Konkurs gokartowy - tydzień 3

Audi Q5 - Oceń swoje auto

lista nadwozi Audi Q5

lista silników Audi Q5

Oceny Audi Q5

2% lepiej niż w segmencie Małe SUVy (4,15)

dodano 01.12.2009 14:21:27 przez

Jest dużo nierzetelnych opini i takich które nie powinny mieć miejsca. Są ludzie także z konkurencji którzy nigdy tym autem nie jeździli np tu: http://testy.mojeauto.pl/ocena/Audi_Q5/2392/. Proszę zwrócić uwagę co autor oceny powpisywał w wady i zalety. Teraz o uwagach niejakiego Niki z tej strony. Za wadę wymienił brak polskiego menu. otóż polskie menu ukaże się bo jest to kwestia tylko czasu. Niki miał pretensję do trójkąta ostrzegawczego. Każdy kierowca przy zakupie auta NAJPIERW orientuje się GDZIE się znajduje trójkąt. Jak można uznać to za wadę?. Już kompletnie nie rozumiem uznanie jako wady cichych kierunkowskazów. Na litość boską, je WIDAĆ, na desce i w lusterkach a klikanie jest bardzo miękkie i przyjemne. Jeszcze wadą wg Niki jest rzekomo wk....jący GONG niezapiętych pasów (słowa Niki). Jak gościa którego wkurza gong kupuje 240 konne auto to ja współczuje ludziom z jego terenu, ponadto dobry kierowca jeździ zapięty. Gong jest bardzo miękki i wcale nie irytujący. Następna wg tego Pana wada to braki kontrolek pozycyjnych i mijania. Pytanie po co, skoro mamy w audi tryb automatyczny? Reasumując, wg mojej oceny dałbym dokładnie 4,7, może 4,8. Za wcześnie jdnak, mimo wszystko na ocenę. Tak czy inaczej, auto zaskakuje komfortem (w bmw x3 nie czułem się komfortowo) Auto pływa (w pozytywnym znaczeniu, nie po szosie), jest miękkie, delikatne, słucha kierowcy, jak trzeba to staje się rasowym agresywnym rumakiem który potrzebuje wiadra wody do takiej agresji. Auto być może nie zaskakuje bocznym wyglądem, ale już tył robi wrażenie, nie wspominając o przodzie które jest po prostu gigantyczne. W całej mojej ocenie starałem się obiektywnie spojrzeć na cały ten test i moje uwagi. Wielokrotnie wracałem do swoich ocen i analizowałem je na nowo. Cieżko jednak oceniać auto facetowi który nigdy tej klasy auta nie miał więc siłą rzeczy zachwycony będę. Tak czy inaczej, choć nie miałem na własność aut tej klasy to jednak zdarzało mi się jeździć różnymi (np wspomniane BMW X3) i nimi się posiłkowałem. Po drogach jeżdżę od roku 1992.

dodano 03.10.2009 00:37:40 przez

Niestety, mocno zawiodłem się na marce AUDI. Samochód ma sporo drodnych, ale irytujących braków. Brak polskiej wersji menu to uważam jest poprostu kompromitujące dla tej marki. Nawet instrukcja pierwszej pomocy w apteczce nie jest po polsku, wystarczyło dołożyć karteczkę, świadczy to o totalnym olewaniu klientów przez importera. Konia z rzędem temu, kto w nocy, w stresie itp odnajdzie w samochodzie trójkąt ostrzegawczy a potem będzie w stanie go rozstawić. Zamykając samochód brak wyraźnego kliknięcia centralnego zamka, kierunkowskazy również nie mają dobrej sygnalizacji dźwiękowej, a jednocześnie jest wku...cy gong nie zapiętych pasów, brak kontrolek świateł pozycyjnych, mijania itd, 30 lat temu miał je nawet Polonez, jadę i nie wiem co mi się świeci. Takich drobiazgów można wymienić wiele.

dodano 19.12.2012 20:41:06 przez

Miałem już 35 samochodów w życiu i zawsze z najwyższej półki , ale Q5 urzekło mnie niesamowicie. Pokusił bym się o stwierdzenie , że to najlepszy samochód jaki miałem w życiu. Uwielbiam nim jeździć, jest przyjemne , wygodne , miłe, nie trzeszczy ,nie stuka. Nie jest krzykliwe , przesadnie duże , niczego nie próbuje udowodnić, a przy tym ma możliwości które niejednego zaskoczą. Dobry wybór , dla ludzi z klasą , którzy nie muszą już niczego udowadniać innym.

dodano 09.12.2009 18:55:27 przez

Jeżeli chodzi o komentarz kolegi Niki to powiem tyle, że aby posiadać samochód trzeba mieć minimum mózgu. Całokształt wypada bardzo dobrze, w swoim segmencie zdecydowanie najlepszy. Na codzień używam Mercedesa S, ale coraz częściej podbieram żonie Q5. Świetne auto bez wad i do tego bardzo ładne. Jeżeli kupować to wyłącznie z automatyczną skrzynią biegów DSG, która jest bardzo szybka oraz z światłami led.

dodano 26.02.2010 18:48:53 przez

to moje pierwsze audi - do tej pory tylko auta - Japan - byłem wrogiem tej marki ale po analizie - jest niezłe - jednak Niemcy potrafią zrobić auto - a technologia rzeczywiście super nowoczesna zdecydowanie polecam 2.0 TFSI - osobiście nie cierpię - diesla - myślę ,że jedyny konkurent to Infiniti EX 37 / nie testowałem/ ale tam będzie duuużo wieksze zużycie paliwa

dodano 28.02.2010 00:16:06 przez

Całość oceniam jako najlepsze auto w tej klasie.Perfekcyjne wykonanie szczegółów oraz komfortowe wnetrze.Jest to dzielo sztuki inżynierów - doceniam je bardziej niż podziwiane bochomazy ogólnie znanych tak zwanych znanych malarzy. Mimo wszystko brak polskiego języka przy obsłudze systemu Audi jest wyrazem lekceważenia polskiego użytkownika.

dodano 15.04.2010 00:04:41 przez

Pomimo tych problemów z silnikiem, uważam auto za bardzo udane, świetnie trzymające się drogi, ze świetnym elastycznym silnikiem, światła LED i sylwetka rzucają się w oczy. Auto posiada doskonałej jakości nagłośnienie Bang & Olufsen ( niestety opcja)i uważam że sprawdza się zarówno na polskich drogach jak i na szybkich autostradach.

dodano 04.10.2010 22:59:30 przez

Kupując auto które kosztuje w moim przypadku 300 tyś. zł. trzeba się liczyć z kosztami, jeżeli cię nie stać,nie kupuj, płacimy za markę,jakość, prestiż. Auto waży 1800 kg, więc spalanie nie może być na małe. Zużycie paliwa, miasto 12 lit. trasa do 130km - 8 lit. Średnie spalanie 10 lit. na 100 km.Serwis bardzo szybki i uprzejmy.

dodano 27.05.2011 20:58:26 przez

Auto duże z zewnątrz i małe w środku. Dobre na równe drogi. Na polskich dziurach jazda nim nie należy do przyjemnych. No chyba że ktoś lubi jak mu się organy wewnętrzne przemieszczają. Konkurencja za podobną cenę oferuje lepiej zmontowane i wykonane auta. I co najważniejsze o niebo bardziej komfortowe.

dodano 16.07.2013 14:46:56 przez

Auto doskonałe.Piękne ledy , biksenony poezja !Nawigacja i menu po Polsku na 2014 rok przez co jestem kierowany na nie dokończoną jeszcze autostradę :\ jakbym nie znał terenu to mogło by być ciężko.Duża przyjemność z jazdy, przyzwoite przyśpieszenie.jak na razie nie ma się do czego przyczepić

Demonstracyjny Suzuki Jimny Comfort FL

Demonstracyjny Suzuki Jimny Comfort FL

Rocznik: 2013. Przebieg: 1 188 km. Silnik: 1.3 85KM, benzynowy.

Demonstracyjny Suzuki SX4 1,6 120KM 4WD Comfort

Demonstracyjny Suzuki SX4 1,6 120KM 4WD Comfort

Rocznik: 2013. Przebieg: 20 408 km. Silnik: 1.6 120KM, benzynowy.

Auta taniej niż w salonie

Kierowcy, którzy oglądali Audi Q5, oglądali także

Dowiedz się więcej o Audi Q5

Przeczytaj o Audi Q5

Audi Q5 - bulwarówką na pustynię
Audi Q5 - bulwarówką na pustynię Czasem myślę, że współczesne SUV-y z segmentu premium to wielkie marnotrawienie wysiłków producentów i w konsekwencji pieniędzy klientów. Nabywcy oczekują od nich luksusu na asfalcie i prezencji na parkingu i... tyle, jednak producenci nie mogą niestety założyć, że na samym asfalcie się skończy. Dlatego ładują do tych aut drogie napędy na wszystkie koła, rozmaite blokady i dyfry. Starają się jak mogą, ale tym samym podnoszą ceny wyżej i wyżej.

Audi Q5 47