Ocena kierowcy - Audi A6 C7 Avant

Igor, 10 lat temu
Silnik 3.0 TDI 245KM 180kW
Rok produkcji 2013
Audi A6 C7 Avant 3.0 TDI 245KM 180kW 2011-2014 - Oceń swoje auto
Silnik : Nowy silnik 245KM jest naprawdę rewelacyjny , kultura pracy , dynamika i ekonomia . Audi pobiło wszystkich
AUDI A6 C7 AVANT to samochód doskonały . Urzeka swoim klimatem , uporządkowaniem , jakością , prowadzeniem , ergonomią , przyjaznym klimatem . W końcu mam samochód który da się lubić .Brawo do AUDI .
Poprzednio miałem dwie Q5 3.0 tdi 240KM , były niezłe , ale ten nowy silnik 245KM jest aksamitnie cichy , oszczędny i bardzo dynamiczny . Czuć że doprowadzili ten silnik do perfekcji . Porównując go do 313KM to zdecydowanie jest cichszy , oszczędniejszy a dynamika jest niezauważalnie gorsza biorąc pod uwagę drogi jakim dysponujemy.
7 biegów niczym nie różni się od 8 , przynajmniej do zwykłej codziennej normalnej jazdy . S tronik chodzi znakomicie . Ma problemy elegancją wymuszoną manetkami redukcją , ale wybaczam jej wszystko :)
Quatro , aluminiowe zawieszenie , aluminiowe mocowania amortyzatorów , dają bardzo przyjemny komfort jazdy , trzymanie na zakrętach ponadprzeciętne i radość z jazdy :)
Bardzo dobre , do przodu na boli jak należy , do tyłu nic nie widać, bo to przecież wielkie kombi , dlatego kamera cofania i parktronic są niezbędne. W środku też jest wspaniałą widoczność , to co widzę urzeka swoją jakością , liczniki wyglądają jak by nie było na nich szyby ( antyrefleks jak w markowych zegarkach ) , wnętrze warte medalu uznania :)
Genialne , nie ulega wątpliwości że jest to najlepszy system na świecie . Przemyślany , dopracowany przez ludzi którzy mają prawo jazdy a nie takich którzy robią samochody. MMI touch to bardzo fajny i przyjemny pomocnik
Znakomita wentylacja , ultraszybkie ogrzewanie i chłodzenie. a do tego bardzo cicha praca wentylatorów . W wersji którą posiadam 4 strefy jest jonizator powietrza , który zapobiega słabym zapachom i poceniu się. Bardzo dobry system automatycznego zamykania obiegu , który zapobiega dostawaniu się spalin z innych samochodów
Jeśli ktoś kupuje taki samochód , to znaczy że byłą to świadoma decyzja , a to z kolei wyklucza narzekanie że tu za mało tu za dużo. A6 AVANT , to bardzo fajne duże kombi o sportowym wyglądzie . Z przodu miejsca w sam raz z tyłu też , bagażnik bardzo pojemy i sensownie aranżowany , roleta pozioma i pionowa. Miejsce na koło zapasowe i dodatkowe szpargały samochodowe.
Tu Audi nie zasypało gruszek w popiele. Wszystko co dało się wygłuszyć zostało zrobione , całe podwozie jest równo wykończone od przodu do samego tyłu , welurową wykładziną. W trakcie deszczu nie słychać nic z ulicy . Przy prędkości 160km /h , jest naprawdę mrum mrum. Rozmawiając przez zestaw głośnomówiący rozmówca nie kuma że ja jadę samochodem . Za to warto było zapłacić.
Nie jestem fanem oszczędności , ale od czasu jak mam ten samochód , zaczełem jeździć spokojnie w mieście. Mało że nie stoję na prawie żadnych światłach to spalanie tego samochodu waha się od 6,8-7,5l . Dla mnie to szok . Fajnie gaśnie na skrzyżowaniach , ale tylko wtedy jak tego chcę ( sterowanie pedałem hamulca). Na trasie nie przekraczam 8l , ale jadę 160km /h i staram się jechać wyprzedzająco :)
Nikt nie zmusza nikogo żeby kupował samochód , a szczególnie nie tani. Zatem nie narzekajmy , chcesz AUDI A6 płać. Jeśli czujesz że to za drogo, że dodatki kosztują kosmiczne pieniądze , kup inny samochód lub używane Audi. Oni chcą na nas zarobić i żadne lamenty tego nie zmienią :)
To moje trzecie Audi i zasadniczo nigdy mi się nic nie popsuło poważnego . W Q5 czasami zacinał się na chwilę po nocy hamulec elektryczny . A drugi Q5 trzeszczał szyber dach panoramiczny co doprowadzało mnie do szału . Niestety na polskich dziurach dachy się obruszają i dokuczają. w A6 nic się nie dzieje .
Brak

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 TDI 245KM 180kW [l/100km]