Ocena kierowcy - Chrysler Voyager III Minivan

Michał, 13 lat temu
Silnik 2.5 TD 116KM 85kW
Rok produkcji 2000
Chrysler Voyager III Minivan 2.5 TD 116KM 85kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Amerykańskie zawieszenie jest idealne na nasze koleiny - oczywiście jeżeli nie szalejesz na drodze i wyznajesz zasadę nie ważne kiedy dojedziesz, ale ważene że dojedziesz cały.
Przeniesienie napędu : Sprzęgło - wymiana boli kieszeń.
Układ elektryczny : Fotele, lusterka i inne bajery - dużo rzeczy do psucia
Zawieszenie : Co jakiś czas końcówki drążków i gumy...
Idealne, pojemne auto rodzinne na polskie i europejskie drogi. Duże spalanie i drogie części, ale w końcu autem można przewieźć mnóstwo ładunku; czy jakiś dostawczak pali mniej? Jeżeli ktoś szuka auta używanego z tego modelu to niech szuka z 2000 r. - VM wróciło do rozrządu na kołach - bezobsługowy - wymienia się go gdy go słychać.
Silnik firmy VM. Mam wersję z rozrządem na kołach zębatych - żaden łańcuch lub pasek. Pracuje idealnie. Pomimo przebiegu nie bierze oleju.
Brakuje 6. Na 5 przy 130 bardzo duży hałas. Optymalna prędkość nawet na autostradzie, żeby hałas nie męczył to 110. Przy 160 tys. wymieniłem całe sprzęgło i okazało się, że przełączanie biegów łatwiejsze.
Na nasze polskie drogi idealne auto. Przy dobrych oponach nie czuć w ogóle dziur i nierówności. Jest to minivan i waży 2,5 tony także nie poszalejesz tym autem, w ostrych zakrętach znacznie się wychyla. Auto rodzinne na długie wypady.
Bardzo duże okna - widoczność w każdą stronę idealna.
Jak na auto z zeszłego wieku to mój Voyek ma super wyposażenie, że wymienię klimę dwustrefową, skórzane fotele lotnicze (6 szt.) w tym z przodu podgrzewane, elektrycznie składane lusterka itp.. Jedyny minus to waga tych foteli przy aranżowaniu wnętrza jest problem - żeby przewieźć cokolwiek trzeba je wyciągać z auta, bo bagażnik w krótkiej wersji jest jak w VW Polo.
Dwustrefowa ręczna klima daje radę nawet w Chorwacji w sierpniu. Ogrzewanie również w największe mrozy śmiga.
Kierowca i pasażerowie mają mnóstwo miejsca - wersja krótka 6 osobowa. 6 dorosłych osób podróżuje bardzo wygodnie. Jak jadę z rodzinką 2 + 2 + DVD na zagłówkach siedzeń 1 rzędu to LUKSUS - można się gonić i pociechy wytrzymują nawet 300 km bez postoju.
Tak jak wspomniałem dieselek jest trochę głośny. Optymalnie maks to 2,5 tys obrotów i 110 km/h, później bardzo głośno.
Niestety zużycie paliwa nie rozpieszcza średnio 9,5 litra. Części nie należą do najtańszych - sprzęgło komplet 1,5 tys. zł, hamulce (szczęki tarcze i bębny) 800 zł, pompa wody 300,00 zł, końcówka drążka 60 zł.
W tym roczniku ideał. Za 15 do 20 tys. można znaleźć dobrze wyposażone auta.
Składanie elektryczne lusterka, podgrzewanie siedzeń, zaczepy osłonek przeciwsłonecznych, zacinająca się popielniczka.
Sprzęgło i linka sprzęgła zaczęły odmawiać posłuszeństwa po 150 tys. km. Przy 120 tys. świece żarowe do wymiany i pompa wody.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TD 116KM 85kW [l/100km]

8,9