Ocena kierowcy - Audi Allroad C6

dasa, 11 lat temu
Silnik 3.2 FSI quattro 255KM 188kW
Rok produkcji 2006
Audi Allroad C6 3.2 FSI quattro 255KM 188kW 2006-2011 - Oceń swoje auto
Inne : To auto ma wszystko czego szukalem w samochodzie, komfort, moc, niezawodnosc, wielofunkcyjnosc, ergonomie, rozsadne koszty, stonowany wyglad, pakownosc. Gorąco polecam.
idealny samochod dla mnie, nie zadne Q7 czy Q5. Kilka razy po wyprzedeniu kilku tirow, przejechaniu oblodzonego zakretu jak po sznurku, ostrym hamowaniu, czy dojechaniu do celu w polowe czasu przewidywanego przez nawigacje zdarzylo mi sie z blogim zadowoleniem poklepac po tunelu srodkowym.
Idealny na polskie drogi. Wyprzedzanie kilku tirow - banał. Na autostradzie 160-200kmh w 4 osoby z bagazem bez zadnego problemu i bardzo cicho. Bardziej slychac relingi i lusterka niż silnik. W mieście jest niewiele samochodów, które sa w stanie ruszyć szybciej ze świateł, co daje olbrzymi komfort przy wyjezdzie z podporzadkowanych uliczek, zmianie pasow itd. W trybie S zaczyna reagować bardzo żywo, dochodzi hamowanie silnikiem, zaczyna wydobywać z siebie wspaniały barytonowy dzwięk. Jezdzilem tez wersja 4.2 i ta ma lepsze kopyto ale czlowiek czuje sie jakby sterowal kilkutonowa rakieta. Tego wrazenia ciezkosci nie mam w wersji 3.2.
Zupelnie nie zauwaza sie zmiany biegow w trybie D. W trybie S staje sie bardzo narowisty, przydaje sie to przy agresywnej jezdzie na trasie. Opcji TIPTRONIC nie uzywam bo automat jest mega wygodny w miescie a na trasie skrzynia biegow mega szybko dostosowywuje sie sama do dynamiki jazdy.
Trzeba się przejechac, zeby zrozumiec. Samochod ma kilka ustawien, w trybie Automatic lub Comfort jedzie sie jak po stole. Przesiadka do innego samochodu na polskich drogach wywoluje irytacje "dlaczego tak trzesie". W trybie Dynamic w polaczeniu z napedem na 4 lapy samochod idzie jak po szynach (opony 245 na feldze 18 cali). Trzyma sie lepiej niż moj poprzedni samochod Subrau WRX. Jak trzeba wjechac w las klik klik i mamy umiarkowanego "offroadera"
Przedni slupek jest nieco szeroki, nauczylem sie upewniac, ze mi sie za nim nie schowal pieszy na pasach. Widocznosc do tylu... nie wiem, moze i ograniczona ale z super czujnikami parkowania to mnie malo interesuje. Jestem w stanie zaparkowac na centymetr.
Kiedys zastanawialem sie dlaczego ktos w tak durny sposob zaprojektowal uchywt na kubek i dopiero po chwili do mnie dotarlo, ze to ja jestem durny. Projektanci zaprojektowali to lepiej, niz bym oczekiwa,. Ogolnie wszystko jest dokladnie tam gdzie sie tego oczekuje. Wszystko za wyjatkiem sterowania nawigacja za pomocy pokretla, w trakcie jazdy. Dla mnie nawigacja musi byc dotykowa, w przeciwnym razie zabiera zbyt wiele uwagi.
Bez zastrzen.
4 osoby po 185cm bardzo wygodnie, 5 na tylnej kanapie po srodku wytrzyma max 100km, pozniej odpadnie jej tylek. Wiem bo sam tak kiedys musialem jechac.
Glosniejszy szum powietrza pojawia sie przy ponad 170kmh. Dla mnie rewelacja. W Imprezie przy 170kmh niewiele slyszalem.
dokladnie tak jak oczekiwalem od AUDI V6 benzyna.
to czego oczekiwalem
przestalo dzialac jedno z gniazdek 12V, nie sprawdzalem dlaczego, mam inne