Ocena kierowcy - BMW Seria 5 E34 Sedan

Silnik 518 i 115KM 85kW
Rok produkcji 1993
Okres użytkowania: 5 lat
BMW Seria 5 E34 Sedan 518 i 115KM 85kW 1989-1995 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Bardzo dobrze się prowadzi.
Jest to wspaniała limuzyna pomimo swojego wieku 14 lat prezentuje się jeszcze bardzo dobrze(srebrny kolor). na pewno nie zostanie liderem wśród aut ekonomicznych ale nie dlatego kupiłem to auto a przede wszystkim dla pewnego rodzaju prestiżu. jedyny błąd jaki zrobiłem to to że nie szukałem auta nie uderzonego i z pewnym przebiegiem. Pewne mankamenty które mi się zebrały do zrobienia (małe ogniska rdzy i w miejscu malowania odpryski lakieru) wynikają z wcześniejszego uderzenia auta. Przebieg jaki miał jak kupowałem pewnie nie był oryginalny a przypuszczalnie teraz gdzieś jest około 300 tys i jak na taki przebieg wygląda i jeździ dobrze. Ja to auto używałem w firmie jako reprezentacyjne (sprawdziło się doskonale) jako auto rodzinne a mam troje dzieci do tej pory było wystarczające gorzej z wakacjami bo już było mało miejsca na bagaż . jeśli ktoś kupi bmw 5 zadbaną to na pewno jeszcze długo będzie miał z niej pociechę.
1,8i większość osób twierdzi że do bemki to za mały silnik a dla mnie wystarczający ale oczywiście nie jest elastyczny i trzeba trochę więcej przerzucać biegów
doskonale
bardzo dobrze no gożej kiedy trzeba jechać do mechanika na naprawę zawieszenia (nie jest tanio)
jak dlamnie wszystko ok żona natomiast trochę nażeka że nie widzi (nie czuje samochodu) wszystkiego
wszystko tam gdzie powinno być
latem oczywiście przydała by się klima natomiast zimą ogrzewanie przy największych mrozach ma problem.
mam 180 cm i wszędzie dużo przestrzeni do tyłu pakuje troje dzieci 1 w foteliku dwoje w podstawkach i nie ma problemu
mogło by być lepiej a dla tych co lubią słyszeć silnik (szczegulnie przy duzych obrotach) OK
często się słyszy BMW Będziesz Miał Wydatki raczej się potwierdza na pewno nie będzie to ekonomiczne auto jeśli chodzi o spalanie na gazie śr 12 l nie jest to bardzo dużo ale nie jest mało najgorzej jest z mechanikami bo niestety nawet jeśli bmka jest 14 letnia to dla mechanika sygnał by zedrzeć z klienta tu trzeba uważać i znaleźć dobrego mechanika.
Ma parę mankamentów ale niektóre (mam takie wrażenie) wynika z tego że był wcześniej uderzony najważniejsze to parę ognisk rdzy. Centralny zamek przez jakiś czas nie zamykał się. uszkodził się szyber dach. niestety materiał na fotelu kierowcy nie wytrzymał i się podarły drzwi tylne się zablokowały, pompka spryskiwacza
Z najpoważniejszych rozrusznik , sprzęgło , pompka paliwa w zbiorniku

Pb - zużycie paliwa dla silnika 518 i 115KM 85kW [l/100km]