Ocena kierowcy - BMW Seria 1 E81/E87 Hatchback 5d E87

Mroku, 16 lat temu
Silnik 2.0 120d 163KM 120kW
Rok produkcji 2006
BMW Seria 1 E81/E87 Hatchback 5d E87 2.0 120d 163KM 120kW 2004-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : W każdej sytuacji ma zapas mocy. Nawet przy wysokich prędkościach i na wysokich biegach samochód przyspiesza równomiernie. Nawet przy bardzo szybkiej jeździe zawsze można mu jeszcze dołożyć, np. podczas wyprzedzania.
Dla mnie jest to idealne autko.
Zrywny, szybki, oszczędny, pracuje na niskich obrotach a mimo to zawsze ma zapas mocy, poziom hałasu jest na idealnym poziomie, ani za głośny ani za cichy ;)
Troszkę Ciężko wchodzą biegi, ale kwestia wyrobienia. Przełożenia dobrze dobrane.
Doskonale trzyma się drogi, na zakrętach ani nad-, ani podsterowności. Każdą dziurę i każdy wybój samochód pozwala odczuć, twarde zawieszenie, na początku musiałem się przyzwyczaić, teraz mi się to podoba ;)
Samochód jest mały, widoczność nie jest tak doskonała jak w większych modelach, ale i tak dobra, nic nie przeszkadza, w lusterkach wszystko widać, czasem na skrzyżowaniach widok zasłania prawy słupek. We wstecznym lusterku praktycznie nic się nie zobaczy jeśli są zagłówki rozłożone, ale jeśli samochód jest wyposażony w składane to widoczność jest dobra.
Tak jak trzeba. Z tym samochodem można zrobić naprawdę bardzo dużo, istnieje wiele możliwości zaprogramowania auta do własnych potrzeb.
Jak chcę żeby było ciepło to jest ciepło, jak chcę żeby było chłodno to jest chłodno. Czasem klimatyzacja trochę wkurza, bo zdarza się, że jak chodzi to jest za zimno a jak nie to za ciepło i trzeba cierpliwości żeby ustawić tak, żeby było idealnie.
Jest to samochód kompaktowy o sportowym charakterze. Kierowca i pasażer z przodu mają dużo miejsca, na brak przestrzeni nie narzekam jak i nie słyszałem narzekań ze strony pasażerów. Samochód jest mały i niski, więc przy wsiadaniu i wysiadaniu niektórzy mogą mieć problem. Pasażerowie z tyłu już nie mają tak wesoło, jest dość ciasno i dorosłe osoby komfortu z jazdy nie doświadczą. Bagażnik wbrew pozorom jest dość pojemny.
Po prostu wszystko jak trzeba. żadne komponenty nie działają za głośno, samochód ma 6 biegów, więc nawet przy dużej prędkości samochód pracuje na stosunkowo niskich obrotach, dzięki czemu nie generuje dużo hałasu.
Jak na 2.0l silnik to spalanie jest malutkie. Przy oszczędnej jeździe mieszane spalanie wynosi 5.6 litra. Każdy, kto marzy o dynamicznym samochodzie powinien postawić duży + temu modelowi.
Ten model ma same zalety, lecz także swoją cenę. Bez porównania lepszy od np. Golfa czy Leona, lecz także droższy.
Nic się jeszcze nie popsuło.
Jak wyżej.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 120d 163KM 120kW [l/100km]