Chrysler Voyager III Grand Voyager 3.3 V6 158KM 1995-2000 - Oceń swoje auto

Ocena Chrysler Voyager III Grand Voyager 3.3 V6 158KM 1995-2000

Chrysler Voyager III Grand Voyager 3.3 V6 158KM 1995-2000

z przebiegiem 150 000 km, wyprodukowany w 1999 roku
~Stefan el Ninio
dodał ocenę 26.10.2008 23:17:48, jeździ tym autem niecały rok, poprzednie auto różnie

Przed zakupem rozważałem wiele marek w tych rocznikach/cenach. Np. Galaxy/Sharan - brzydkie, nudne i za małe. GrandEspace - awaryjne. Voyager to klasa sama w sobie. Raczej nie polecam silników diesla do 2001 r ze względu na awaryjność. Jeśli LPG to tylko sekwencja!

Stara konstrukcja, ale sprawdzona i bezawaryjna. Rozrząd co 500 000 km. 158 KM nie daje sportowych osiągów (2tony + automat), ale jest w zupełności wytarczający do normalnej jazdy. Bezproblemowo współpracuje z LPG (sekwencja).

Automat! To jest już mój drugi Chrysler i drugi automat A604 - nie chcę już manualnej skrzyni.

Z tyłu pióra... Wbrew pozorom auto nie jest miękkie jak duża kanapa i nie kładzie się na zakrętach. Nie do końca tłumi wyboje, ale i tak jest komfortowe.

Toż to prawie autobus! :) Siedzi się wysoko widoczność b. dobra. Na początku trochę problemów ze skomplikowanymi manewrami, teraz już się wprawiłem i jest OK. Nawet żona potrafi zaparkować tyłem do garażu!

Trzeba się przyzwyczaić do wycieraczek po lewej stronie kolumny, bo po prawej mamy biegi.

W mojej wersji (LXi) każdy rząd siedzeń ma osobne nawiewy (2+2+3). Mimo 12 litrów płynu w obiegu auto nagrzewa się szybko. Klima ma również odpowiednią wydajnosć.

Wygodne fotele - można jechać i jechać i jechać... Spore możliwości konfuguracji wnętrza. Gdy zrobimy np. wersję 2 osobową z tyłu do klapy mamy 2,40m miejsca - więc przestrzeń ogromna. 6 osób jedzie tym autem w komfortowych warunkach.

Słychać trochę silnik powyżej 160km/h

I tu wreszcie jedyny minus :) Na benzynie trasa średnio 12,5/100 w mieście (Poznań) 18/100. LPG - trasa 15/100, misto 20/100. Ale i tak się opłaca. Z drugiej strony mająć taką przestrzeń i wygodę jest to nieduża cena.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z zakupu. Po auto sam jechałem do Niemiec. Jakoś nie mam zaufania do miejscowych handlarzy/ściemniaczy/cofaczy liczników. Kupiłem najbogatszą wersję z oryginalnym przebiegiem potwierdzonym przez ASO.

Zrobiłem już (dopiero) 15 000 km. Tuż po zakupie wymieniłem napinacz paska klinowego i termostat.

Niczego nie odnotowałem.

Spalanie 3.3 V6 158KM 1995-2000 + LPG

LPG [l/100km]
14,8

12,5

20,0

12,0

Co najbardziej zaskoczyło pozytywnie oceniającego?

Inne

Przestrzeń w środku i wygoda podróżowania.

Sugeruję usunięcie, bo:

Kierowcy, którzy oglądali Chrysler Voyager, oglądali także

Dowiedz się więcej o Chrysler Voyager

Przeczytaj o Chrysler Voyager

Klasyka gatunku vanów
Klasyka gatunku vanów Prawdziwe vany przybyły do Europy zza oceanu, a ich niekwestionowanym protoplastą jest właśnie Chrysler Voyager, produkowany od 1984 roku. Obecna, dopiero trzecia generacja tego modelu znana jest już od pięciu lat, a mimo to wciąż wygląda świeżo i interesująco - oczywiście na swój styl, bo Voyager to kawał wielkiego samochodu, który swoimi gabarytami i wyglądem jednoznacznie przyznaje, że jest prawdziwym, zaprojektowanym od podstaw vanem.

Liczba wpisów 190 068