Ocena kierowcy - Audi A6 C6 Avant

Silnik 2.7 V6 TDI 180KM 132kW
Rok produkcji 2006
Audi A6 C6 Avant 2.7 V6 TDI 180KM 132kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
Inne : MEGA WYGODNY
Jedyną skazą do tej pory na mojej A6 była historia z DPFem (filtrem cząsteczek stałych). Fantastyczne auto na długie trasy tylko w cztery osoby ;) W górach brakowało mi quattro i to bardzo.
brzmienie V6 naprawdę da się pokochać ;)
Audi jeździ się naprawdę bardzo dobrze, ale w moim odczuciu na zakrętach przy sporych prędkościach lepiej prowadzi się Mondeo mojej Mamy z 2005roku. Serio :)
Szukajcie A6 wyposażonej w czujniki parkowania z przodu i tyłu, gdyby nie one czasami manewrowanie byłoby nie lada wyzwaniem.
jest poprawna aż do bólu....
narazie jeździłem Audi w zimie, przy mrozach -20oC i włączonym sporym nawiewie na HI silnik był niedogrzany około 70-80oC (nawet przy długich odcinkach). Na plus zasługują podgrzewane fotele. W moim egzemplarzu brakuje mi podgrzewanej kierownicy.
Przedni rząd siedzeń bez najmniejszych zastrzeżeń, z tyłu dla wysokich osób szału już nie ma. Wyjazdu w 5 chłopa na mecz Polska-Portugalia nie będę wspominał zbyt dobrze (może dlatego, że byłem jako jedyny trzeźwy ;)
Podczas jazdy 180km/h mój kolega z którym rozmawiałem przez zestaw głośnomówiący sądził, że jestem w domu :D
Na pełnym baku 80L zimą zrobiłem 1.000km w 3osoby + bagaże + sprzęt sportowy (trasa). W największe mrozy na krótkich dystansach potrafił spalić średnio 12l oleju. komputer pokładowy przekłamuje jeśli chodzi o średnie spalanie (od tankowania do tankowania pod korek)- jest niepoprawnym optymistą ;) -------- przegląd duży u zwykłego mechanika koszt 1000zł (części + robota): -wymiana oleju Mobil 1 (chyba ponad 8l idzie) -wymiana filtru paliwa -wymiana filtru oleju -wymiana filtru kabinowego -wymiana świec żarowych -------- klocki hamulcowe przód + robocizna 240zł P.S. przy wymianie tylnych niezbędne urządzenie diagnostyczne do cofnięcia tłoczków -------- S-line trzeba liczyć się tylko z kołami 17\" lub większymi, ponieważ tarcze z przodu są większe i felga 16\" nie wejdzie.
Cóż można kupić fajniejszego za kwotę około 50.000zł??? Jedyne co mi przychodzi na myśl to Infiniti FX35 (niestety tylko w benzynie, raczej starsze rocznikiem, wyższe koszty utrzymania)
Kiedyś pojawiał mi się problem czujnika parkowania. Za pomocą VCDSa odczytałem który to i jaki błąd (zerwanie/utrata masy), zalałem czujnik WD40 i działa do dziś ---------------- Czasami zaślepka od spryskiwacza lampy przedniej nie chowa się do końca.
Jedyna poważna usterka to zapełnienie filtra cząsteczek stałych. Nie pomogła procedura wypalania oraz czyszczenia mechanicznego. Filtr został usunięty u magika, a komputer jest oszukiwany, że PDF działa bez problemów. koszt 800zł
Audi A6 C6 Avant