Ocena kierowcy - BMW Seria 7 E32

Rafał, 14 lat temu
Silnik 735 i 211KM 155kW
Rok produkcji 1990
BMW Seria 7 E32 735 i 211KM 155kW 1986-1992 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Świetne hamulce - często jak muszę ostro zachamować patrzę w tylnie lusterko, żeby auta za mną nie wjechały mi w ... Nie raz już było blisko. Kiedyś również dałem się sprowokować i ściagnąłem się z mercedesem klasy A, złapało nas czerwone, ja zachamowałem bez żadnego pisku metr przed światłami a mercedik z piskami wylądował na pasach.
Nic nie jest doskonałe ale ten samochód jest najbliższy doskonałości ze wszystkich jakimi miałem przyjemność (i nie przyjemność) podróżować. Wszystko jest tak przemyślane, że nie w sposób się czegokolwiek przyczepić. Teraz myślę o zmianie auta (potrzebuję czegoś, gdzie mógłbym wstawić kratę - firmowe) ale myślę tak już rok i jak na razie nie znalazłem żadnego auta, które utrzymałoby poziom mojego kochanego BMW. Większość aut do jakich się przymierzałem powodowało, że po 10 minutach chciałem już z nich wysiąść i przesiąść się z powrotem do mojego krążownika :)
Silnik chodzi jak należy, zapala od razu nawet po tygodniowym staniu przy -20 stopniach. Troszkę wydaje dzwięk jak stary diesel na jałowym biegu ale może to kwestia tłumika, który niedługo wymieniam. Prawdziwa moc tego silnika zaczyna się po pierwszej \"setce\" - na autostradzie wszystkie japońskie plastiki zostają daleko w tyle :) Przy przyspieszaniu dzwięk jest genialny - słychać, że tłoki pracują jak w szwajcarskim zegarku, hmm niemieckim :)
Mam automat - od momentu, gdy zacząłem jeździć z automatem nie chce już więcej słyszeć o manualu, genialny, świetnie zmienia biegi, dobiera odpowiednio do sytuacji, super !
W żadnym innym aucie nie znalazłem tak doskonałego zawieszenia - poradzi sobie z każdą dziurą, auto płynie a mimo to zawieszenie sprawia wrażenie twardego, nie buja na zakrętach - jest świetne aczkolwiek nie na nasze drogi - co roku remont po zimie. W tym roku złamała (tak złamała) się gałka wachacza, druga zaczęła stukać ale to co roczna klasyka.
Jak na tak ogromne auto - żadnych problemów z parkowaniem, ze środka widać wszystko idealnie w każdą stronę.
Wszystko intuicyjnie i na swoim miejscu.
Troszkę paruje przednia szyba w zimie, poza tym ok. Wentylatory pracują bardzo cichutko.
W końcu to auto prezydentów mimo, że jeździli nim z 15 lat temu albo i wcześniej :)
Trasa, 160 km/h w środku słychać jak lata mucha :) Ostatnio wyczytałem, że to za sprawą opatentowanego w tym modelu systemu dociskania szyb specjalną gumą, która wycisza.
Jak na 3.5 litra super - mam LPG, w lecie 12-13 L głównie po mieście, zimą bywa gorzej bo jeździ się wolniej i dużo większe korki więc potrafi palić i 2 x tyle co w lecie. Ogólnie jak dla mnie na poziomie Poloneza przy spokojnej codziennej jeździe.
To nie jest auto dla młodych ludzi, którzy myślą, że kupią za 8 tys super fure do palenia gumy i szybkiej jazdy. To auto wciąż kosztuje a jak się o nie nie dba szybko zmieni się w wspomnienie po BMW. Trzeba liczyć się z tym, że zawieszenie nie zostało zaprojektowanie z myślą o off roadzie (czyt. polskie drogi), więc co roku zostawiam 500-800 zł za remont zawieszenia. Napewno w tej cenie nie kupi się lepszej limuzyny, po kilkudniowej jeździe tym autem wsiadając do auta średniej klasy np. jakiegoś Opla ma się wrażenie, że tam wszystko trzeszczy i się rozlatuje :)
Bywają drobne problemy z elektryką ale nic co by przeszkadzało w jeździe.
No cóż - auto swoje lata ma, remont skrzyni biegów po klasycznej awarii, czyli wsteczny działa, do przodu nie (jak na jałowym). Nowa chłodnica i nagrzewnica i to wszystko przez 3 lata. Silnik bez zarzutu.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 735 i 211KM 155kW [l/100km]

13,3