Ocena kierowcy - Chevrolet Cruze Sedan

Robert, 13 lat temu
Silnik 1.8 16V DOHC 141KM 104kW
Rok produkcji 2010
Chevrolet Cruze Sedan 1.8 16V DOHC 141KM 104kW 2008-2014 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Bardzo dobre hamulce w połąceniu z dobrymi oponami pozwalają bezpieczinie wychamować nawet z dużej prędkości.
Karoseria : podczas deszczu przy otweraniu bagaznika może kapać woda do środka
Układ elektryczny : brakuje automatycznego mechanizmu domykania szyb
Inne : Twarde plastiki centralnej konsoli
Za tą cenę samochód jak najbardziej godny polecenia, widać że Chevrolet zrywa z wizerunkiem Daewoo, na tej samej płycie podłogowej jest montowana także Astra J, natomiast przewagą Cruzea jest bagażnik którego w Astrze praktycznie nie ma.
Silnik 1,8 spokojnie wystarcza do swobodnej jazdy, nie ma problemów z wyprzedzaniem. To jest jednostka 16V więc lubi wysokie obroty.
Przełożenia są odpowiednie, trzeba pamiętać że to jest jednostka 16V
Na suchych nawierzchniach jeszcze nie miałem okazji testować TC i ESP więc układ jezdny spisuje się znakomicie.
Tutaj nie mam żadnych uwag jest dobrze i samochód po dłuższym użytkowaniu daje się wyczuć, dodatkowo czujniki parkowania bardzo dobrze spisują się podczas cofania.
Wszystkie przełączniki na odpowiednim miejscu, jedynie pokrętło od dmuchawy może być przypadkowo przekręcane przez pasażera.
Samochód kupiony we wrześniu więc nie miałem okazji dokładnie sprawdzić klimatyzacji i jej wydajności. Jeżeli chodzi o ogrzewanie to nie mam żadnych zastrzeżeń, dodatkowe podgrzewanie przedniej szyby bardzo dobrze się sprawuje podczas uruchamiania samochodu w warunkach jesiennych.
Środkowa konsola na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie ciasnoty jednak osoby o dużej posturze nie mają problemów z przestrzenią.
Silnik i jego praca jest bardzo dobrze wygłuszona, co do zawieszenia to w nowym samochodzie nie dochodzą żadne niepokojące objawy
Silnik 1,8 jest odpowiednią jednostką do takiej masy samochodu żeby zapewnić przyzwoite osiągi. Najlepszą jednostką wydaje się być 2l diesel o mocy 150 KM, niestety tutaj już musimy dużo zapłacić za Cruza
Za tą cenę samochód jest jak najbardziej godny polecenia i dodatkowo wyróżnia się w tłumie. W okolicy jeszcze nie widziałem drugiego samochodu, bardzo ciekawa boczna i przednia linia nadwozia. Widać że projektant nie odwalił \"lipy\".
Jeszcze nic mnie nie zaskoczyło negatywnego. Póki co samochód jest na gwarancji więc nie muszę się o nic martwić

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V DOHC 141KM 104kW [l/100km]

9,3