Ocena kierowcy - BMW X5 E70 SUV

Gorja@wp.pl, 14 lat temu
Silnik 3.0 d 235KM 173kW
Rok produkcji 2007
BMW X5 E70 SUV 3.0 d 235KM 173kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : silnik super przyspiesza a hamulce super zatrzymują prawie jak porsche
Silnik : turbina puszcza olej
Karoseria : rdza z elementów przy szybowych
Układ elektryczny : wycieraczki uszkodzony silnik
dużo drobnych niedoróbek awaria turbiny woda w lampach czy uszkodzone wycieraczki to za duże usterki nie wspomne o mikropeknieciach na przednich lampach
silnik rewelacja niesamowity moment i ekonomiczny poprzednio miałem Jeepa granda 3,1 z 2001 r i nissana Patrola 3,0 z 2003 mimo ze masa Patrola wyzsza tylko o 150 kg BMW to gigant mocy nawet z tym 235 konnym silnikiem (niestety jak nabywałem w czerwcu 2007 nie było mocniejszej wersji)
skrzynia niezłła nawet dobra niestety czesto ma zawieszke to znaczy dajemy gazu a ona zastanawia sie ok 1,5 sekundy trudnosci w włączaniu wstecznego biegu ogólnie coś nowego w porównaniu z tradycyjnymi automatami
opony ran fllat bardzo twarde zawieszenie też nie jest to limuzyna super komfort jeep miał o niebo wiekszy komfort mimo stałych mostów no jest autem dużym i powinno być sztywniejsze wiec coś za coś jesli kupujemy \"terenówke\" to liczymy sie że konfortu nie bedzie
widoczność ok tak jak pisałem auto jest duże i można czegoś nie zauważyć nie możliwe by całe było ze szkła :)
wszystko na miejscu wsiadamy i wiemy co gdzie jest co prawda jak wyjechałem z salonu na stacje nie potrafiłem wyjąć klucza pilota :) ale po 5-8 minutach dałem rade
ogrzewanie super wystarczy na max 28 i po kilku minutach czujemy ciepłe powietrze co prawda miałem 2 krotnie naprawiana klimatyzacje 1 raz przetacie przewodu aluminiowego (podczas wymiany oleju któryś z pracowników musiał oprzeć sie o przewód i przetarł sie o element karoserii) 2 raz z jakiegoś powodu nie włączały sie wentylatory klimatyzacji przez co nie wlączała sie sprężarka nie dowiedziałem sie co było przyczyna
lepiej niż w x6 mamy z tył kanapę i awaryjne dodatkowe fotele x6 jest tylko 4 osobowy
mocno słychać opływające powietrze no ale przy tak dużym aucie i predkości 210 km/h z aerodynamika dzwi od stodoły nie dziwi
potrafi spalić 8 litrów a przy max jezdzie do chorwacji 1500 km 12 godzin spalił srednio 11.9l/100 niestety po tym wyczynie po przejechaniu 8000km turbina zaczęła puszczać olej wymieniona na gwarancji
nie jest to bmw z przed lat gdze jakość jakość i jeszcze raz jakośc teraz to komercja poprostu
no właśnie drobiazgi : woda w lampach tylnych w klapie (wymiana na gwarancji ale serwis próbował myc :)) korozja na ramkach szybowych z pod gumy pęcherze rdzy popękane reflektory akryl na krawedziach mikro pekniecia uszkodzony mechanizm wycieraczek akurat tak lało że :(( okładzina czarnej niby gumy zaszła przy klawiszach na kierownicy głośniki charczą (mają super płyte do sprawdzania i na niej nic wszystko ok a bez nawet głuchy słyszy że jest nie tak
wymiana turbiny Niestety nie wymieniono katalizatorów a olej leciał jak z ..... podgrzewacz paliwa (przez to skrzynia szarpie) poprostu komputer dostaje sygnał że jest zimny i przeciąga na obrotach nie ma regulacji pokrywy dolnej klapy bagażnika drażniące stukanie a jak podciągnąć to szpary nie równe

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 d 235KM 173kW [l/100km]

10,2