BMW Seria 3 E90-91-92-93 Limuzyna E90 320d 163KM 2005-2010 - Oceń swoje auto

320d 163KM 2005-2010

Zmień model

Zmień generację

Oceny BMW Seria 3 E90-91-92-93 Limuzyna E90 320d 163KM 2005-2010

8% lepiej niż w segmencie Klasa średnia (4,18)

dodano 03.01.2015 przez

Na rynku wtórnym ciężko o dobry egzemplarz z jasną i pełną historią serwisową. Po 6 miesiącach poszukiwań znalazłem model z polskiego salonu z pełną historią z ASO. Niestety za taki model musiałem dać kilka ładnych tysięcy więcej niż średnia cena rynkowa. Pierwsze miesiące wszystko świetnie. Wrażenia z jazdy znakomite! Prowadzenie tego auta to sama przyjemność. Dla porównania mercedesa tej samej klasy prowadzi się dużo gorzej (nie czuć takiej precyzji i "połączenia z drogą" jak w BMW). Tak czy inaczej po kilku tysiącach pojawiły się problemy. Największym z nich była awaria turbospreżarki (już trzecia w ciągu 175 tys!). Okazało się, że mimo regularnych serwisów stan układu dolotowego powietrza był dramatyczny (wszędzie smoła), zawór EGR i odma również cały zasmolony (w ASO chyba udawali, że wymieniali filtry...) Polecam po kupnie auta bez względu na historię serwisową wymienić wszystkie filtry, płyny i sprawdzić czystość układów olejowego, powietrza i paliwowego. Kolejnym problemem okazały się wtryskiwacze - auto zaczęło głośniej chodzić i więcej palić. Ale to też jest jedna z bolączek tego silnika - szczególnie w okolicy 200 tys. Generalnie polecam, ale kupując auto trzeba się przygotować na początkowy a później regularny serwis.

dodano 23.04.2011 przez

Witam,właśnie ją sprzedałem Ojcu i kupiłem E60 bo chciałem poczuć klasę wyższą:):):).Zawsze oceniam autko jak je sprzedam,żeby nie przechwalić:)za wcześnie.Podałem swój e-mail jak ktoś ma jakieś pytania chętnie odpowiem jeśli będę potrafił Miłośnicy BMW zapraszam. Samochód nie wszystkim podobno się podoba ale to rzecz gustu(Nie chciałbym,żeby np.wszystkim podobała się moja żona,wtedy nie odpędziłbym napaleńców:)). Autko godne polecenia ja się w nim zakochałem i tęsknie za nim(ale wiek auta zmusza do zmiany).Teraz mam "związek" z BMW serii 5 na razie jestem zauroczony ale mam nadzieje,że miłość też przyjdzie.

dodano 23.07.2012 przez

Jeśli ma ktoś wątpliwości przed kupnem E90, to bardzo polecam ten model. Auto wygodne i relatywnie oszczędne w jeździe. Z używanymi samochodami jednak trzeba być bardzo, bardzo ostrożnym, bo można kupić zajechaną zlepę, która będzie się psuła cały czas. Prawda jest taka, że największą wadą BMW jest jego poprzedni właściciel. To samo dotyczy E90.

dodano 16.05.2012 przez

Samochód jest beznadziejny. Ma bardzo twarde zawieszenie. Wykonanie jest na poziomie opla astry. Biegi wchodzą baaardzo ciężko. Drży też lewarek zmiany biegów. Cena jest za wysoka w stosunku do jakości wykonania. Ma ciasne wnętrze. Jedyny plus to fajny silnik. Ale to za mało niestety. Nie polecam tego BMW. Porażka.

dodano 27.04.2015 przez

zastanawiałem sie nad Audi A4, A6, wybralem E90 i nie zaluje, szybsze, elastyczniejsze, spalanie bardzo podobne, w bmw łancuch w audi pasek rozrządu, w serwisie ceny podobne, a nawet mniejsze. jak to mowili kup bmw a juz nie kupisz innego auta, przekonałem sie a byłem fanem audi.. :)

dodano 05.06.2011 przez

Są zapewne samochody w tej klasie większe, może nawet bardziej komfortowe, ale należy sobie zadać pytanie: czy chcesz przemieszczać sie z puktu A do punktu B? Czy chcesz za każdym razem, jak tylko masz na to ochotę, poczuć to COŚ, co sprawia, że chcesz jeszcze dalej i więcej...?

dodano 07.10.2010 przez

Jeździłem wcześniej samochodami różnych marek (Fiat, Audi, Renault, Ford, Opel), ale w tym jest jakaś magia :). Daje bardzo wiele radości, jest to pierwszy samochód, przy którym nie myślę o zmianie na kolejny, inny... Czuję, że zostanę przy tej marce bardzo bardzo długo.

dodano 11.07.2009 przez

bardzo fajne auto,moje nastepne to tez bedzie BMW tylko juz raczej z jakims V6. moze za 10 lat dopiero przesiade sie na Merca jak znudzi mi sie twardy uklad kierowniczy i skakanie na dziurach ;)

dodano 26.01.2010 przez

za całokształt 5 z plusem. nie wierzyłem w te bajki, że BMW to marka i czasami warto więcej zapłacić,ale mieć jakość i radość z jazdy. teraz się przekonałem i popieram w stu procentach!!!

dodano 16.01.2011 przez

JA JESTESM ZADOWOLONY, SUPER AUTO