Ocena kierowcy - Audi A6 C6 Avant

zadowolony, 8 lat temu
Silnik 2.0 TFSI 170KM 125kW
Rok produkcji 2007
Audi A6 C6 Avant 2.0 TFSI 170KM 125kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
Jeździłem bardzo wieloma samochodami różnych marek, zawsze raczej dużymi i komfortowymi. Ciekawość i pasja motoryzacyjna powodowały, że dosyć często je zmieniałem, średnio co roku. Zazwyczaj mam 2-3 auta naraz. Audi A6 C6 Avant jeżdżę już 3 lata i wcale nie mam ochoty się z nim (nią?) rozstawać. Samochód jest zadbany i pomimo wieku jest naprawdę bezawaryjny, nie nosi też najmniejszych śladów zużycia wewnątrz. Jest bardzo komfortowy zarówno w mieście jak i na długich trasach wakacyjnych. Nie jedzie a po prostu "płynie". Moja rodzinka go uwielbia. Miałem okazję niedawno dłużej pojeździć nowiutką Insignią w dobrej wersji i z ogromną przyjemnoscią przesiadłem się z powrotem do mojego "starego" Audi :-)
Silnik mógłby być nieco cichszy przy tej w końcu niewielkiej pojemności.
Rewelacyjna skrzynia bezstopniowa zapewniająca zaskakujące przyspieszenie i niewielkie zużycie paliwa. Spodziewałem się, że silnik 2.0 będzie za słaby do tego auta, ale nic z tych rzeczy, samochód zwłaszcza w trybie sport wprost wyrywa do przodu pozostawiając w tyle większość użytkowników pseudo-ekonomicznych diesli.
Świetny panel do sterowania komputerem i audio - tuż pod prawą ręką.
Ogromny bagażnik, funkcjonalne wnętrze
Ogólnie jest cicho, ale mogłoby być jeszcze lepiej:-)
Niskie spalanie, wysokie ceny przeglądów w ASO - jest to auto klasy premium, więc i ceny autoryzowanego serwisu są niestety "premium".
Samochód kupiłem niespełna 5 letni w cenie nowego Focusa, ale bardzo zadbany i od pierwszego właściciela. Nie zamieniłbym go na żadne nowe auto kompaktowe.
Przez 3 lata eksploatacji wymieniałem jedynie części eksploatacyjne: klocki, filtry etc. W samochodzie nic się nie zepsuło.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TFSI 170KM 125kW [l/100km]

7,9