Nie trać czasu na szukanie części! Motodoradca zrobi to za Ciebie.

Chevrolet Lacetti - Oceń swoje auto

lista nadwozi Chevrolet Lacetti

lista silników Chevrolet Lacetti

Oceny Chevrolet Lacetti

2% lepiej niż w segmencie Niższa klasa średnia (4,06)

dodano 29.12.2010 21:27:42 przez

To juz moja druga ocena auta i jak najbardziej pozytywna. Obecnie przejechałem od kwietnia 2010r nieco ponad 11000 km. Własnie jestem po dłuzszym wypadzie w góry, z mego miejsca zamieskania nieco ponad 600 km. Podrózowalismy w 5 osób, plus bagaz, plus trzy pary nart na dachu, w sumie samochód mocno obciazony. Z tyłu dwoje dorosłych i nastolatka. Naprawde nie było ciasno. Owszem samochód z powodu obciazenia stracił troche na przyspieszeniu, ale to normalka, z pewnościa był maksymalnie dociązony. W trasie w jedna strone, gorsza droga, gdzie jechałem wolniej spalił 7,2 litra benzyny. Niewiarygodne, a jednak-test spalania z tankowaniem pod korek. W drodze powrotnej, szybsza, dłuższa trasa spalił 9,4 litra, więc juz nie mało jak na trasę. Ale winie za to przde wszystkim wieksze opory powietrza przy wiekszej prędkosci. Siedzenia wygodne, dośc powiedzieć, że jednym rzutem, bez przystanku zrobiłem ok. 450 km i chociaz mam problemy z kregosłupem, absolutnie żadnych dolegliwości z tym związanych. Silnik pracuje cicho, nawet przy 140km/h nie jest dokuczliwy. Z zauwazonych wad i drobnych usterek przez 7 m-cy to przymarzajace hamolce przednie przy niskich temperaturach np. minus 15C, nie zwijajaca sie roleta bagaznika, słabe amortyzatory unoszace klape bagaznika, praktycznie musze unosic ja reką. Innych wad nie zauwazam. Ogrzewanie nawet podczas niskich temp. bardzo wydajne. Na razie jestem b. zadowolony, na tyle, że zastanawiałem sie nad kupnem II egzmeplarza zonie, z wyprzedazy z roku 2010, ale uznalismy że dwa identyczne samochody w domu to chyba przesada, ale kto wie. Polecam w kazdym razie.

dodano 23.02.2013 19:55:26 przez

Kupiłem trzylatka zaraz po zakończeniu gwarancji. W ciągu 2,5 roku użytkowania przejechałem 45 tys. km. Ogólna ocena jest pozytywna. Silnik o dużej kulturze pracy, elastyczny, w razie potrzeby pozwala dynamicznie przyspieszyć nawet przy bardzo niskich obrotach - porównuję go z seatem leonem 1,6 TDI i Hyundaiem i 30 1,6 CRDI, jakimi miałem okazję trochę pojeździć (ale w szabrolecie są jednak 2 litry). Koszty eksploatacji niestety dość wysokie. Spalanie nawet przy spokojnej jeździe praktycznie nie spada poniżej 6,5 l ON, koszty serwisu nie są najniższe - jak to przy dieslu, ale dodatkowo zapewne nie bez znaczenia jest fakt, że silnik TCDI jest praktycznie taki sam jak w captivie (a to co prawda landrover dla ubogich, ale niestety takich co to uważają, że jak dużo nie zapłacą to sami nie są wiele warci). Samochód w wersji kombi jest dość pojemny, zwłaszcza po złożeniu tylnych siedzeń, albo po wyjęciu plastikowych kształtek spod podłogi bagażnika (zajmujących tam niepotrzebnie dużo miejsca). Z usterek - po przebiegu ok. 80 tys. zaczęła przeciekać przekładnia kierownicza, poza tym tylko wymiany eksploatacyjne (klocki, rozrząd itp.) Jako podsumowanie - dobra kontynuacja linii daewoo, co oznacza naprawdę dobrą relację tego co zapłacisz do tego otrzymujesz w zamian.

dodano 14.08.2011 10:48:21 przez

Za te pieniądze - IDEALNA wręcz propozycja. Największe niedociągnięcie to ... nudna praktyczność tego auta! Design - (poza bardzo ładnym tyłkiem, tylne światełka, wprost rewelacja, ale ładne!) totalnie nudny, środek również poprawny, lecz nic ciekawego nie wnosi. Wszystko na właściwym miejscu, jednak bez grama finezji. Dla entuzjasty 4 kółek odpada, lecz dla "normalnego" użytkownika - super! I tak jest chyba w każdym aspekcie. Wyśmienita propozycja dla osoby, która chce mieć niezawodne, w miarę wygodne, tanie auto, która nie zwraca uwagę na "pierdoły". Doskonała propozycja dla osób, które jeżdżą "normalnie", nie muszą cały czas wyprzedzać i przyspieszać. Po prostu dobre auto dla zwykłego zjadacza chleba. Auto sprawdzi się (pomimo małego bagażnika) na wakacje, do pracy, po mieście, na weekendy - jako przyjemne i solidne jeździdło. I Jeszcze jedno, i chyba najważniejsze: TANIA EKSPLOATACJA! Auto technologicznie nieskomplikowane, a więc serwisy i części w zasięgu ręki Kowalskiego. POLECAM.

dodano 18.10.2009 00:06:19 przez

Lacetti posiadam już półtora roku, od marca 2008r., rok produkcji 2007. Na razie przejechałem nim 27000 km. Do jego zakupu przekonała mnie niższe, w porównaniu do konkurencji cena oraz przestronność wnętrza i duży bagażnik. Na razie auto sprawuje się bez zarzutu. Zastanowił bym się tylko na mocniejszą wersją silnikową. W środku jest dużo miejsca, przydają się schowki (duży zamykany po stronie pasażera i mały po lewej stronie kierownicy). Znalazło się nawet miejsce an CB radio, w konsoli środkowej pod zapalniczką (źródło zasilania do radia zaraz pod ręką). Miejsce an telefon mamy zaraz na małej półce pod radiem CD. Radio CD firmy Blaupunkt było już w pakiecie razem z 4 głośniki i gra całkiem fajnie. Przydaje się również pojemny bagażnik, bez problemu mieszczą się trzy spore torby podróżne i inne drobiazgi. A z minusów, dla mnie, największym zmartwieniem jest spalanie auta w mieście, które dochodzi do 10L/100km (wersja z silnikiem 1.6L ma spalanie na takim samym poziomie).

dodano 21.04.2008 19:37:38 przez

Jest to moja druga ocena tego auta. Uważam jednak, że rok czasu wystarczy, aby auto poznać dosyć dobrze od strony eksploatacyjnej. Ostatnio pojeździłem trochę różnymi samochodami, lepszymi i gorszymi i muszę przyznać, że ten samochód jest na prawdę dobry. Można się czepiać drobiazgów i robić z nich wielkie halo, ale to i tak są tylko drobiazgi. Marka wcale nie jest wyznacznikiem jakości. Jeździłem rzekomo "bardziej markowymi" (czyt. droższymi) samochodami i wcale nie było dużo lepiej. Nie długo będzie mijał drugi rok jak jeżdżę tym autem i naprawdę jak do tej pory bez problemów. Co do jakości wykonania wewnątrz, także nie można mieć zastrzeżeń, fotele są wygodne i dobrze wyprofilowane, materiały wykończeniowe niezłej jakości (może kokpit mógłby być trochę ładniejszy). Całość zamknięta w uroczej obudowie, opartej na nadwoziu, które sprawia, że auto dobrze się prowadzi. Jeżeli spojrzeć na auto jak na całość to jest bardzo dobrze. Ewentualnie poleciłbym większy silnik.

dodano 02.05.2011 08:17:08 przez

Otrzymujemy dobre auto z dobrymi własnościami jezdnymi i małym spalaniem.W środku znajdujemy kilka przydatnych schowków min. na napoje. schowek od pasażera ma nawiew z klimatyzacji co przydaje się w gorące letnie dni, plastiki nie najlepszej jakości.Sprzęt Blaupunkt'a wraz z głośnikami umila trasę. Podoba mi się wyciszenie kabiny i komory silnika - jazda prędkością 120km/h i spokojna rozmowa w aucie nie wykluczają się. Spalanie w trasie z zapakowanym autem nie przekracza 7 litrów/100km, co jest dobrym wynikiem.Drugi raz poważnie zastanowiłbym się nad mocniejszą wersją silnikową.Zawieszenie dosyc sztywne - ładnie wybiera nierówności.Jeśli ktoś wozi dzieci to nie ma co się martwic bo dziecko będzie miało miejsca pod dostatkiem na nogi.Bagażnik pozwala się zapakowac trzyosobowej rodzinie więc nie jest źle.

dodano 19.06.2008 21:48:55 przez

Dobre auto, za rewelacyją cenę. Najlepiej kupować na początku roku z wyprzedaży zeszłorocznych roczników - ostatni upust wynosił bagatela - 10.000 zł! Osobiście posiadam wersję duńską (sprowadziłem auto jako nowe w ramach indywidualnego importu), jest bogatsza od polskich wersji - m.in. o boczne airbagi, czy np. taki przydatny obecnie bajer jak automatycznie załączające się światła mijania. Instalację gazową (sekwencję marki Lovato) zamontowałem zaraz po zakupie w Polsce (na początku 2007 r. kosztowała 2500 zł - z butlem w miejscu koła zapasowego, więc dużo taniej niż w oficjalnej sieci dealerskiej) - spisuje się bez najmniejszych problemów. Już dawno temu się zwróciła. Zakupu absolutnie nie żałuję. Auto szybkie, wygodne i przy zasilaniu LPG, jakby nie patrzeć - ekonomiczne.

dodano 26.01.2010 00:26:03 przez

auto ogolnie bardzo wporzadku, ale w mojej ocenie bardziej dla kobitek ktore lubia dynamiczna jazde (miekkosc zawieszenia). oczywiscie jest multum opini ze to chevrolet itp. ale jezeli ktos uwaza ze 6 golf jest lepszy od 3 chevroleta to jest w bledzie. wiem z autopsji bo jezdzilem i tym i tym i jezeli chevroletem spokojnie jade 160 km/h i moge jeszcze "przycisnac" a golfem 1.9TDI (6 lat, 250 000 przebieg) nie moge z pedalem gazu w podlodze dojsc do 150 km/h to odpowiedz jest jednoznaczna. powiem tak, jezeli mieszkalbym na wsi to moze kupilbym 6 letniego golfa, ale jezeli na wies jezdze tylko w odpwiedziny do rodziny to wole chevroleta, zreszta kazdy mechanik z glowa na karku i odrobina rozumu w prawie kazdym przypadku potwierdzi ze im nowsze auto tym lepiej

dodano 09.11.2010 08:16:57 przez

Kupić dobre autko jest bardzo ciężko dlatego postanowiłem kupić chevroleta od 1-właściciela, autka ściągane z zachodu mają wszystkie cofnięte liczniki o minimum 200 tys. km, nie oszukujmy się w Polsce drogi jak każdy wie za granicą o niebo lepsze więc nikt nie śmiga tam 10tkm rocznie lecz min 40tkm, więc autko 10-letnie ma przebieg 400tkm w Polsce po przekroczeniu granicy cudownym uzdrowieniem nagle staje się nówką sztuką z przebiegiem 50-150tkm zastanówcie się sami. Ja kupiłem Lacettiego i na razie nie żałuję a jeździłem rożnymi markami (Fiat grande punto, VW golf V, Megane II, Focus I i II, ASTRA II i III, Octavia) a komfort jazdy podobny. Autko godne polecenia z ta kasę z tego roku.

dodano 27.04.2010 22:15:23 przez

Na razie jestem naprawdę mile zaskoczony. Miałem już nascie rożnych samochodów, w tym nowe, ale Chevi jest naprawdę w porządku-a jeszcze ta cena-40 tyś, za nowy z samochód z roku 2009, z klimą, elektryka, radiem, plastiki dobrego gatunku, miłe w dotyku, welurowe siedzenia, hak , nie ma co wybrzydzać. Zależało mi na nowym samochodzie tego typu i zastanawiałem się nad Dacią kombi, ale już wiem,że dokonałem dobrego wyboru-przynajmniej takie mam zdanie na dziś. Miałem dość używanych super aut od I właściciela, który jeździł nim tylko do kościoła. Jeśli samochód nie będzie awaryjny, to jak na razie spełnia moje oczekiwania w zupełności.

Demonstracyjny Mitsubishi Lancer 1,8 140KM Sportback Invite

Demonstracyjny Mitsubishi Lancer 1,8 140KM Sportback Invite

Rocznik: 2014. Przebieg: 200 km. Silnik: 1.8 140KM, benzynowy.

Demonstracyjny Hyundai i30 Classic Plus

Demonstracyjny Hyundai i30 Classic Plus

Rocznik: 2013. Przebieg: 7 000 km. Silnik: 1.4 90KM, diesel.

Kierowcy, którzy oglądali Chevrolet Lacetti, oglądali także

Dowiedz się więcej o Chevrolet Lacetti

Przeczytaj o Chevrolet Lacetti

Chevrolet Lacetti - tanio i smacznie?
Chevrolet Lacetti - tanio i smacznie? Przyrządzenie taniego i paskudnego jedzenia nie jest trudne - ja jestem w tym świetny. Zresztą drogie jedzenie też nie musi być wcale smaczne. Prawdziwą sztuką jest zrobić coś tanio i dobrze. Samochodów też to dotyczy i niektórzy producenci starają się jak mogą. Jaki jest Chevrolet Lacetti?

Chevrolet Lacetti 410