Ocena kierowcy - Chevrolet Aveo T200 Hatchback

Tomasz P., 17 lat temu
Silnik 1.2 i 72KM 53kW
Rok produkcji 2006
Chevrolet Aveo T200 Hatchback 1.2 i 72KM 53kW 2002-2006 - Oceń swoje auto
Jestem jak dotąd bardzo zadowolony, wiadomo nowe auto zawsze da zadowolenie, zobaczymy co dalej będzie ale producent daje 3 lata mechanicznej gwarancji i mimo być może wysokich opłat za przeglądy (wiadomo ASO) to i tak będę je serwisował do końca gwarancji, nie ma to jak świadomość darmowej ewentualnej naprawy. Kiedyś też miałem nowe auto i dałem spobie spokój z przeglądami gwarancyjnymi i potem żałowałem, zawsze coś może się popsuć - nie polecam takiego podejścia, lepiej jechać na przegląd i mieć spokój jakby co. Również po to się kupuje autko nowe i tyle płaci by nie martwić się o naprawy.
Mam auto kilka dni, kupiłem je w ASO jako drugie w rodzinie i co do silnika to muszę jedno zażucić: dlaczego piszą że jest to silnik 1,2 jak w rzeczywistości ma 1150cm? Co do jakości silnika to opinię jaką wyrażę może być niesubiektywna z racji bardzo krótkiego czasu posiadania auta. Moim zdaniem jak na ten motorek 4-o cylindrowy to jest to bardzo fany silnik, nie wiem jak ze spalaniem ale jest bardzo cichy i miło się go słucha, dynamika też niezła. Pamiętajmy jest to motro o małej pojemności ale 4-cylindrowy, podobną pojemność ma Fabia ale tam są 3 cylindry - kultora pracy w AVEO wyższa zdecydowanie. Jest to sinik bardzo nowoczesny, fajnie chodzi i przyśpiesza. Oweszem mam również 1,6 Brava z 103 KM i jest dynamiczniejszy i pewnie większe silniki AVEo sa szybsze ale jako drugi samochód to wyzstarcza, proszę równeiż wziąść pod uwagę opłaty OC które dla tej pojeności nie są wysokie. Polecam ten silnik a le nie wiem jak ze spalaniem, ponieważ dopiero raz tankowałem i nadal jeżdżę. Bardzo mnie mile zaskoczył-polecam dla tych którzy nie chcą rajdować ale poszukują silnika z dużą kulturą pracy, baaaardzo cichy.
Cóż tu pisać nowe auto i nowa skrzynia, chodzi rewelacyjnie, nic nie haczy, trochę głośniej jak się cofa ale jest OK.
Trochę twarde zawieszenie ale bardzo dobrze tłumi nierówności, wydaje się być odporne na polskie drogi. Należu trochę uważać przez to na zakrętach.
Z przodu bardzo dobrze, mam HB i 3 drzwi, więc do tyłu trochę mała widoczność, polecam czujnik cofania.Duże lusterka-wspaniale, lewe asferyczne.
Wydaje sę wszystko na swoim miejcu, nic mi nie przeszkadza jedynie lewarek mógłby być trochę dalej od kierowcy ale za to dla niskich osób jest to pozytywne.rochę mały schowek zamykany ale ma duże kieszenie na drzwiach. Szkoda że w wersji bez poduszki pasażera nie ma większej półki w tym miejscu na torebkę lub saszetkę.
Nawiew bardzo wydajny, cichy, uważam że OK.
Nawet w wersji 3D bardzo dużo miejsca, siedzi się wysoko i wydaje się że jeździ sią małym vanem, bardzo dużo i z przodu i tyłu auta, fotele mjogłyby lepiej trzymać na zakrętach ale nie jest to sportowy model, wygodne, nie można się do niczego za bardzo doczepić.
Cichutki, duża kultura jazdy. Porównuję do fabi 1,2, o wile lepiej, można jechać spkojnie na wakacje, nawet przy wyższych obrotach jest dość cichi, odgłosy nie przeszkadzają w jeździe. Silnik dobrze wyciszony, powiedziałbym nawet bardzo dobrze, zawieszenie również nie dokucza odgłosami ale jest ono twarde więc coś tam będzie słychać, ale spoko.
Oceniam na dobrze ale nie mam dużego doświadczenia i nie wypowiadam się co do spalaniaale wydaje mi się że mieści się w średniej krajowej, wszystko zależy jak często mozno się wciska pedał gazu, jeżdżąc spokojnie i płynnie z pewnością mało spali.
Za 32 tyś z moim wyposażeniem, może niezbyt bogatym, PP, WK, CZ i RO z CD, metalik, pełną instalacją audio, i innymi bajerami to cena wydaje się porównywalna z innymi autami, może Peugeot w 206 daje więcej za tą cenę ale miałem 206 i jest to auto ładne ale rozwiązania konstrukcyjne i koszty części sa zbyt duże i mam dosyć już aut francuzkich na długi czas. Dodam jeszcze tyle że jest to auto bardzo eleganckie, obszerne i miłe w jeździe więc jak dotąd następne równeiż będzie Chevy. Mam nadziej że się nie zawiodę na nim bo jak dotąd jestem mile zaskoczony i zadowolony. Zachęcam do zakupu, wydaje mi się że warto zaryzykować.
Brak oceny ze względu na mały przebieg.
Brak oceny ze względu na mały przebieg.
Chevrolet Aveo T200 Hatchback