Ocena kierowcy - Chevrolet Epica

Piotr EM, 15 lat temu
Silnik 2.0 16V 150KM 110kW
Rok produkcji 2008
Chevrolet Epica 2.0 16V 150KM 110kW 2006-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo oszczędny silnik.W trasie przy małym ruchu i spokojnej jeździe potrafi zejść do 4,3l/100 (Chwilami przez kilka km 4,2).Tego się nie spodziewałem. A wyprzedzanie na 4-tym biegu powyżej 90km/h to bajka.Ciągnie jak rakieta do 140km/h.No i ogólnie: starannie wykonane, przestronne, wygodne.
Za niecałe 70.000 PLN (rocznik 2008) trudno o fajniejsze auto.Jeździ ich bardzo mało. Szkoda, bo zasługuje na więcej chętnych.Dobrze, bo nie jest sieczką drogową nagminnie kupowanych marek.Na drodze nie jest \"jednym z dziesięciu\"(widocznych aut tej samej marki).Jest jak rodzynek w cieście.
Bardzo ładnie przyspiesza od 2000 obrotów
Jeszcze nie zdążyłem się przyzwyczaić po poprzednim aucie, ale nie mam zastrzeżeń.
Cichy, miękki, dobrze trzyma się drogi.200km/h na autostradzie, krótka próba na 3 km:nie \"nosi\" auta, jest stabilne a silnik nie wyje.Jest zapas, ale więcej nie próbowałem.Rozsądek musi być.
Chodzi o tył, dlatego czwórka.Jednak czujnik parkowania podnosi ocenę do piątki (gdyby było pytanie o łatwość parkowania tyłem).
Mały minus:w słońcu nie widać aktualnej godziny na wyświetlaczu (kierowca widzi odbicie nieba na szkiełku osłonowym). Za to czujnik deszczu ułatwia życie pod chmurami.
Nie ma się czego czepiać.
Nie ma powodów do marudzenia.
130-170km/h- jest cicho! Grzechocze \"grzechotnik\" po rozruchu na mrozie.Taka uroda diesla.
Tylko gdy włączy się filtr cząstek stałych zużycie rośnie przez 30 min. o 1 l/100km. A włącza się raz na ok. 700km.
Więcej skala ocen nie przewiduje.
Na razie brak.
Na razie brak.Auto na dopiero 8 tygodni.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V 150KM 110kW [l/100km]

5,9