Ocena kierowcy - Chrysler Voyager IV Minivan

Rafał z Marek, 15 lat temu
Silnik 2.4 i 16V 147KM 108kW
Rok produkcji 2001
Chrysler Voyager IV Minivan 2.4 i 16V 147KM 108kW 2001-2008 - Oceń swoje auto
Inne : Polecam to auto wszystkim którzy cenią sobie komfort i przestronność i są w stanie sprostać trochę wiekszemu spalaniu.Po zalożeniu gazu wydaje mi się że jjadę taniej niż na dieslu i to jest niezawodna prawda polecam jednostki benzynowe są trwalsze i bardziej niezawodne pozdrawiam Rafał Z Marek
Mam założoną sekwencje KME zanim ją założylem naczytalem się o niej sporo nie ustępuje innym instalacją niczym a czasami wypada od nich o wiele lepiej.Jedyną wadą jaką ma to czujnik ciśnienia 1 na 10 jest walnięty ale na instalacje jest 2 lata gwarancji wiec przy wymianie napewno traficie na dobry. Wszystkie zuzycia poliwa podawalem dla gazu.Jeżeli chodzi o benzynę to pali od 10 do 13 litrow. 13 litrów to jest max lato czy zima klimatyzacja czy ogrzewanie
Nie jest to pojemność do sportowej i dynamicznej jazdy.Ja jestem zadowolony,przyspieszenia są ok natomiest przy wyprzedzaniu na trasie trzeba się trochę zastanowić.Poza tym silnik pracuje równo lekki wyciek spod deklla zaworów ,ale kiedyś musi koszt wymiany uszczelki niewielki ps. polecam orginalną uszczelkę inne ciekną. A tak na koniec uważam że ten silnik jest nie do zajechania.
Wszystkie mity o skrzyniach są opiniami ludzi ktorzy nie dbali o swoje auto. Naprawde nie jest trodno regularnie wymieniać olej w skrzyni biegów i od czasu do czasu sprawdzać poziom oleju i robić malą dolewkę jak potrzeba. wymieniajcie olej w automacie a on bedzie wam długo slużył.
Zadnych zastrzeżeń jedyne co wymieniłem do tej pory to prawy stabilizator 100 pln z wymianą.Poza tym auto doskonale trzyma się drogi ale i masa robi swoje.
po prostu super z każdej strony
Wszystko jest pod ręką , nie trzeba się gimnastykować żeby coś włączyć lub przełączyć
Nawiew , ogrzewanie , klimatyzacja bez zastrzeżeń super przełączniki bardzo fajnie zmienia się kierunek nawiewu.Drobne kłopoty z napinaczem paska alternatora przy niskich obrotach stukot , który po dodaniu gazu zanika niestety długo się najeżdzilem zanim ktoś to znalazl.Autoryzowany serwis to normalnie dno dopiero Pan Witek z Marek stary i sprawdzony mechanik podszedl do auta dotknął i przestało, wtedy już wszystko wiedzieliśmy.Super plus dla sprawdzonych warsztatow ps a poza tyum o wiele taniej niż w autoryzowanym serwisie.
Lepszego i bardziej przestronnego auta nie ma.Wszystki8e galaxy scharony czy jakieś seaty przy tym aucie wysiadają
cisza i komfort to jest to jedynie co mi przeskadzało to szum belek dachowych ale gdy je zdjołem to znów zaponowala cisza
Jak mowilem nie jest to wyścigowka przy tej pojemności ale samochod rodzinny.Jak ktoś chce to niech sobie kupi pojemność 3.8 na pewno będzie zadowolony z dynamiki ale jakimś kosztem. Samochód spala ale taki komfort warty jest tych kilku litrów więcej, nie zamienił bym go na coś innego nawet jak by poalil 20lL
Za te pieniądze nic innego bym nie kupil w takim komforcie
zawsze coś można zrobić lub poprawić poprostu trzeba chcieć i to lubić.Z drobiazgow :wymiana lampek w tylniej klapie bagażnika, usterka elektryki prawej szyby ale trzeba było tolko przeczyścić styki i jest ok
Nic się prawie nie dzieje wymiana rozrządu przy 153000 pierwszy raz ,zestawy dostepne w Polsce dają gwarancje na 90 000 potem znowu.I na koniec naprawdę sprawdzajcie ceny w warsztatach to samo można zrobić dobrze za niższe pieniądze

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.4 i 16V 147KM 108kW [l/100km]

14,1