi A6 C6

1% lepiej niż w segmencie Wyższa klasa średnia (4,30)

dodano 22.01.2014 przez

Auto jest piękne i przestronne. To w zasadzie tyle. Samochód kupiony jako używany, ale z pewnego źródła. Kupiłem auto od krewnego, który użytkował to auto od nowości. Wiedziałem wszystko o historii napraw, więc byłem w miarę zorientowany. Niestety tylko w miarę. Zdecydowałem sie na ten silnik, bo miał dobre opinie. Okazało się, że w stosunku do starego 2.4 jest beznadziejny. Ale od początku- Zachowałem sie jak amator, bo zachwyciłem się kulturą pracy silnika V6 ( jak w każdym V6), poteżnym wnętrzem i gigantycznym bagażnikiem. Oprócz tego- świetnie wykonana deska rozdzielcza i niezłe wyposażenie. Później przyszło ochłodzenie. najpierw wysiadł nastawnik rozrządu( chyba dobrze piszę) niby auto ma łańcuch, a naprawa ponad 8 tys z wymiana łańcucha. Później pompa ABS, z resztą kilkukrotnie. Za każdym razem prawie 1 tys. zł. Przestają działać najbardziej oczywiste elementy wnętrza. Zawieszenie jest mało trwałe i drogie. Wycierają się plastiki na konsoli środkowej.Zepsuł się czujnik poziomu paliwa. I wiele innych usterek Do tego auto spala minimum 12 LPG mimo topowej instalacji. Potrafi też spalić w mieście 18. Materiał na boczkach drzwi wygląda jak w Kii. Biegi chodzą ciężko i nieprecyzyjnie- regularnie włączam V zamiast III. I największa wada- zawieszenie. Jest dość głośne i przede wszystkim sztywne. I nie chodzi o sprężystość jak w BMW, która jest równoznaczna z świetnym prowadzeniem. W Audi zawieszenie jest po prostu nieudane. ( mam opony o wysokim profilu)Nawet na włoskiej autostradzie auto non- stop podryguje. Wrażenie jest jak w aucie 2 klasy niżej. Niestety Mercedes i BMW robią dużo lepsze auta, takie, w których czuć klasęAudi to tylko VAG i to widać w użytkowaniu. To auto jest moim życiowym rozczarowaniem

dodano 21.12.2012 przez

Samochód na lata jest niezawodny , duży przestronny oszczędny i tani w eksploatacji Przez 50tys zrobione przez ostanie 2 lata nie zrobiłem w nim nic oprócz cześci eksploatacyjnych Nadwozie całkowicie ocynkowane niezniszczalne nadzwyczajna trwałość układu wydechowego, amartyzatorów 220 tys nie ma stuków , zresztą audi jest znana z trwałości Precyzyjny układ kierowniczy niesamowita ergonomia , Wszystko rozmieszone pod ręką. Używanie tego samochodu sprawia naprawdę frajdę ponadczasowy design,gdy wchodzę na parking na prawdę ten samochód mi się podoba ! nowoczesna technika oraz prestiż jakie daję marka Audi. Na pewno kupiłbym to auto jeszcze raz polecił je sąsiadowi nie mam zastrzeżeń. Kupiłem za 1/3 ceny nowego z przebiegiem 170tys i od 3 lat jeżdżę z radością . Jest dedykowane przede wszystkim do długich wojaży z rodzina ja np 5 osób na wakacje. Rewelacyjna pojemność bagażnika - 5 walizek . Mimo że to AVANT czuję się w nim jak w rasowej limuzynie polecam ludziom ceniącym estetykę i wysoki komfort. Narzekania innych wynikają pewnie z tego że kupili okazyjne egzemplarze z nie pewnych rąk. Nie ma co oszczędzać lepiej kupić drożej i cieszyć się jazdą.

dodano 08.06.2015 przez

jest to bardzo dobry samochód, jeżdżę nim kilkanaście lat i mogę coś na jego temat napisać, kupiłem jako 2 letni od pierwszego właściciela i bardzo sobie chwale, żadnych usterek, zawieszenie fabryczne, nic nie robiłem, nie ma takiej potrzeby, tylko oleje, filtry i klocki, nic nie stuka nic nie puka, poprzednim a6 c5 1.9 tdi zrobiłem 480 000 i jak sprzedawałem to nie było się czego wstydzić autko chodziło nadal przyzwoicie, mam nadzieję że tu będzie podobnie. Oczywiście jak ktoś kupi z dużym przebiegiem a na liczniku będzie mały, to wtedy zapewne będzie się dziwił dlaczego nękają go awarie, samochody niestety się zuzywają i nic na to się nie poradzi... gdyby jeszcze producenci z modelu na model nie robili go coraz delikatniejszego... wiem co mówię bo miałem po kolei wszystkie modele a6 pierwszym zrobiłem 900tyś i już czułem że trzeba sprzedawać, drugim 480tyś, a tym sam nie wiem, ale chyba 350tyś i będę sprzedawał tak sądzę patrząc na zużycie... ale mam nadzieję że to będzie więcej :)

dodano 24.12.2012 przez

Samochód prowadzi się znakomicie (szczególnie dobry na długie trasy). Pełen komfort, cisza i wygoda. Jest bardzo dobrze spasowany na zewnątrz jak i wewnątrz. Bardzo dobra jakość materiałów wykończeniowych Jeżeli wszystkie wymiany oraz ewentualne usterki robione są na czas, to nie ma się do czego przyczepić! Tylko wsiadać i cieszyć się jazdą. Auto posiadam 3,5 roku i jest naprawdę super!!! Kupiłem ten samochód pełen obaw, zaraz po gwarancji zrobiłem chip tuning .Samochód ma teraz 180Km i 390 Nm jeździ optymalnie i mniej pali przy większych prędkościach. 2.0 tdi sprawdza się w zupełności ! Zresztą to najpowszechniejszy diesel w Europie . Pasaty Octavie, Superby, Outlander wszystko jeździe ja jednostce 2.0 tdi od vw. Chyba ponownie trafiłem z modelem, oprócz wymiany napędu pompy oleju jest OK. 2006 rok, 260000 km przebiegu, orginalne zawiszenie i amory, brak rdzy, akumulator i ksenony od nowości, sprzęgło i turbina też, tani w eksploatacji. .Mała utrata wartości. Żal sprzedawać.

dodano 17.03.2012 przez

Przesiadłem się do tego auta z golfa IV 1.6, więc siłą rzeczy wszystko w audi wypada fenomenalnie bazując na moich poprzednich doświadczeniach. Czuję się w A6 jakbym wykonał skok w przyszłość pod każdym względem - komfortu jazdy przede wszystkim. Uwielbiam patrzeć na ten samochód, jest wciąż piękny i nie chce mi się znudzić, a w środku mógłbym siedzieć i siedzieć. Wspaniały żwawy silnik, niskie spalanie (jak na taką limuzynę) w moim przypadku między 8-9 litrów i nieprzeciętna jakość wykonania. Kupując to auto jako spodziewający się dziecka przyszły tata, potrzebowałem przede wszystkim bezpiecznej, godnej zaufania, dużej limuzyny kombi. Dostałem wszystko to co chciałem i jeszcze trochę. Mogę powiedzieć ze swojego doświadczenia, że opłaca się wydać nieco więcej i cieszyć się z tego auta, bo naprawdę jest wart swojej ceny.

dodano 04.02.2013 przez

Samochód na lata , niezawodny , oszczędny i tani w eksploatacji , nadwozie całkowicie ocynkowane niezniszczalne jeżeli nie jest powypadkowe , nadzwyczajna trwałość układu wydechowego, amartyzatorów i całego zawieszenia auta. Precyzyjny uklad kierowniczy . Po prostu wierny i niezawodny i posłuszny przyjaciel kierowcy. Auto potężne, na drodze jesteś jednym z największych aut typu kombi. Silnik mógłby mniej wpadać w wibracje, nie jest to wzorowa kultura pracy, ale radzi sobie świetnie z masą auta i pracuje bardzo cicho. piękna linia i agresywny wygląd połączony z lekkim dostojeństwem. Po tuningu elektronicznym jeszcze lepsze wrażenia z jazdy. Polecam osobom szukającym komfortu, prestiżu i niezawodności. Deska rozdzielcza tego auta jest naprawdę perfekcyjnie dopracowana i na dodatek piękna.

dodano 23.04.2015 przez

Jeździłem bardzo wieloma samochodami różnych marek, zawsze raczej dużymi i komfortowymi. Ciekawość i pasja motoryzacyjna powodowały, że dosyć często je zmieniałem, średnio co roku. Zazwyczaj mam 2-3 auta naraz. Audi A6 C6 Avant jeżdżę już 3 lata i wcale nie mam ochoty się z nim (nią?) rozstawać. Samochód jest zadbany i pomimo wieku jest naprawdę bezawaryjny, nie nosi też najmniejszych śladów zużycia wewnątrz. Jest bardzo komfortowy zarówno w mieście jak i na długich trasach wakacyjnych. Nie jedzie a po prostu "płynie". Moja rodzinka go uwielbia. Miałem okazję niedawno dłużej pojeździć nowiutką Insignią w dobrej wersji i z ogromną przyjemnoscią przesiadłem się z powrotem do mojego "starego" Audi :-)

dodano 27.04.2010 przez

Nie lubie tego auta. OK, kupiłem bo się zauroczyłem ale czar prysł szybko jak po przygodzie z dyskoteki. Choinka bazarowych diód w reflektorach zamontowana ku uciesze gawiedzi, a ja się teraz wstydze bo sie gapią. Audi to "kultowa" sylwetka Passata, która udaje limuzyne z jajcami ale od tych jajec jest całe kilometry daleko. NUDA i pospolitość - gdzie ja miałem oczy. Sumując: - dobry technicznie samochód ale dla teścia który spędza wieczory polerując go w garażu. Pokażcie mi 5 szczegółów różniących go od : passata, skody superb, toyoty avensis, opla jakiegośtam i innych nudnych do wyrzygania pojazdów. Jak się wydaje 220tys to trzeba nabrać powietrza i pomysleć - ja tego nie zrobiłem; k...wa!

dodano 27.11.2013 przez

Fajna konstrukcja bezpieczny napęd na wszystkie koła za pośrednictwem torsena a nie jak w innych markach sprzęgła hydro. Same plusy napędu od mechanicznej zasady działania, prędkości, po wytrzymałość elementów. Zawieszenie komfortowe wielowachacz w tych silnikach dość mocny, na pewno mocniejszy od wersji w a4. Elementy kokpitu dobrze spasowane. Cicho. PrEstronnie. Czasami deska skrzypi na nierównościach. Nagłośnienie audio dobre w podstawie u mnie akurat bose. Najwiecej radości daje wyposażenie auta a w tym silniku spotkamy sie na pewno z bogatsza opcja tj grzana kanapa z tylu sciemniajace lusterka zewnętrzne, podświetlenie listew ozdobnych itd.

dodano 26.11.2010 przez

Myślę, że auto jest super i zadowoli najwybredniejszych. Silnik wystarczający, a przy tym duuużżżooo oszczędniejszy od 3.0 TDI (sprawdzone). Bardzo polecam skrzynię multitronik i nie należy się jej bać, jazda bajka. Miałem poprzednio takie same Audi z tym samym silnikiem i kupiłem takie jeszcze raz. Szczerze polecam tym, którzy zastanawiają się nad innym motorem w tym aucie. Jeżeli ktoś doradza wam silnik 3.0 TDI to zastanówcie się bo ekonomiczność tam nie istnieje, a przy okazji zobaczcie ile jest A6 C6 z silnikami 3.0 a ile z 2.7 oczywiście TDI.