Ocena kierowcy - BMW Seria 5 E60 Sedan

dr robert, 14 lat temu
Silnik 2.0 520d 177KM 130kW
Rok produkcji 2009
BMW Seria 5 E60 Sedan 2.0 520d 177KM 130kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Z niewielkiej pojemności uzyskano dużą moc i moment przy niskim spalaniu i cichej, spokojnej pracy. To auto \"pod gazem\" bez najmniejszych problemów dochodzi do 230km/h i prawdopodobnie może więcej. Ale tego już nie sprawdzałem (jeszcze).
Nie intersują mnie \"dowcipne\" komentarze zakompleksionych posiadaczy \"opelków\" czy innych podobnych wynalazków w stylu zamiany dresu na garnitur. Ci ludzie sa żałośni.Auto bez względu na nich jest i pozostanie rewelacyjne, nie ważne w czyich pozostaje rękach.
Wystarczająca moc i moment, bardzo dobre przyspieszenia i prędkość max. przy doskonałym spalaniu (nie przekracza 8l/100 km). Cicha i delikatna praca.
6-cio biegowy, bardzo szybki i dynamiczny automat. Oczywiście istnieje możliwość zmiany manualnej. Ale po co? Skrzynia to zór dla innych producentów.
Niemal idealny rozkład masy i doskonale działająca elektronika wspomagająca kierowcę sprawia że auto jest stabilne w każdej sytuacji (oczywiście w granicach wytyczonych przez zdrowy rozum).
Masywne słupki i otężna konstrukcja sprawiają, że trzeba się troszkę przyzwyczaić do nieco mniejszych okien. Ale przyzwyczaić się można. W Mercedesie było pod tym względem (ale tylko pod tym) nieco lepiej...
Fantastyczny zakres regulacji foteli (mam tzw.komfortowe), przełączniki i i-drive doskonale pomyślane i rozmieszczone. Nie rozumiem zupełnie, co niektórzy mają p-ko i-drive? Wystarczy ze zrozumieniem poczytać instrukcję i troszkę poćwiczyć.A tu jeden walnął jakąś bzdurę na ten temat a reszta bezmyślnie powtarza.
Poza wszystkim - pierwszy znany mi samochód, gdzie naprawdę działa układ automatycznie zamykający dopływ zanieczyszczonego powietrza.
Po prostu.
Można prowadzić w czasie jazdy rozmowę półgłosem i cicho słuchać radia.
Bardzo małe spalanie ( nie przekracza 8l/100km), w cenie zakupu pakiet serwisowy na 5 lat lub 100000km. Wada to wysoka cena zakupu tego auta, ale ....dotyczy każdego towaru luksusowego
Auto nie jest tanie, ale też oferuje mnóstwo lususu. A lista dodatkowego wyposażenia jest dłuższa niż u konkurentów.
Pierwszy mój samochód w którym nic nie skrzypi i nie trzeszczy, bez względu na temperaturę i stan drogi.
Brak.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 520d 177KM 130kW [l/100km]