Ocena kierowcy - BMW X5 E70 SUV

ArtPol74, 7 lat temu
Silnik 3.0 d 235KM 173kW
Rok produkcji 2007
BMW X5 E70 SUV 3.0 d 235KM 173kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Może nie typowo ale porównam generację a wyjdzie całokształt: Witam. Chciałbym się podzielić wrażeniami/spostrzeżeniami/różnicami pomiędzy E53 a E70. To są moje wrażenia i odczucia. Nie wiem czy to kwestia przyzwyczajenia ale stara od razu przy kupnie- miłość i dobre samopoczucie, tu trochę mieszane odczucia, jakby rozczarowanie/zawód...? A mianowicie, na plus e53: - mimo wszystko jakość materiałów i wykonania, - blachy grubsze, masywniejsze? Prawie taka różnica jak kiedyś między ,,Niemcem a Japończykiem", - lepsze prowadzenie (w starym wersja SPORT, w nowym Adaptive Drive), - fajniejszy pomruk silnika, w nowej jakby dźwięk "kartonowy", - w starszej przy EKO jeździe mniejsze zużycie paliwa, - lepsze otwieranie/zamykanie dolnej klapy bagażnika, - subiektywnie lepsze przyspieszenie ale może to Adaptive D robi swoje, - większy zbiornik paliwa, - i jakby ogólnie stara bardziej zwarta była! Na plus E70: - konsola środkowa mniej trąca myszką, - trochę bajerów typu światła skrętne, doświetlanie, fotele komfort,...Adaptive Drive? - tył jest mniej kanciasty, - większy bagażnik, - skrzynia biegów łagodniejsza. Remis: - co do przodu, każde robi dobre wrażenie, jednak ze wskazaniem na... E53
Zrywny, z olbrzymim momentem obrotowym. Z 235Km i 500Nm zrobione mam na 275Km i 590 Nm. W porównaniu z E53 pali więcej, nawet przed podniesieniem mocy. Na starym gdy chciałem zaoszczędzić, to zaoszczędziłem. W E53 średnie spalanie było 8.1-8.3 l/100. W E70 9.3. Ale to i tak dobrze ze względu na masę i moc.
Nie chcę innej skrzyni niż automat! Wiem, że są ludzie którzy uważają, że to dla kobiet...trudno ich strata. Skrzynia...hmmm, nie jest to wzór kultury pracy.To jest automat ZF stosowany w sporej ilości aut. Potrafi szarpnąć czasami (piszę i o E53 i E70) i czasami się zastanowić, lepsza była w Mazdzie6, gdzie zmieniała jak DSG. Na ustawieniu SPORT ładnie trzyma obroty w odpowiednim zakresie.
No, dobrze tylko dlatego, że tak jak w opisie na początku, E53 lepiej się zachowywało. Chciałbym przejechać się E70 w właśnie wersji SPORT. Ale mimo to, lepiej się prowadzi niż Mazda6. Nigdy nie byłem zwolennikiem BMW ale gdy się przejechałem, zrozumiałem o czym piszą i mówią, że BMW się prowadzi! Szczególnie E53.Ale tylko dlatego, że przy Adaptive Drive dla mnie, ni pies ni wydra. Ale to tylko moje odczucia.
Jak na takie gabaryty to Ok. Na pewno pomocne czujniki parkowania i kamera, choć w deszczu i zmierzchu obraz z niej słaby.
Nie mam uwag. Wszystko na miejscu i pod ręką. W E53 lepsza kierownica ale to zależy od wyposażenia.
Webasto robi swoje, w Audi A6 2.5tdi R5 było gorzej, oszczędniej ogrzewało. Klima wydajna, trzy różne ustawienia/wydajności. Najmocniejszego nie stosuję.
Nic dodać nic ująć. Przecież to SUV, choć w porównaniu z AudiQ7 kolegi...w Bmw jakby więcej miejsca z przodu.
Może mam za mało porównań ale nie przeszkadza w słuchaniu muzyki:-)
Wiadomo, nie jest to poziom Fiata, czy Golfa ale przy dwójce pracujących nie ma tragedii. Można znaleźć w dobrej cenie niezłe zamienniki.
E53...E70...widać,że coraz częściej na efekt końcowy maja wpływ księgowi. W porównaniu trójcy niemieckiej, w moim odczuciu Audi jest najlepsze...BMW coraz gorzej, mimo tego,że piszą o ciągłej poprawie.
Trzeba wspomnieć o niedomaganiach elektroniki/elektryki. Nie to, że się coś psuje ale denerwują sygnały z komputera, najczęściej spowodowane spadkami napięcia. Dużo czujników i ich błędów, o czym komputer natychmiast powiadamia. Nawet dżdża pogoda, czy postój 2-3tyg. może sprowokować błędy.
Gdybym oceniał całe X5 nie byłoby doskonale przez E53, gdzie musiałem wymienić awaryjne mosty(przełożenie3,91). W E70 przy tym przebiegu, odpukać...żadnych poważnych.

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 d 235KM 173kW [l/100km]

8,6