Ocena kierowcy - Chevrolet Lacetti Kombi

jezz, 15 lat temu
Silnik 2.0 SOHC 16v 121KM 89kW
Rok produkcji 2007
Chevrolet Lacetti Kombi 2.0 SOHC 16v 121KM 89kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Inne : Spodziewałem się tego i głównie dlatego się zdecydowałem akurat na Lacetti. Bagażnik - mimo, że 400 litrów, to jednak sporo mieści:)
Inne : Wskaźnik paliwa. Myślisz, że już liże rezerwę, nerwowo podjeżdżasz na stację, a tam jeszcze 12 litrów wchodzi (zaskoczenie:OOO)
Nie mogę dać 5, bo za krótko jeżdżę. 4 - za całą odpowiedzialnością!!! Zaskakująco duży bagażnik (mimo, że tylko 400 litrów na górze, to pod spodem można sporo zmieścić pod podłogą:) Silnik - super:)
Jestem pod wrażeniem:) 2.0 TDCI i to się naprawdę czuje. Wysoki moment obrotowy 280 NM dostępny już od 2000 obrotów. Może i krótko, ale treściwie. Fajnie się rusza i naprawdę jest blisko 10s. do setki. Maksymalnie jechałem na razie 160 km/h i w kwestii wycieszenia nie miałem żadnych zastrzeżeń. Spalanie też super jak na tą pojemność. Duża elastyczność na wysokich biegach. Naprawdę polecam!
Biegi wchodzą bardzo precyzyjnie. Przełożenia dobrze dobrane (no może jedynka zbyt szybko zamula, ale ona jest do ruszania, a nie do piłowania wozu). Krótko - very good;)
Na zakrętach ciut wynosi, no ale to spory wozik jest, więc zrozumiałem. Poza tym bez zastrzeżeń.
Żadnych zastrzeżeń! Co do słupków bocznych z przodu, to już przywykłem. Czujnik parkowania z tyłu się przydaje, ale czasem jednak czuć, że to kombi;)
Sporo schowków, generalnie wszystko pod ręką. Naprawdę tylko malkontent mógłby narzekać:)
No tutaj już jest conajmniej średnio, bo po (i w trakcie)deszczu intensywnie paruje szyba przednia (tylna też). Pomaga tylko funckja odszraniania, co wiąże się niestety z uruchomieniem klimy, a to lekko denerwuje... Na auto klima dobrze dobiera chłodzenie. Samemu regulować nie warto:( Ogólnie nie jest źle, ale mogłoby być lepiej. Ogrzewanie czasami dziwnie się zachowuje (potrafi nagle zacząć dmuchać zimniejszym powietrzem bez zmiany ustawień).
Odsunięty z przodu maksymalnie fotel kierowcy zapewnia wygodną jazdę nawet wysokiej osobie za nim. Sporo miejsca na szerokość. Naprawdę zaskukująco duża przestrzeń!
Żadnych zastrzeżeń póki co. Kultura pracy tej jednostki znakomita! Przy 160 km/h trzeba podkręcić radio jedynie o 1 stopień w skali - poza tym, szum wiatru (ewentualnie opon). Plastiki trochę trzeszczą czasem:P
Gdyby bazować na danych producenta, to byłoby wspaniale 7,2 w mieście. Ale tak naprawdę jest w okolicach 8l / 100 km. A jak się mocniej przyciśnie, to i 8,5 l. Sporozależy też od paliwa - ja tankuję tylko najlepszy olej na markowych stacjach (właściwie jednej i to nie polskiej marki:)
Roczny samochód kupiłem za 41.000 PLN (nówka 67.570 w wersji Elite Plus) - Polecam. Nie żałuję!
Ogólnie nie ma zastrzeżeń krytycznych, ale pare rzeczy można by było poprawić. Wybieram się z tym do ASO, bo wóz jeszcze na gwarancji. Plastiki trochę słychać... Wymianiłem klocki z przodu niedawno. Lekko biją tarcze przy hamowaniu za prędkości 100<, ale to kwestia użytkowania, a nie wady modelu
Nie podejmuje się oceny obiektywnej, bo za krótko jeżdże. Póki co drażni mnie jedynie odgłos hamowania z dużych prędkości. Chyba klocki (a może tarcze?), ale jeśli po 39 kkm trzeba wymieniać tarcze, to dam 2 w tej ocenie wtedy. Póki co 4. - to były jednak klocki, ale tarcze biją niecoprzy hamowaniu z prędkośći 100-120.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 SOHC 16v 121KM 89kW [l/100km]

7,3