Ocena kierowcy - Fiat Brava

Silnik 1.2 16V 80 82KM 60kW
Rok produkcji 1999
Okres użytkowania: 5 lat
Fiat Brava 1.2 16V 80 82KM 60kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Inne : że jest pakowny na tyle że jak szwagrowi sie zepsuł focus kombi w drodze na wakacje to przepakowałem wszystko do bravy razem z jego rodzinką. a po za tym to ładne auto i jak się dba o sprawność głównych podzespołów to potrafi się odwxdzięczyć przyjemną jazdą.
Karoseria : korozja, mam nowe progi, i co roku przed zimą konserwuje podwozie i progi
Zawieszenie : jaśłi mechanik zastosuje słabe zamienniki to co chwile będą do wymiany
Jak za te pieniądze to daje 5 ! Auto naprawdę dobre, silnik mało pali zarówno na benzynie jak i na gazie. Pakowny bagażnik. Komfort jazdy na dobrym poziomie ja na ten rocznik. W porównaniu do astry z tego rocznika to auto o niebo lepsze. Kupiłem go za 11 tyś 5 lat temu i mam zamiar zajechać go na śmierć tak mi sie dobrze nim jeździ :)
Silnik mało awaryjny, świetnie chodzi na gazie, w dolnych obrotach nieco mułowaty, najlepiej chodzi w okolicy 4 tyś obrotów, sporo najeździłem nim niemieckimi autostradami, 5-ty bieg i 4 do 4,5 tyś obrotów silnik ładnie mruczy i dobrze idzie. Spalanie na gazie to 110tyś km średnio 7,6 gazu i 0,6 beznyny co daje ok 23zł/100km.
nie mam uwag
brak abs i asr... dobre opony i sie jedzie :)
do przodu bez uwag, do tył ograniczona przez grube słupki ale to żaden problem
jeździłem autami za 900 tyś zł i naprawde nie za rzucę nić bravce w porównaniu z nimi
w zimie przy mrozach to ciepło się robi po 5km, po za tym brak klimy.
nowe auta są dużo gorsze na tym polu, np. nowa astra czy auris to tragedia jeśli chodzi o miejsce na nogi z tył. a w bravce luz.
na długiej trasie nie męczy ani szum powietrza ani silnik, jedynie głośne opony mogą zepsuć klimat, no i na dziurach zawieszenie JEST głośne ale w tej klasie i za te pieniądze to i tak daje 4
tanio, bardzo tanio paliwo, gaz, naprawy u zapzyjaźnionego mechanika, ubezpieczneie, tanio tanio tanio
brave w dobrym stanie można kupić za małe pieniądze.
dobnych usterek jest dużo ale nie wpływaja one na użytkownaie, i można ich wogóle nie naprawiać do czasu aż nie zaczną przeskadzać :) np. spalone żaróweczki podświetlenia pokręteł, czy spalone 3-cie światło stopu.
z poważnych to uszczelka pod głowicą przy 140tyś i linka od sprzęgła spowodowała że musiałem zepchnąć auto ze środka skrzyżowania. ale to są usteki typowe.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.2 16V 80 82KM 60kW [l/100km]

8,2