Ocena kierowcy - Chevrolet Lacetti Kombi

SlavekZ, 18 lat temu
Silnik 1.6 DOHC 16v 109KM 80kW
Rok produkcji 2004
Chevrolet Lacetti Kombi 1.6 DOHC 16v 109KM 80kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Jestem bardzo zadowolony i zdązyłem polubić Lacetti. Auto wygodne i dobrze wyposażone. Jazda daje sporo przyjemności. Poza tym design wnętrza jest bardzo estetyczny, pomimo, że niektóre plastiki mogłyby być lepszej jakości. Również osadzenie przednich bocznych szyb trochę mnie niepokoi - są dość luźne jeśli się je otworzy - na razie nie dzwonią, ale co będzie dalej ? Do chwili obecnej nic nie trzeszczy ani nie skrzypi. Zobaczymy co będzie za następne 10 tyś km
Jest dynamiczny przy wyższych obrotach, przy nizszych zadowoli amatorow spokojnej jazdy. Charakteryzuje się bardzo dobrą elastycznością. Pracuje cicho przy niskich obrotach - przy wyższych staje sie dość głośny. Jak na moje potrzeby wystarczy.
Nie mam zastrzeżeń: nie haczy, biegi wchodza gladko, przełożenia OK
Jest raczej twardy, nierownosci amortyzuje, ale nie do końca - czuje się je zwłaszcza z tyłu, poza tym troche hałasuje na wybojach. Trzeba dbać aby koła nie były zanadto napompowane - wtedy jest lepiej. Wspomaganie układu kierowniczego Ok. ABS i TCS działają wtedy kiedy trzeba.
Mimo, ze duży samochód - dobra widoczność przez tylną szybę i w usterkach bocznych. Z przodu troche przeszkadzają słupki boczne.
Troche za małe przyciski ogrzewania tylnej szyby i odmrażania przedniej - trzeba w nie celowac. Bardzo wygodne sterowanie radiem z kierownicy. Poza tym jestem bardzo zadowolony - wszystko w zasiegu ręki i łatwe. Niestety uchwyt na kubek na środkowej konsoli kiepskiej jakości - wypada.
Bardzo szybko odparowuje przednią i boczne szyby. Klimatyzacja i ogrzewanie startuje z pewnym opóźnieniem, ale to raczej zrozumiale. Zimą jest ciepło, latem działa klimatyzacja. Brak zarzutów
Bardzo duzy i wygodny samochod. Podłokietnik z przodu bardzo wygodny. Ci co kupili rocznik 2005 juz go nie maja - maja czego żalować. Fotele bardzo wygodne.
W środku jest bardzo cicho pod warunkiem, że nie przekracza się 120 km/godz. Powyżej trudno nawet słuchac radia - jest głośno, ale to przede wszystkim wina silnika.
Pali jednak sporo i trudno cokolwiek oszczędzić
Jak za tą cenę to znakomite auto i swietnie wyposażone. W moim egzemplarzu oprocz wodotrysku brakuje tylko komputera i może jeszcze paru mniej potrzebnch bajerów. Warto napisać o radioodtwarzaczu i zestawie głosników - zapewniaja naprawdę dobrą jakość dzwięku.
Do tej pory rozłączyłą się poduszka powietrzna (złączka pod przednim fotelem), ale to z winy butelki, która się tam jakoś znalazła i przepaliły żarowki świateł mijania (prawie, że obie na raz) oraz pozycyjnych. Zarówki stają się problemem bo żeby je wymienic trzeba odkręcic 3 śruby, w tym jedną trudno dostępną - raczej trudne do wykonania na drodze.
Auto sprawuje się doskonale - nie było żadnych awarii

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 DOHC 16v 109KM 80kW [l/100km]

9,7