Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E36 Sedan

Adam, 16 lat temu
Silnik 318 i 115KM 85kW
Rok produkcji 1994
BMW Seria 3 E36 Sedan 318 i 115KM 85kW 1993-1998 - Oceń swoje auto
Inne : Bałem się, że będzie za mały ale miło mnie zaskoczył.
Kiedyś w życiu zbłądziłęm i 524 zamieniłem na clio (bo mało palił) i czułem sie tak jakbym chodził całe życie na koncerty The Rolling Stones a pewnego razu konferansjer zapowiedział, że dziś koncert tego zespołu się nie odbędzie, ale w ramach rekompensaty zaśpiewa Ivan i Delfin.
Bardzo dobra elastyczność. Przy tym silniku już nie musisz mieć pasa startowego do wyprzedzania, wystarczy jakaś luka i juz jesteś przed tym z przodu.(no chyba że gość jedzie bumką)
Biegi wchodzą równo i precyzyjnie. Trochę za krótka jedynka ale można sie przyzwyczaić.
Tu piąteczka z plusem, ale trzeba dbać o zawieszenie. Przy sprawnych amorach (absolutnie odpadają te made in china) wszystko w bagazniku trzeba wiązać bo lata na zakrętach a autko sunie jak po szynach. To wielka frajda wyprzedzać innych na zakrętach (ale ten manewr odradzam tym co całe życie jeździli z przednim napędem - trzeba potrenować na początek na sucho).
Z przodu dobrze a do tyłu trochę gorzej, no cóż to nie autobus. Ale w tym aucie to lusterka boczne służą prawie wyłącznie do cofania, chyba że rajcuje cię mina kierowcy którego właśnie wyprzedziłeś.
Tu nie można do niczego się przyczepić. Jak ktoś chc marudzić to niech od teścia pożyczy na tydzień Matiza albo Tico.
Może być brakuje mi troche klimy ale wynagradza to w jakiś sposób szyberdach i elektryczne szyby. Trzeba też dbać o układ chłodzenia bo to nie jest najmocniejsza strona tego modelu. do chłodzenia najlepszy koncentrat z właściwościami smarowania trochę drogi ale masz pewność, że nie zmurszeją ci plastikowe krućce a ih wymiana to już sporo pracy.
Dla kierowcy i pasażera z przodu miejsca jest wystarczająco z tyłu wożę jedynia dwójkę swoich dzieci i one też nie narzekają. Jeżeli myślisz o podróżach za Pireneje w pięć osób to pomyśl raczej o modelu z serii 5 lub 7.
Do 140 km/h jest dobrze powyżej trochę głośno. Dość głośno robi sie powyżej 180 km/h ale ten typ tak ma i za to go kocham!!!!!!
Silnik 1,8 szerokie laczki i szybka jazda kosztuja około 10 na setkę, ale zawsze mozna kupić sobie corsę 1,2 lub punto 1,0 w wersji FIRE.
Możesz szukać wśród innych marek ale w przedziale pomiędzy 10 tys. a 15tys. czegoś takiego jak BMW nie kupisz. Jakość wykonania tego auta to Premiership. Nie ma praktycznie drugiej takiej marki gdzie przy przebiegu 200 tys. nic nie świszczy, tyrkocze, stuka.
Jak ktos dba o auto i na czas wymienia to co trzeba to w tej rubryce nie ma co pisać.
Na razie nic choć w poprzednich modelach miałem parę usterek ale byłem młodszy i wtedy jak coś zaczęło mi stukać to dawałem głośniej radio. Teraz wymieniam wszystko na czas i nie mam z autem problemów.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 318 i 115KM 85kW [l/100km]

8,3