Ocena kierowcy - BMW X3 E83

totylkoja, 16 lat temu
Silnik 2.0d 150KM 110kW
Rok produkcji 2007
BMW X3 E83 2.0d 150KM 110kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Wszedzie piszą że twarde, a tu mamy wspaniale zestrojone podwozie i cudowny napęd, które rzadko kiedy wydaje się dokuczliwe, nawet na osławionych polskich "drogowybojach".
FENOMENALNE auto rodzinne na każdą okazję. Żaden SUV nie ma takich właściwości jezdnych. Wymiary wewnętrzne i zewnętrzne w sam raz dla kierowcy który jeździ 80% czasu sam na sam, a czasami z żoną i z 2-ką dzieci. Bagażnik pomieści wakacyjne tobołki bez problemów, a jak ktoś ma problem z małżonką, która nie potrafi się skromnie spakować lub przewozi sam jakieś duże zabawki, to są relingi.
Nowy diesel 2.0 o mocy 177 km to prawdziwa rewelacja - kultura pracy i osiągi nieporównywalne z poprzednim silnikiem 150 konnym. Przyspieszenie ze skrzyżowania jest fenomenalne, do 160 km/h zupełnie nieżle, a potem to już trochę powoli, ale też wystarcza. Minimalne wibracje i prawie go nie słychać wewnątrz.
Automat nareszcie dostępny w wersji 2.0l!!! I to jaki automat!!! - pełno opcji, czyli oszczędna jazda i sportowa plus manualna zmiana biegów, a do tego pełna inteligencja i błyskawiczna szybkość. Na prawdę nic więcej nie potrzeb a do normalnej jazdy a nawet do czegoś więcej.
Na 17 calowych felgach nie mam żadnych zastrzeżeń do twardości. Dobry komfort jazdy nawet w terenie biorąc pod uwagę niezwykłe właściwości jezdne i brak jakichkolwiek przypadłości SUV-ów typu bujanie. Na "łaciatych" drogach czuć nierówności, ale coś za coś.
Wysoka pozycja za kierownicą to jest to!!!!! Słupki wąskie, duże lusterka a do tego czujniki i wyczucie zarysów auta pełne.
Prostota i jeszcze raz prostota.......... w ergonowmii nie wynaleziono jeszcze nic lepszego. Polecam sportowe fotele z elektryczną regulacją części lędzwiowej - to jest po prostu majtersztyk ergonomii. No i kierownica M! - wydatek niewielki, ale doznania bajeczne!!!!!! Z estetyki zaś, to jasne wnętrze rekomenduję, tylko wtedy konieczne skórzane siedzenia, a to już spory wydatek, ale warto.
Szybko, cicho i efektywnie, a pomysł z dodatkowym pokrętlem regulującym temperaturę osobno dla nawiewów na tłowia jadących, to istna rewelacja, po tysiąckroć bardziej użyteczna niż dwustrefowa klima, której w tym aucie i tak nie ma, zresztą.
Mam 188 cm wzrostu i przestrzeni mi nie brakuje zarówno z przodu jak i z tyłu auta. Wsiadanie na tył także wygodne. Absolutnie nie polecam ozdobnych progów, nota bene przepięknych, które wsiadanie i wysiadanie czynią koszmarnym (ja nie mam, więc jest OK).
Jedynie przy wyższych prędkościach słychać powietrze opływające nadwozie, ale komfort akustyczny jest wysokiej próby. Aha i system audio professional z podstawowym zestawem głośników daje doskonały dżwięk - szkoda przepłącac za coś więcej.
Na razie tylko o zużyciu paliwa się mogę wypowiadać. Po benzynowcach to jest cudo - zasięg od 630 do 700 km. Przy ciężkiej nodze i automacie mieszczę się w Warszawie w 11litrach, a na trasie W-wa Zakopane, przy ciągłym hamowaniu i przyspieszaniu (fotoradary!!!) oraz prędkości między miasteczkam na poziomie 160, spaliłem 9,5 (pełne obciążenie rodziną).
Niby cena 185 tysięcy to dużo, ale Ci wszyscy użytkownicy RAV-ek, CRV-ek, X-Traili, Outlanderów wydają też sporo, a jeżdżą pospolitymi samochodami męcząc się widokiem pospolitych wnętrz (szczególnie w Toyocie, Hondzie i Mitsubishi obrzydliwie twarde plasiki)), oraz cały czas czując, że te wysokie auta niedorównują limuzynom pod względem właściwości jezdnych i osiągów. W BMW radość z jazdy jest zaś nieprzemijająca i pełna.
Na razie za mało czasu na ocenę, ale auto zdaję się jakby było wykute z kamienia, tak solidnie jest spasowane. Jedyna rzecz do poprawy, to uszczelki drzwiowe, które na wybojach wydają taki szeleszczący dzwięk. Co prawdą firmowe smarowidło pomaga, ale.....
Dałem 5, bo ufam, że wypędzeni i skrzywdzeni sąsiedzi przyłożyli sie do roboty. Jak się zawiodę, to najwyżej nie będę ich żałował, że tak dali się wrobić w tę II wojnę.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0d 150KM 110kW [l/100km]

9,7