Ocena kierowcy - Chevrolet Aveo T300 Hatchback 5d

sebastian, 12 lat temu
Rok produkcji 2011
Chevrolet Aveo T300 Hatchback 5d 1.6 115KM 85kW od 2011 - Oceń swoje auto
Karoseria : Bardziej agresywnego wyglądu w tym segmencie nie znajdziemy.
Pierwsze co to ludzie niech przestaną dodawać komentarze że samochód jest paliwożerny skoro dopiero co zdążyli odebrać go z salonu i przejechać nim raptem 500 lub 1000km. Każdy samochód gdy jest nowy musi się dotrzeć!!! O spalaniu możemy mówić dopiero po kilku tys przejechanych kilometrów. Autko bardzo atrakcyjne i orginalne. Wzbudza ciekawość wśród przechodniów i innych kierowców. Silnik pasuje do tego samochodu, ale liczyłem na 1.4 turbo takie jak w astrze. Wtedy auto byłoby jeszcze ciekawsze. Jeśli ktoś dużo jedździ niech lepiej wybierze silnik diesla. Będzie bardzo bardzo zadowolony.
Dynamika jest bardzo dobra, silnik lubi wkręcać się na obroty daje wtedy naprawdę dużo frajdy, lecz niestety okupione wyższym zużyciem paliwa. Biegi można zmieniać już przy 2tys obrotów i silnik się nie zadusi nawet z kompletem osób w samochodzie.
Biegi wchodzą bardzo porecyzyjnie, nie trzeba ich szukać. Jedynie trzeba sie przyzwyczaić do wstecznego obok jedynki i jego wrzucania ( jak w vectrze A). Nie daje najwyższej oceny poniewarz brakuje 6 biegu. Skrzynia ma dość krótkie przełożenia co przekłada się na wyższe zurzycie paliwa.
Prowadzi się bardzo dobrze zwłaszcza na alu 17\". Nie bója się w zakrętach. Jedzie się pewnie
Nie jest źle. Troche może są przygrube słupki przednie, ale można się przyzwyczaić.
Wszystko pod ręką. Brakuje mi jedynie tak dużych i pojemnych kieszeni z tyłu foteli przednich jak w escorcie.
Gdy trzeba chłodzi lub grzeje. Wszystko wporządku
Dla 4 dorosłych osób jest bardzo wygodny, ale 5 tylko na krótkie trasy jak coś. Miejsca na nogi jest bardzo dużo jak na taką wielkość samochodu.
Przy wyższych obrotach słychać silnik, jak dla mnie to zaleta, ale w długiej trasie może niektórym przeszkadzać.
Zależy od stylu jazdy. Przez pierwszych kilka tys km dużo palił, ale to normalne na dotarciu. Teraz spalanie się unormowało i jest na akceptowalnym dla mnie poziomie. Nie rozumiem ludzi którzy piszą że samochód pali im 6 litrów i mówią że to duzo. Na wodzie samochód nie pojedzie.
Mój egzemplarz jest w najbogatszej wersji LTZ. Całość wyniosła mnie 50tys zł. Za auto z podobnym wyposażeniem i silnikiem u innego producenta musiał bym zapłacić 10 tys więcej, ale nie wyglądało by już tak atrakcyjne jak aveo. Przód w tym aucie jest naprawdę powalający.
Brak usterek

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 115KM 85kW [l/100km]